27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrSeweryn Dębiński

Piastowskie drogi osiedlowe do przebudowy

W ostatnich kilkunastu dniach piastowski magistrat ogłosił kilka przetargów spod znaku inwestycji drogowych. Planowane są przebudowy ulic: Wiosennej, Brzozowej, Złotej Jesieni, Skorupki.

Głosy narzekań na niezadowalającą jakość dróg usłyszymy w każdej gminie, mimo że każdego roku samorządy wydają ogromne pieniądze, by poprawić drogi. Na terenie Piastowa znajdziemy wiele ulic wymagających natychmiastowej poprawy. W wielu miejscach jest też problem z odwodnieniem. Ale wkrótce mają nadejść lepsze czasy.

Na tę chwilę ogłoszono dość znaczną liczbę przetargów. Zacznijmy od ul. Złotej Jesieni. Ma ona długość 385 m i jest utwardzona płytami typu MON. Piastowski urząd planuje tutaj wybudować jezdnię o szerokości 5 m oraz chodniki. Wszystko z kostki betonowej. Po zakończonych robotach drogowych mają pojawić się 3 progi zwalniające. Nie zapomniano o odwodnieniu.

Zmiany zajdą też na ul. Brzozowej, która łączy Harcerską z Godebskiego. Jej nawierzchnia jest bardzo zniszczona... Wiele ubytków i nierówności utrudnia mieszkańcom codzienne poruszanie się tą ulicą. Dlatego też ogłoszono przetarg na przebudowę Brzozowej. Na 350 m ma pojawić się nowa nawierzchnia z kostki betonowej, chodniki i kanalizacja deszczowa.

Kolejna nie mniej ważna, choć bardzo krótka ulica to Wiosenna. Jej długość to zaledwie 149 m. Odwodnienie będzie odbywało się za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych. Na nowej nawierzchni z kostki betonowej powstanie jeden próg zwalniający.

Ulica Skorupki znajduje się na terenie Piastowa w zachodniej części miasta. Łączy Paderewskiego i Sułkowskiego, a jej długość to 171 m. Tradycyjnie ma pojawić się tutaj nowa nawierzchnia z kostki i odwodnienie. Tutaj zrezygnowano z progów zwalniających.

Termin wykonania zamówienia dla wszystkich tych ulic to koniec lipca tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 34

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Flic, flircyk, czy jak tam... To jak napisałeś, że jest granicą, miedzy Ursusen i Piastowem, tzn. że ulica Bodycha należy i do Ursusa i do, UWAGA! PIASTOWA! TO SAM SOBIE TO WYTŁUMACZ, JAŚNIEJ

Gflic@gród piastowsk

gdybyś nie był takim ignorantem wiedziałbys ,że ulicy Bodycha w Piastowie nie ma Tam gdzie .Dworcowa przechodzi w Bodycha jest granica między Ursusem i Piastowem .Jaśniej już ci nie mogę wytłumaczyć .Ignorancie ,gdybys przeczytał mój post ze zrozumieniem ,co jak widać przychodzi ci z trudem ,wiedziałbyś o co chodzi .

Gròd Piastowski

Flic..."znawco topografii" Wczytaj się we wpisy, nikt nie pisze o ul. Bodycha w Ursusie tylko o ul. BODYCHA KTÓRA PRZECHODZI Z UL. DWORCOWEJ DO UL. REGULSKIEJ! KAPEWUU???

flic

do wszystkich znawców topografii Piastowa.Ani kawałek ulicy Bodycha nie leży w Piastowie .Zaża;lenia do Ursusa

Bodycha to też Piast

Gród Piastowski na ul. Bodycha NALEŻY DO PIASTOWA! WIĘC BODYCHA CZAS ROBIĆ Z PEŁNĄ INFRASTRUKTURĄ! BODYCHA-W NIEJ W/B ODWODNIENIE, CHODNIK, ŚCIEŻKA ROWEROWA, ZMIANA NAWIERZCHNI, ZNAK Z OZNACZENIEM WIDOCZNYM, ŻE TO TEREN ZABUDOWANY, ZAKAZ PARKOWANIA, WIĘCEJ LATARNI, WIĘCEJ PATROLI NA TEJ ULICY, BO PRĘDKOŚĆ SAMOCHODÓW PRZEKRACZA OGRANICZENIE I OSTATNIO PICIE W SAMOCHODACH I PRZY ULICY WZMORZONE WĘDRÓWKI PANÓW PIJANYCH Z SIATAMI WYPEŁNIONYMI TRUNKAMI WYSKOKOWYMI I ODDAJACYMI MOCZ GDZIE POPADNIE! CO TAM SIĘ DZIEJE!!!

Mieszkaniec Bodycha

Te gościu z 8:15, o której piszesz "częsci" ul. Bodycha, że nie należy do Piastowa? Gdzie i której???

Gość

Norwida od Pokoju do Dworcowej jest droga miejska i mi, mieszkańcowi ( dla zwolenników obecnej władzy , trollowi) bardzo przeszkadza, ze miasto nic z tym nie robi, ta droga chodzą dzieci do szkoły a jej stan zagraża bezpieczeństwu. Gdy dojdzie tu kiedyś do jakiejś tragedi przypomnimy o tym ze ostrzegaliśmy ... !

Piotr

"Bodycha" wiekszość poza Piastowem... GDZIE??? TO NIECH ZROBIĄ TĘ CZĘŚĆ, GDZIE NALEŻY DO PIASTOWA, TO CHYBA OCZYWISTE! A PODATKI TO GMINA MA OD TYCH MIESZKAŃCÓW BODYCHA, CZY NIE?! WIĘC DO ROBOTY!!!

Daro

Gosć z 8:15, co Ty piszesz? To że powiatowa to teraz tym bardziej są pieniądze na jej porzadną modernizację, Rząd przeznaczył dodatkowe 47 mln. DODATKOWE na budowę i remonty dròg gminnych i POWIATOWYCH, TYLKO TRZEBA DOPILNOWAĆ TERMINU I ZŁOŻYĆ WNIOSEK NAJPÓŹNIEJ DO 14 KWIETNIA DO WOJEWODY I TO JEST SKIEROWANE DO GMIN NAJBIEDNIEJSZYCH, WIEC DLA PIASTOWA! WIĘC CZAS SIĘ WZIĄĆ DO PRACY!!!

Gość

Po pierwsze Dworcowa i Bodycha są drogami powiatowymi. Po drugie większość Bodycha "leży" poza Piastowem.

Gość

Gość 2018.03.30 21:29 Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie :-))))

joł

Dworcowa i Bodycha to powiatowe. Ciągle Wam nic nie pasuje leniwe trolle

Gość

Do @Teresa - przy ul. Złotej Jesieni mieszka także zagorzały zwolennik przedszkola nr 3 modułowego zbudowanego przez burmistrza Kubickiego przy ul. Godebskiego więc argument od czapy, ale starają się dalej płuc jadem

Janusz

Ja czekam na zwrot 10 tys pieniędzy których nie otrzymałem z MOPS jako zasadnej zapomogi w okresie choroby i bezrobocia przez wiele miesięcy. Jak spotykam Szuplewskiego to ucieka przede mną gdzie może.

Ewa

A Norwida jako główny szlak komunikacyjny do Szkoły podstawowej nr 1 zagraża dzieciom. Kałuże na metry, wystające druty, dziury, błoto. Burmistrz ignoruje tę ulice bo nie ma tu żadnej korzyści. Ale my rodzice dzieci zapamiętamy to podczas wyborów! Nie ostoi się wapń!

Piotr

Przedłużenie Dworcowej w Bodycha, TO JEST KOSZMAR NAD KOSZMARY!!! TU TEŻ LUDZIE ŻYJĄ I PŁACĄ PODATKI, WIĘC Z CZYSTEJ PRZYZWOITOŚCI I Z SZACUNKU DO URZĘDU I STANOWISKA PIASTOWANEGO W GMINIE PIASTÒW CZAS Z TYM ZROBIĆ PORZĄDEK PO 25 LAT URZĘDOWANIA BURMISTRZÓW ZE STOWARZYSZENIA "Nasz Piastów", a jak nie TO ODDAJCIE URZĄD I WIĘCEJ NIE KANDYDUJCIE, TO CHYBA PROSTE I TO MOŻECIE W KOŃCU ZROBIĆ, DLA DOBRA MIASTA I JEGO MIESZKAŃCÒW!!!

Teresa

ul. Złotej Jesieni to też nie przypadek, że będzie remontowana bo przy niej mieszka zagorzały przeciwnik przedszkola nr 3 modułowego zbudowanego przez burmistrza Kubickiego przy ul. Godebskiego i inspirator doniesienia do prokuratury, więc nagroda musi być

To i masz

A co z jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Piastowie, co z ulicą Dworcową zapomnianą, "porzuconą"? Czy ktoś o niej pomyśli? Przecież to OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY! To droga od ćwierć wieku, od 25 lat nie doinwestowana, NIC! Ta droga, to Pocztówka Dròg Piastowskich, WIELKI WSTYD WIDOCZNY ZARAZ PO PRZEKROCZENIU GRANIC WARSZAWY! To droga dla pieszych, dla rowerzystòw dla samochodòw osobowych, dostawczych, tirów, a nawet służąca do parkowania i ROZŁADUNKU TOWARÒW-TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI!!! DZIURA NA DZIURZE, DZIURSKIEM POGANIA I DO TEGO BRAK ODWODNIENIA! W czasie zimy, roztopów, czy opadòw deszczu przejść suchą nogą się nie da, bo nie ma jak. TAM DOJDZIE KIEDYŚ DO TRAGEDII, SAMOCHODY ZAPARKOWANE, A LUDZIE SKACZĄ JAK KOZICE, MIĘDZY STOJACYMI AUTAMI I JEŻDŻĄCYMI, MIĘDZY ROWERZYSTAMI I DZIURAMI I DO TEGO BRAK WIDOCZNEGO OZNAKOWANIA, ŻE TO TEREN ZABUDOWANY, A DWORCOWA TO JEDNA Z GŁÓWNYCH ULIC, GDZIE SWOBODA NACISKANIA NA PEDAŁ GAZU JEST DOWOLNA!!! Dworcowa, to przystanek na wyrzucanie tego, co w samochodzie już nie potrzebne, typu opony, czy przystanek na oddawanie moczu, a ostatnio przednie słuchanie muzy z piciem w samochodach, na poboczu i po tym pozostawianie butelek i puszek. Ale co tam, dobra mina jest...

Cezar

Barcewicza I Oginskiego to 2 najstraszniejsze ulice w tym mieście. Na pierwszej są metrowe doły i brak nawiechni, a na drugiej dziury w starym asfalcie. Wywołał Szulpiewski awanturę w ub. Roku i teraz cisza, bo Pruszków i Starosta się obraził.

Dariusz

Zaraz, zaraz... W zeszĺym tygodniu Rząd ogłosił, że dla mazowsza jest pula na budowę dróg gminnych i powiatowych wieksza o 47 mln. To dlaczego tylko kilka ulic Burmistrz chce wyremontować? Teraz trzeba się spiać p. Burmistrzu wraz z UM i napisać pismo do wojewody o wieksze pieniadze na remonty wiekszej liczby ulic w Piastowie. Warto dodać, że priorytety mają gminy biedne, wiec takie jak my, Piastòw. CZAS SIĘ SPIĄĆ, ZŁOŻYĆ WNIOSKI DO WOJEWODY I PILNOWAĆ TERMINU, BO TYLKO DO 14 KWIETNIA BR. BĘDZIE CZAS NA ZŁOŻENIE WNIOSKÓW!!!

Clematis

A co z Andrzeja Struga? Przejście koło policji zrobiono, wjazd w ulicę od strony Godebskiego też. Zostało raptem 60 - 70 m środka. Rodzice idący z dziećmi do przedszkola omijają dziury, a i tak ślizgają się w błocie. Ta ulica to również jedyny skrót do sklepów na Orzeszkowej i Tesco dla mieszkańców Broniewskiego, Zaleskiego itd., którym wspólnoty kolejowe zamknęły przejścia.

Gość :)

A w zeszłym roku były zapewnienia co do ul. Sulkowskiego. I nadal bez zmian. Tragedia

Gość

Piastun lub Krystyna nie podszywaj się pod burmistrza w 2018.03.30 18:16

Alik

A kiedy znikną dziury na ul. M.Mochnackiego

SUŁKOWSKIEGO

Przypominam, że na ulicy Sułkowskiego błoto i dziury na pół metra. Od 30 lat w tym samym nagannym stanie!!!

Grzegorz

Moi drodzy piastowscy współplemieńcy! Zapożyczam Piastów dla waszego dobra. Za gminne obligacje stworzę wam ziemię obiecaną. Piastów będzie największą atrakcją turystyczną w Europie. Sprowadzę Wam tutaj piramidę Cheopsa i górę Synaj. Tylko musicie mnie wspierać w nadchodzących wyborach w myślach, w mowie i uczynkach. Kochani ja wam dziękuję, ja wam bardzo z góry dziękuję. Sztukmistrz z Wołomina przyłącza się również do tych podziękowań. Szalom ;-)

Gość

mordy w kubeł, jak byliście u władzy to trzeba było robić sobie swoje ulice a nie teraz biadolić, my dbamy o swoje kobiety pod każdym względem

Gość

I znowu nie wystarczy funduszy na resztę ulic :-( Hallera od początku wyremontowana ale na koniec tej ulicy już ciężko się dostać - dziury i błoto. Może na następny budżet się załapiemy.

TOM_w_PASKI

Zostało pewnie trochę grosza ze słynnego Parkuj i jedz na Hallera to trzeba pokazać ludziom ze władza ma gest

TOM_w_PASKI

A co z Piastowskim powietrzem ?

OJOJOJ

WIDAĆ ZE ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY

Gość

cudownie, kolesiostwo w szeregach Naszego Piastowa kwitnie z wiosną w najlepsze

priorytety

No, tak ul. Brzozowa do przebudowy chyba tylko dla tego, że przy niej mieszka obecna przewodnicząca rady miasta z Naszego Piastowa, a tak zawzięcie protestował Szuplewski w poprzedniej kadencji, że burmistrz Kubicki zrobił ul. Matejki przy której mieszka poprzednia przewodnicząca mimo, że właśnie ta ulica prowadziła do targowiska miejskiego i celowość chyba była wyraźniejsza niż przy ul. Brzozowej. Hipokryzja goni hipokryzję, ale jeśli w pierwszej kolejności zrobił sobie swoją ul. Popiełuszki to już nie było wyjścia i dla równowagi potrzeb włodarzy wykonać ul. Brzozową. Priorytety wg Naszego Piastowa jednoznaczne.

Generał

Włodarze miasta obiecali w tym roku budowę nawierzchni na Sułkowskiego. Gdzie jest jakiś projekt do wglądu? Kiedy termin realizacji?