°


Archiwum

Piastów na liście najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie

Z danych przedstawionych przez Światową Organizację Zdrowia wynika, że spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie większość leży w Polsce, a w tym niechlubnym gronie znalazł się także Piastów.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) cyklicznie bierze pod lupę stan powietrza i poziom zanieczyszczenia w równych częściach globu. Pozwala to określić jakie jest ryzyko występowania schorzeń związanych z układem oddechowym (np. astma, rak płuc) czy chorób serca na danym terenie.

Tegoroczny raport nie pozostawia suchej nitki na jakości powietrza w Polsce. Grubo ponad połowa miast ujętych w zestawieniu 50. najbardziej zanieczyszczonych w Europie to miejscowości z naszego kraju. Co więcej, z naszego najbliższego podwórka, bowiem obok Opoczna, Żywca czy Rybnika, w rankongu znalazł się także Piastów.

W jaki sposób powstawało to zestawienie i co brano po uwagę? Przede wszystkim poziom pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 73

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Piastowianka

W Piastowie, wszyscy wszystko wiedzą, gdzie, czym i o ktòrej, tylko niestety UM jak zawsze jest "ślepy i głuchy", A TO JUŻ SKANDAL!!!

GośćMIESZKANIEC PIAS

NAJWIĘCEJ ZANIECZYSZCZEŃ POWIETRZA PRODUKUJĄ ZAKŁADY AKUMULATOROWE

Gość

Do "gościa" z 10,10, jesteś absolwentem piastowskiej czwórki??? Co za głupi dał "maturę" tobie ???.

Gość

Mamy autostradę A2 to i mamy 24/7 świeżą dostawę zanieczyszczeń. Brawo, za brak zabudowania a2 w obrębie piastowa i pruszkowa.

Gość

Nieironicznie jestem dumny że nie dajemy się durnej propagandzie i idę dorzucić oponę do pieca na wiwat

Gość

Lewacko-ekologiczna propaganda a tak naprawdę bajeczki dla dobrych gojów żeby sobie wymienili piecyki na droższe

Tubylec

Widać ciężką robotę troli z urzędu miasta, Rozwadniają temat Krytykują to co stawia w złym świetle Urząd. Ciekawe czy oni tak sami z siebie, czy żeby ratować władzę . Ale już nie warto, Wybory tuż tuż

Gość

Beato masz problem ze zrozumieniem działania MOPS-u, to nie Burmistrz blokuje wypłaty, ale Kierownik tej placówki, ponieważ nie spełniasz wymogów ustawy o pomocy społecznej. Są to pieniądze publiczne i muszą być wydatkowane zgodnie z ustawą o pomocy społecznej. Nie spełniasz wymogów i masz nie uzasadnione pretensje do Pana Szuplewskiego....

tak jest

W Piastowie można palić wszystkim, nawet płytami z lakierami i inszymi farbami.,A truciciele smieją sie w nos , bo co kto im zrobi...A nie pomyślą ,że trują nie tylko sąsiadów ale siebie i swoje rodziny i jeszcze innych ...Ana skargi NIKT nie reaguje.

Gość

czy to prawda że do Kościoła przy Ogińskiego będzie kładka od strony osiedla? i ekrany? Jeśli tak to masakra dla starszych z laska i młodych z wózkami.

Gość

Dokładnie o tym mowa co pisze Gość z 11:02. Przeprawa jest, tylko nie skończona, bo 8 lat temu nikt nie chciał dać kasy na projekt włączenia w sieć ulic lokalnych, więc wybudowano tylko wiadukt, jak poszły nasypy, to przez 5 lat od ich przekazania nie wolno w nie wbić łopaty, bo diabli wezmą gwarancję i dotację unijną. Teraz ten czas mija i jest okazja to dokończyć, by część ruchu (piszę o lokalnym do 3,5 tony + służby miejskie + komunikacja) wyprowadzić z centrum Piastowa, bo jak zamkną wiadukt w Pruszkowie, to np o autobusie P1 i 717 będzie można zapomnieć, będą stały i skutecznie poprawiały mikroklimat Piastowa. To najszybsze do wykonania rozwiązanie które i tak nie uratuje sytuacji, ale zapobiegnie całkowitemu paraliżowi miasta. Budowa zjazdów na "państwowych" działkach to najtańsze i najszybsze rozwiązanie, tylko trzeba chcieć, bo teren z jednej strony jest w Ursusie, z drugiej w Piastowie, więc trzeba się dogadać, poszukać kasy i wykonawcy, a na Tysiąclecia zaprosić ITD z wagą, analizatorem spalin całą resztą. Jak strucle jadące na Bronisze postradają dowody rejestracyjna, będą szukać innej trasy, albo będą sprawniejsze, więc i powietrze mniej zatrują.

Ewa

Ja mieszkam na Popiełuszki obok burmistrza. Nie kryjemy się z paleniem w piecach tanim opałem i odpadami. Nie stać nas na lepszy węgiel czy gaz.

Beata

Panie Szuplewski zablokowałeś pan wypłatę zapomogi rodzinie wielodzietnej gdy byli bezrobotni i w potrzebie. Wstydu nie masz nie mówiąc o ludzkiej postawie!

Gość

DO 2018.05.11 11:02 obok trasy na niedzwiadku jest niewykończona przeprawa przez tory nie ma zjazdów i wjazdów ale infrastruktura już jest pod nie przygotowana proszę wkleić poniższy adres i sprawdzić po jednym pasie dla ruchu lokalnego wystarczy tiry nie muszą tamtedy jeżdzić https://www.google.pl/maps/place/Orl%C4%85t+Lwowskich,+Warszawa/@52.1893978,20.8632714,74m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4719351e5a495665:0x4f287f0ce28318fd!8m2!3d52.1924896!4d20.8707639

Gość

Tak to jest kiedy człowiek, który ma być gospodarzem, managerem miasta jest z wykształcenia .....teologiem :-))) Ale jak widać....z Panem Bogiem też nie umie załatwić mniejszego smogu...:-))

Gość

Karol, ty wszystko przepiłeś z kumplami spod sklepu

Gość

Go goscia z 08:18 O jakim ty wjeździe piszesz przy granicy Piastowa z Ursusem? Tosz tam TIRy, jeden za drugim i posesje domow jednorodzinnych i bloki, co ty piszesz? GDZIE?!

Gość

Nowe wieści z Pruszkowa. W 2019 muszą zamknąć wiadukt. Czemu? Zły stan techniczny, to było wiadomo od dawna, ale jest i nowość. Brak decyzji środowiskowej, a bez niej nie będzie wolno go użytkować nawet w złym stanie technicznym. Od 2019 centrum Piastowa stanie się główną obwodnicą Pruszkowa, bo tunel na Gąsinie wszystkiego nie przyjmie, wiaduktu na Papierni jeszcze nie będzie. Może już by ktoś pomyślał jak wymusić na powiecie zmianę organizacji ruchu na rondzie by przestało być korkotwórcze (może np rondo turbinowe?), może by tak drogówka przy tej organizacji ronda zobaczyła jak 716 notorycznie jadąc do W-wy łamią przepisy na tym rondzie, może by ITD stanęło i posprawdzało te samochody które obecnie pchają się na wiadukt (pewnie połowa straciłaby dowody rejestracyjne). Za rok, jeśli powiat nie dostanie decyzji środowiskowej, zamknie wiadukt, Piastów leży i kwiczy, a okres gwarancji na nasypy POW właśnie minął i można zrobić wjazdy na "ślepy" wiadukt przy POW na granicy Piastowa i Ursusa, by choć odrobinę odciążyć centrum miasta. Jak tak dalej pójdzie, to za rok już na mapach smogowych nigdy w Piastowie tak jak dziś o 7 rano nie będzie zielonej kropeczki i 44% PM2,5

Karol

Szuplewski oddaj moje pieniądze zabrane mi z Mopsu twoją decyzją! Złodziej!

Szlachta Piastowska

Nowa obwodnica = nowy rekord i pierwsze miejsce? Będziemy dumni.

TOM_w_PASKI

artykuł z WRR24 z 6 kwietnia 2012 roku pokazuje jak traktuje ludzi Nowacki naczelnik wydziału utrzymana miasta który sam przyznaje że nie uznaje donosicielstwa jak ktoś zgłasza do niego palenie śmieci przez sąsiada to jest donosicielem i trzeba go dyskryminować jak nie przestanie donosić to będzie musiał nauczyć się jeżdzić na cegłach cała komuna fragment poniżej ,,,Wśród innych zarzutów dotyczących działalność kierownika Nowackiego znalazły się również: brak właściwego nadzoru nad realizacją umów z zewnętrznymi firmami odpowiadającymi za utrzymywanie porządku w mieście, skargi od mieszkańców na decyzje w sprawie przydziału lokali mieszkalnych oraz niewłaściwe traktowanie interesantów i współpracowników. Zdaniem burmistrza, z tego powodu część młodych pracowników Referatu Ochrony Środowiska zrezygnowała z pracy. Obecnie w urzędzie zapanowała atmosfera przygnębienia i obawy przed następnymi zwolnieniami, a przez samego burmistrza preferowane jest donosicielstwo. Ponieważ tego nie robiłem, nie pasowałem do przyjętej koncepcji sprawowania władzy – mówi.

Gość

przyczyną są tzw niskie źródła emisji w postaci starych kotłów (pieców) opalanych węglem i praktycznie dowolnym palnym śmieciem, a nie nowe bloki, czy spaliny samochodów

Gość

Bloki deweloperskie nie są opalane węglem. Po drugie nawet 4 stare autobusy na godzinę nie zanieczyszczą powietrza tak, jak tysiące aut nawet hybrydowych. Jak w tym kawale co mrówka i słoń szli przez mostek, który się zawalił pod ciężarem słonia, a mrówka mówi ale tupaliśmy.

Myjka

Piastów znany jest tylko z Gangu Mutantów

Tubylec

Niestety, swój wielki wkład w trucie mieszkańców naszego Piastowa maja miejskie władze - obecne ale i poprzednicy też narobili szkód ! Kolejne plany zagospodarowania prowadzą do zagęszczania miasta. Co ich opadło ? Chcą z Piastowa zrobić londyńskie city Dwadzieścia pięć tysięcy ludzi na taki spłachetku terenu to już o wiele zbyt dużo. Tymczasem każdy kawałek terenu idzie pod deweloperkę Zgroza ! Jest jeszcze druga strona medalu a są nią kopcące piece. Wielu ludzi nie stać na wymianę pieca i tu jest pole do popisu dla władz miasta. Myślę że będę wyrazicielem poglądów większości która twierdzi ze zamiast wydawać miejskie pieniądze na głupawe inwestycje, bądź ukulturalnianie nas na siłę badziewnymi "Dniami Piastowa" lepiej pomóc ludziom w wymianie kopcących pieców ! Władzo obudź się. Od takiego powietrza ludzie umierają !!!!

Wybory 2018

@gośc z 10:00 PEŁNA ZGODA! GDZIE TA WĹADZA W PIASTOWIE WRAZ Z TYMI...RADNYMI! CO ONI ZROBILI, ROBIĄ! CZYM ONI MOGĄ SIĘ WYKAZAĆ?! NICZYM! CZAS NA ZMIANY W NASZYM PIASTOWIE, GRUNTOWE I NA LEPSZE, DLA NAS MIESZKAŃCÓW!

TOM_w_PASKI

codzienna zmiana adresów ip komputerów w urzędzie przynosi efekty tak samo jak usuwanie komentarzy czy postów z forów publicznych najwyższy czas zrobić z tym porządek

Gość

w normalnym kraju powinna juz być dymisja i nowe wybory rozpisane i komisja śledcza choćby za wieloletnie zatajanie takiej informacji przed pracodawcami

Andrzej

KTO WYDAJE POZWOLENIA NA BUDOWANIE BLOKÓW W PIASTOWIE! Brak infrastruktury! Gęste zaludnienie! Blokowiska, to wiecej samochodów, spalin, wiekszy ruch, śmiecie i PSIE KUPY POD POSESJAMI DOMÓW!!! KTO WYDAJE POZWOLENIA NA BUDOWY FIRM, CZY POZWOLENIA NA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI SZKODLIWYCH DLA MIESZKAŃCÓW!!! PO CO NAM TACY WŁODARZE! TO JEDNA PARODIA Z PATOLOGIĄ !

Gość

Kali pali paletami

Gość

@ GOŚĆ 08:54. Piszesz, że rondo prowadzi do powstania korków, że PKS Grodzisk do stare trupy, które kopcą, że na Bronisze jeżdżą rozpadające się dostawczaki, które trują Miasto. Ok masz rację, to może trzeba się zastanowić jak to rozwiązać? 1) Przerzucenie problemu z jednej części miasta do drugiej to nie jest rozwiązanie? Do tego wbrew temu co piszesz nie jest to rozłożenie ruchu, lecz jego zwiększenie bo suma pojazdów jadących przez centrum Piastowa i obwodnicą będzie większa niż obecnie. 2) Jeśli opisujesz syf, który jest teraz to uważasz, że wrzucenie, go ludziom 2 metry od okien jest ok? 3) To jest skraj miasta, ale NIE POLA, zwróć uwagę, że to jest gęsta zabudowa mieszkaniowa. 4) Skoro rondo generuje korki, to należy je udrożnić poprzez przebudowę. W Piastowie rozwiązuje się problemy doraźnie. Starostwo wydało zgodę na budowę Rezydencji Warszawskiej bez zadbania o bezpieczeństwo ruchu po jej wybudowaniu. Następnie chciano zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Bohaterów i Warszawskiej to wybudowano światła, ale nikt się nie zastanowił, że to spowoduje zatory na rondzie 5) PKS Grodzisk smrodzi to warunki przetargu na komunikację w mieście powinny być tak przygotowane, aby usługodawca oferował ekologiczny tabor, a nie robi się w mieście gówniane oszczędności kosztem mieszkańców. 6) Przez Piastów jeżdżą rozpadające się dostawczaki to gdzie jest policja? Przecież to ona ma prawo kontrolować stan techniczny pojazdów. Ustawienie częstych kontroli + wyposażenie policji w środki osobowe i techniczne spowoduje, że te rozpadające się dostawczaki, które będą bały się kontroli tędy nie pojadą. I kolce nie będą potrzebne. A teraz jeżdżą, bo wiedzą że są bezkarni. 7) Ograniczenie tonażu – takie ograniczenia wprowadza zarządca drogi. A ta obwodnica miała być i zapewne powiat z tego do końca nie zdecydowała w zarządzie powiatu. A wtedy to w Piastowie będziemy mogli tylko prosić o ograniczenia tonażu Powiat, z takim samym opłakanym skutkiem jak prosimy o chodnik na ul. Lisa-Kuli, albo o chodnik na Piłsudskiego. 8) Stację pomiarowe są również w Legionowie, Warszawie, Żyrardowie. Masz rację co do powodów ich ulokowania w Piastowie. Ale z tego raportu wynika, że jesteśmy bardziej zanieczyszczeni niż Warszawa i na podobnym poziomie co Gliwice, Katowice, które są silnym ośrodkami przemysłowymi. 9) Samoloty – co w takim razie Piastów, aby temu zaradzić. Gdzie są stacje pomiarowe hałasu. Jakie rozmowy były prowadzone z władzami portów lotniczych. Żeby wyeliminować nieprawidłowości 10) Piszesz, że jedna przeprawa przez tory to za mało. A jak ten tranzyt się przewali przez dwie przeprawy i pojedzie dalej na północ, to znów trafi na jeden wiadukt nad A2. I znów gówno przesuniemy tylko z jednej części miasta do drugiej.

Pan gąbka

@gość z 8:54, JAKI TY CZŁOWIEKU JESTEŚ "OBEZNANY"! Po wpisie widać, żeś blisko przy UM i coś mi się wydaje, że mocno popierasz inwestycje-obwodnicy, ktòrej mieszkańcy nie chcą. To zapytam... Czy pisałeś do instytucji, w związku z lataniem przez Piastów samolotow, by latały innymi korytarzami, z dala od Piastowa? Jeżeli posiadasz taką wiedzę, to złóż stosowne pismo do UM, na ręce Sz. P. Burmistrza i niech Burmistrz zacznie coś w KOŃCU! czynić przeciwko lataniu niezgodnemu, nad naszym miastem! Bo tu w Piastowie wĺadza wszystko wie, i co z tego... WIĘC PO CO NAM PIASTOWSKA WŁADZA WRAZ Z TAKIMI RADNYMI???

Gość

Do gościa z 08:54 Kto Ci takich głupot naopowiadał, że obwodnica wyprowadzi ruch z Piastowa? Masz trochę wyobraźni? Byłeś na Radzie 24 Kwietnia? Słuchałeś wypowiedzi na temat badań natężenia ruchu bez obwodnicy w Piastowie i z Obwodnicą w Piastowie? Na prawdę, infantylizm niektórych osób aż poraża..

TOM_w_PASKI

Warszawa proponowała swego czasu miastu Piastów pokrycie większości kosztów wykończenia wiaduktu wybudowanego na Niedżwiadku w Ursusie przy trasie S2 ale Włodarze się nie zgodzili bo nie mieli by kontroli nad wyborem firm wykonujących to zlecenie wiadomo dlaczego Nie ma co też ukrywać że Pruszków na tym wiadukcie niewiele by skorzystał

Gość

Odczepcie się od tej "pseudo obwodnicy". Już 8 miesięcy mamy komunikację zastępczą i dzięki naszemu wspaniałemu rondu, korki są na całej długości Tysiąclecia. Pomijając fakt, że jedna przeprawa przez tory w Piastowie to za mało (potrzebna druga i ta będzie na skraju miasta na Papierni chyba że macie jakiś szczególny pomysł jak ją zablokować), generuje korki giganty, a scanie PKS Grodzisk jeżdżą bo jeżdżą, ale najchętniej by się rozpadły, a w tym korku kopcą jak wściekłe, do tego cały tranzyt na giełdę Bronisze, gdzie co samochód, to "prawie trup"i wszystko stoi i kopci w centrum miasta jak wściekłe. Wywalenie części ruchu na skraj miasta, przy jednoczesnym wprowadzeniu ograniczenia tonażu do 5 ton, a najlepiej 3,5 tony z wyłączeniem służb miejskich i komunikacji (na obu przeprawach) zmniejszy stężenie substancji szkodliwych (oczywiście z zaproszeniem ITD z wagą, bądź stała waga z samoczynnymi kolcami przebijającymi opony za ciężkich i przeładowanych samochodów). Od września teoretycznie będzie czynna linia kolejowa, więc zniknie olbrzymia ilość kopcących scanii, zmniejszą się korki, również teoretycznie zmniejszy się stężenie zanieczyszczeń. A co do tego że Piastów ma stację pomiarową. Są dwa powody dla których ją ma. Pierwszy to zakłady akumulatorowe, które od zawsze generowały zanieczyszczenia, a lata 80-te były rekordowe. Drugi to ścieżka startów i lądowania Okęcia. Pomijając fakt zrzucania nieczystości w powietrzu przez samoloty, by nie płacić na płycie lotniska za ich odbiór, to przy starcie taki samolot zużywa ponad 100 litrów paliwa na minutę. Gdzieś te zanieczyszczenia muszą opaść. To są powody dla których wiemy czym oddychamy (gdyby nie stacja żylibyśmy w nieświadomości), bo śmieci palą wszyscy i wszędzie, nie jesteśmy pod tym względem kimś wybitnie szczególnym. Cały kraj robi to samo, wszyscy mają podobne nawyki, tylko nie wszyscy mają stacje pomiarowe. Reasumując. Za stężenie zanieczyszczeń odpowiadają pojedynczy mieszkańcy (podobnie jak w całym kraju), przemysł (nie wiem czy ZAP odbudował stację filtrów po pożarze, czy zasuwa na krótkim obiegu), samoloty latające skrótem nad Piastowem, zamiast nad obwodnicą i autostradą nad Kampinos, oraz jedna, jedyna przeprawa przez tory o charakterze typowo tranzytowym z czasowym wzmocnieniem trucicielstwa w postaci komunikacji zastępczej i korków w samym centrum spowodowanych ilością pojazdów i korkotwórczym rondem.

Xiao7

A czy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jest świadome tego, że takie analizy robią dla manipulacji opinią publiczna i siania paniki? Już nie raz wyszło na jaw jak ta organizacja omijała szerokim łukiem wiele miejsc ze swoimi analizami by pokazać właśnie takie zestawienia wskazujące na zanieczyszczenia lub epidemie w konkretnych miejscach. A wszystko w celach zwiększenia sprzedaży konkretnych produktów zmniejszających zanieczyszczenia lub zwiększonej ilości sprzedanych szczepionek. A wszystko pod dyktando głównie niemieckich firm które mają monopol akurat w tych sektorach.

Piotr

@PiS Do pièt nie doskoczysz Prezesowi, więc zamilcz, schowaj ogon pod siebie i do budy. NIE SIEJ PROPAGANDY, CZASY KOMUNY ODESZŁY BEZPOWROTNIE! Więc w końcu to zrozum

Gość

To przez drzewa. Trzeba wyciąć jeszcze więcej i wydać więcej pozwoleń na budowę nowych bloków, bo jeszcze za mało

Gość

a nasz burmistrz tnie drzewa, rowery muszę mieć gdzie jeździć, to tak pokrętna logika, chroni środowisko niszcząc je....

Cezar

Piastunio nie obrażaj Radomia, bo nijak nie da się porównywać tych 2 miast. Piastów to skamieniała w chodnikach i zdewastowanych ulicach komuna. Radom odrobił lekcję w ostatnich latach i znacznie się zmienił w odróżnieniu od śmierdzącego Piastowa. Piastów to slums najbiedniejszy na Mazowszu.

Romek

E tam. Najbrudniejszy jest nie ciekawy Płońsk ! On zajmuje 1 miejsce

Rado

E tam! Brudniejszy jest Zyrardow! I na pewno Wałbrzych !

Gość

do PIS Zgłoś pilnie dyżurnemu psychiatrze, że znowu się źle czujesz.

Stefan

Szuplewskiego na taczki I do domu raz!

Ewa

Gdy informowaliśmy urząd Miasta o wieczornym kopceniu opowiadano nam że wieczorem urząd nie pracuje.

Mamuska

Kasprowicza 26 właśnie taki dym stałe szedł z komina!

Gość

Użytkownik @Piatun pierdnął i stąd smród

Gość

+ plus hałas z nisko latających samolotów oraz kuranty wydzwaniane ze wszystkich wierz kościelnych... życie tu nie jest łatwe, i jak tu zyć ?!

Gaz na ulicach

Jak to śpiewała Krystyna Pronko: 'Więcej czadu!'

PiS

Jak widać Polska pod przewodnictwem Naszego Naczelnika Państwa Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest liderem Europy. Jest w czołówce wszystkich kategorii. Jak widać Piastów pod przewodnictwem Naszego Człowieka jest w czołówce Europy.

Piastunio

Piastów to taki podwarszawski Radom

Grzesiu z pejsem

Skoro Piastów to zawsze jakieś dobre nowiny. To teraz podyskutujmy obwodnicy.

Dolejlama

A Pan na F. z ul. Kujawskiej śmieci w swojej kozie pali nawet latem (nocami, zgodnie ze starym przysłowiem).

Gość

Kupcie sobie w Piastowie te elektryczne autobusiki, to dogonicie w rankingu Tomaszów. Oni już je mają. Buuhaahahaha. :)

Piastun

Wspólnota Szuplewskiego smrodzi ;-)

olo

a co tam to naszego burmiszcza interesuje....

Gość123

Nie ma co się dziwić przecież zawsze w tych okolicach mieszkała bida, którzy zawsze kombinowali aby przeżyć. Zresztą ich dzieciaki to większość złodzieje i patologia.

joł

W Piastowie są "oficjalne" czujniki pomiarowe i dlatego figuruje on we wszystkich statystykach.

Gość

A nasze debilne władze nadal stawiają na węgiel...

Piastowianka

Po raz kolejny! Na Bodycha, tam gdzie jest sklep z płytami PALĄ ŚCIERWEM, ZATYKAJĄCYM ODDECH I SZCZYPIĄCYM W GARDŁO I W OCZY! TERAZ MIĘDZY 22 A 24 W NOCY!!! DODATKOWO W LOGISTIC REGUŁY JEŻDŻĄ WIELKIE, KOBYLASTE TIRY, KTÒRE NIESAMOWICIE KOPCĄ!!! O TYM SIĘ CO RAZ PISZE, A WŁADZE PIASTOWA WRAZ Z POWIATEM NIC NIE ROBIĄ, BO NA TO WYGLĄDA! SZOK! JAKICH TO MAMY WŁODARZY!

Grigorij

Burmistrz Szuplewski korzystając z dotacji ładnie zazielenił reprezentatywną ulicę Wojska Polskiego w Piastowie i teraz jest czystsze powietrze. Mniej więcej.

Sct

Pruszków też by był, tylko nie ma oficjalnej stacji pomiarowej.

Gość

Zapomniane miasto Piastów

Mmmmm

Ludzie przestańcie w końcu palić syfem w piecach.

Gość

A przez naczelnego drwala będzie jeszcze lepiej

Gość

Będziemy w pierwszej 15 jak burmistrz pozwoli na budowę obwodnicy Pruszkowa przez Piastów

Gość

I pytanie, co Pan Szuplewski z tym zrobił przez ostatnie lata? Naciska na wybudowanie bardzo ciężkiej drogi w tym mieście, która de facto połączy się z wiaduktem na Papierni, oraz ul. Grunwaldzką do której wpadać będzie cały ruch z al.Jerozolimskich. Zostały 24 Kwietnia na Sesji przedstawione fakty z badań o natężeniu ruchu w Piastowie. Do 2030r. jeśli nie powstanie obwodnica ruch w Piastowie zwiększy się o około 22%. W przypadku powstania obwodnicy, ruch zwiększy się o około 105%! Panie Szuplewski, trzeba było przyjść na Sesję Rady Miejskiej 24 Kwietnia, a nie podwijać ogon z tchórzostwa i pozostawać w domu, wysyłając na Radę zastępcę. Wyszły fakty, które już nikt nie ukrywa, że Panattoni naciska na tą drogę. Panattoni zaoferowało się, że wybuduje i POKRYJE KOSZTA ronda u zbiegu ulic Lisa Kuli, Żółkiewskiego, Sułkowskiego. Co, za Bóg Zapłać Panattoni chce zrobić te rondo?? Czy ktoś od Pana Panie Burmistrzu negocjował czy informował mieszkańców o tym, że kolejne hale Panattoni powstaną między wiaduktem nad A2 a zakładem segregacji makulatury?? Mieszkańcy dla tych władz są tylko mięsem wyborczym i nic poza tym.

och

DaSie? DaSie. Brawo Wy!

Gość

Gratulujemy palącym śmieciami w piecach i dziekujemy za trutke

TOM_w_PASKI

Burmistrz niewygodne komentarze i posty z LOCAL SPOT usuwa sam nic nie robi w tej sprawie i jeszcze ludziom zabrania Jak zgłaszaliśmy kilka lat temu problem to nas wyśmiano Kominy w budynkach komunalnych kazano sobie samemu czyścić a Nowacki stwierdził że przecież musi się kopcić przy rozpalaniu Chyba Naczelnikowi kopci to się ale pod sufitem ten krętach ciągnie Gminę na dno Wciąga na listy na mieszkania ludzi którym tekie lokale się nie należą a Burmistrz udaje Greka że to Rejestr a nie listy Już raz wybronił niesłusznie tego cwaniaczka Ten nieodpowiedzialny gbur oszukuje nawet Radnych a ci się go boją i nic nie robią

Gość

To miasto, powierzone Najświętszej Maryji Pannie, całe cuchnie

Pio

Zabudowali nas z 2 stron autostrada teraz szulerski chce z trzeciej obwodnicę Pruszkowa i udusimy się

benek the roman

Miasto bez przemysłu największym trucicielem jewropy?jak to możliwe? brać się za tych śmierdziuchow!!!