27° Środa
19 Września


nadarzyn.pl

Parkuj i jedź w Nadarzynie coraz bliżej

Urząd gminy w Nadarzynie ogłosił przetarg na budowę parkingu „Parkuj i jedź”. Powstanie też nowoczesny dworzec autobusowy.

Na tę inwestycję urzędnikom z Nadarzyna udało się pozyskać spore dofinansowanie. Ze środków unijnych na nowe centrum przesiadkowe przeznaczono 4,6 mln zł. – W ramach tych pieniędzy na działce położonej pomiędzy Urzędem Gmin, a Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych przy ulicy Granicznej powstanie centrum przesiadkowe P&R. Obejmować będzie ono między innymi: 4 perony autobusowe w pełni zadaszone, bezpłatny parking na 225 miejsc (w tym 8 dla niepełnosprawnych). Przy parkingu powstanie punkt ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Można będzie zaparkować także 40 rowerów. Parking będzie monitorowany, a przy nim powstanie poczekalnia dla podróżnych – informuje Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna.

 

Jak dodaje, w ramach tego projektu przebudowana i poszerzona zostanie także ulica Graniczna i wyjazd na ulicę Mszczonowską. – W przyszłości całe to miejsce stanie się centrum administracyjnym Gminy Nadarzyn w oparciu o siedzibę Urzędu Gminy, pocztę, biura PKN, siedzibę Straży Gminnej oraz inne ważne z punktu publicznego lokalizacje jak choćby nowoczesny, duży Ośrodek Zdrowia – zaznacza Zwoliński.

 

Inwestycja stanowi pretekst do zmiany funkcjonowania komunikacji na terenie gminy. – W oparciu o nowe centrum przesiadkowe P&R będziemy dążyli do przeorganizowania transportu publicznego w naszej Gminie, na który w dzisiejszym kształcie Urząd wydaje ponad 1 mln złotych. To właśnie z tego „nadarzyńskiego dworca autobusowego” popularne „czerwoniaki” ZTM będą szybkim bezpośrednim kursem w ciągu kilkunastu minut przewoziły Nadarzyniaków do centrum Warszawy, czy Pruszkowa. W oparciu o P&R Gmina stworzy wewnętrzne, tanie, gminne linie „busikowe”, które połączą poszczególne sołectwa z Centrum Nadarzyna, a tym samym stolicą. Kształt, przebieg i rozkład owych wewnętrznych linii będziemy tworzyli w oparciu o społeczne potrzeby w ramach szeroko zakrojonych konsultacji z mieszkańcami – obiecuje wójt.

 

Przetarg na wykonanie prac został już ogłoszony. Na oferty od firm zainteresowanych tym zadaniem nadarzyński urząd czeka do 25 września.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

PiotrW

"kursem w ciągu kilkunastu minut przewoziły Nadarzyniaków do centrum Warszawy" - to raczej nie stacja autobusów tylko teleport :) Samochodem, w nocy, naruszając przepisy ruchu drogowego to się słabo osiągalne. Ale nie żebym był przeciw, jak z unijnych pieniędzy to dlaczego coś nowego, ładnego nie miało by powstać dla mieszkańców.

Wpr

Nadarzyn to porazka. Lepiej tam nie jezdzic!

Gośćgg

220 miejsc to tyle co nic. 4 kursy do Warszawy i z powrotem. Czyli jeden autobus na jeden peron. Kilka tysięcy miejsc i buspas do centrum oraz bezpośrednie połączenie. Nierealne

Gość

Jakie fajne zadaszenie o którym zapomnieli ignoranci projektujący modernizację linii kolejowej.

Turysta

Brzmi bardzo obiecująco

ola

Brawo Policja Pruszków !!! nie będą muzułmanie swojego prawa stosować w Polsce !!!