27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Anna Sołtysiak

Piastów szuka partnera do rozbudowy LO

Piastów szykuje się do rozbudowy Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz budowy hali. Inwestycja ma zostać przeprowadzona w oparciu o umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym.

O planach Piastowa, co do przebudowy liceum Mickiewicza wiadomo nie od dziś. Przypomnijmy. W 2013 roku zarząd powiatu pruszkowskiego wypowiedział porozumienie dotyczące prowadzenia szkoły przez miasto. Piastów podjął starania, aby odzyskać liceum. Walka zakończyła się sukcesem i od września 2015 roku placówka ponownie jest w rękach miasta. Piastów ma bogate plany, co do rozbudowy placówki. W ubiegłym roku zajęło się kwestią zaprojektowania zmian.

Teraz miasto chce przejść do realizacji planów. Magistrat ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest przebudowa i rozbudowa Liceum Ogólnokształcącego im Adama Mickiewicza oraz budowa hali sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu. Ale miasto nie chce samodzielnie realizować inwestycji. – Przedsięwzięcie realizowane będzie w oparciu o umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym zakładającą podział zadań i ryzyk pomiędzy strony kontraktu. W ramach wspólnej realizacji projektu, partner prywatny zobowiąże się do sfinansowania, wykonania oraz utrzymania wytworzonej infrastruktury oraz zarządzania energią. Podmiot publiczny będzie zobowiązany do zapewnienia i udostępnienia nieruchomości na potrzeby realizacji projektu. Zgodnie z założeniami finansowymi projektu, podmiot publiczny będzie uiszczać na rzecz partnera prywatnego wynagrodzenie w postaci tzw. opłaty za dostępność, rozumianej jako spłata części majątkowej inwestycji. Ostateczna struktura wynagrodzenia zostanie ustalona w toku dialogu. Planowany czas trwania umowy to 15 lat – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Postępowanie będzie prowadzone w toku dialogu konkurencyjnego. Co to oznacza? Najpierw zamawiający czeka na wnioski wykonawców, następnie je weryfikuje i siada z nimi do rozmów. Dialog trwa tak długo, aż zamawiający uzna, że konkretne rozwiązania odpowiadają jego potrzebom. Następnie sporządza specyfikację istotnych warunków zamówienia, która trafia do wykonawców wraz z zaproszeniem do składania ofert.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 20 października.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

piastowiak

A po co to w ogóle rozbudowywać? Salę gimnastyczną zrobić większą i tyle. Szkołę nr 2 niech rozbudują.

Gość

Nowa matematyczka jest spoko od września tego roku uczy i już widać pozytywne tego efekty

Dobry_Rocznik

do Gość z 17:22 zgadzam się całkowicie odnośnie nauczycieli matematyki z jednym wyjątkiem od września tego roku przyszła nowa nauczycielka która ma ludzkie podejście do dzieci i umie przekazać swoja wiedzę Taki prawdziwy nauczyciel z powołania a nie karierowicz

Gość

Matematyka w tym bardzo słabym LO leży od dawna. Świadczą o tym wyniki z matur. Jedną z nauczycielek metamatematyki jest radna "NASZ PIASTÓW - WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA", koleżanka partyjna burmistrza -Monika Kwatek. Uczy ona w tej szkole od lat, i zawsze z takim samym skutkiem .... ale jaka nauczycielka taka i radna ... Po co utrzymywać to kiepskie LO z pieniędzy miejskich, trzeba oddać tą "kuźnię talentów piastowskiego samorządu" z portem do powiatu, oszczędzimy w ten sposób 1,5 mln zł rocznie na inwestycje w mieście !!!

Gość

Do rodzic popieram pani od matematyki wychowawczyni jednej z drugich klas całkowicie nie potrafi przekazać swojej wiedzy uczniom przez co są oni zestresowani i mają zaległości jak najszybciej z tym problemem do Kuratorium do Gość z 23:16 To prawda dzieci są tak przemęczone że po 3 tygodniach szkoły chodzą jak zombie a nauczyciele pracują po 5 godzin dziennie i tylko o podwyżki się upominają

Gość

Dzieci w tej szkole maja po 10 godzin dziennie!!!! Lekcje od 8 do 17!! To jest NIEDOPUSZCZALNE.

Rodzic

Niech lepiej się zajmà porządkiem w tej szkole. To co się tam dzieje jest niewyobrażalne! W szkole jest bardzo zimno, poniżej dopuszczalnej temperatury przy której można prowadzić lekcje, nauczyciele bardzo kiepsko tłumacza uczniom zadania, nie potrafią przekazać PODSTAWOWEJ wiedzy, nie nadają się na nauczycieli! Szczególnie od Matematyki! Porażka. Drodzy rodzice, zgłaszamy tą sprawę do kuratorium, niech coś się zmieni!

Gosc

Robilem kiedys z Pudzianem, a wlasciwie to nie z nim tylko obok...robilismy na stadionie dziesieciolecia, mialem szczeke obok niego. Ja sprzedawalem majtki i skarpetki ,a Mariusz kurtki i plaszcze ze skaju . Wiadomo jak bylo na stadionie...Biedni Warszawiacy przychodzili tam kupowac i choc bylo tanio to zawwsze chcieli sie targowac i zbijac cene...Mariusz nie mial smykalki do interesow , ludzie to wykorzystywali i latwo sie z nim targowali, robili w wala , bo tez zbyt dobrze nie rachowal. W efekcie sprzedawal towar taniej niz sam musial placic. Skajowe kurtki bral od producenta na kreche i kiedy po paru miesiacach okazalo sie ze narobil sobie dlugu i musial dolozyc sporo jagielly do interesu to po prostu oszalal.. zaczal roz...dalac wszystkie szczeki dookola , rzucal chinczykami na lewo i prawo , wrzeszczal z wsciekloscia :Juz nigdy tanio skory nie sprzedam" Przyjechaly sluzby i zawinely go w kaftan , dostal pare zastrzykow na otumanienie ..pamietam jak go pakowali do karetki , ze spuszczona glowa mamrotal pod nosem : "tanio skory nie sprzedam....tanio skory nie sprzedam.

Krystyna

Najwyższa pora aby pozbyć się tego szaleńca burmistrza. Zadłuża miasto dla swoich urojonych ambicji na zasadzie "po mnie to i nawet potop". Tej szkole starczy wybudować salę gimnastyczną za ok. 4,5 mln zł i dalej nich kadra nauczycielska pokaże co jest wstanie wydobyć z siebie w poprawie poziomu nauczania młodzieży. Słaba karda to i nawet w pałacach nic mądrego nie zrobi, chyba że chodzi o kształcenie zaplecza politycznego Naszego Piastowa na zasadzie "mierny ale wierny". W szkołach podstawowych miasta dzieci się tłoczą w większości na dwie zmiany i zamiast rozbudować szkołę podstawową Nr 2, bo są plany zrobione jeszcze przez burmistrza Kubickiego, to ładuje się miliony w szkołę o wątpliwej przyszłości.

Zniesmaczony_rodzic

w tym liceum część nauczycieli znęca się psychicznie nad uczniami szczują jednych uczniów na drugich starzy nauczyciele stosują metody komunistyczne a młodzi wchodzą po palcu w D Dyrektorce nawet kosztem swoich uczniów

Czy to liceum jest d

Po tym liceum absolwent nigdy nie zostanie inżynierem, lekarzem, ekonomistą, naukowcem!! Dlatego, że matury w zakresie rozszerzonym żaden uczeń nie zdaje z przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, informatyka, fizyka, chemia. Po tym liceum, plasującym się dwie klasy za pruszkowskim Zanem i trzy za Kościuchem. Absolwenci Adasia będą mieli NIC do powiedzenia ale za to w dwóch językach. @Piastowianka.

Gość

To jest jakaś kpina z mieszkańców, którą uprawia burmistrz. Jak można bez zgody rady zadłużyć miasto na ok. 15 mln zł na 15 lat aby spełnić tylko wybujałe mrzonki burmistrza. Szkoła jako taka nigdy nie jest dochodowa, a więc spłata będzie w całości pochodziła z budżetu miasta. Partnerstwo publiczno-prywatne stosuje się w przedsięwzięciach, które w biznes planie generują dochód, który spłaca zobowiązanie. To jest pomysł wymyślony na siłę przez Szuplewskiego aby tylko cokolwiek zrobić w temacie LO.

Piastun

Partnerstwo publiczno - prywatne. Koszty będą publiczne zyski prywatne ;-)

Zofia

Oddać tą szkołę w ręce powiaty bo Piastów nie potrafi nią zarządzać

OJEJU

Dzieci w tej pseudo szkole maja po 40 godzin tygodniowo co na to Kuratorium

RODZIC

NIECH OGRZEWANIE NAJPIERW WŁĄCZĄ W KLASACH BO DZIECI MARZNĄ I CHORUJĄ SZKOŁA OSZCZĘDZA A RODZICE WYDAJĄ NA LECZENIE TEMPERATURA W KLASACH PONIŻEJ 18 STOPNI JEST PODSTAWĄ DO ODWOŁANIA ZAJĘĆ

Gość

Miasto wydaje ponad 1,5 mln zł rocznie na utrzymanie tego kiepsliego LO. Jak wida, dla nich to wciąż malo,przecież koleznaki burmstrza (radne NP) i znajoma pani dyrektor musza mieć pracę . Po co ten syf utrzymywać ?? TQM w całejkokazałości !

Gość

Czy to liceum jest dobre????