°


Archiwum

Place Słoneczny i Zgody do zagospodarowania

Władze Piastowa szykują się do wydania części z 5,5 mln zł dotacji na zieleń w mieście. Ogłoszono właśnie przetarg na zagospodarowanie placów Zgody i Słonecznego oraz zieleńca przy szkole podstawowej nr 3.

Dofinansowanie Piastów otrzymał pod koniec 2016 r. i nadal gospodaruje otrzymanymi pieniędzmi. Teraz mają się one przełożyć na poprawę wyglądu trzech punktów na mapie miasta. – Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie Placu Zgody, Placu Słonecznego i Zieleńca przy Al. Tysiąclecia 5 w Piastowie, na podstawie dokumentacji wykonawczej w ramach realizacji projektu – „Poprawa jakości środowiska w Mieście Piastowie poprzez rozwój terenów zieleni” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet: II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu – czytamy w ogłoszeniu.

Plac Zgody mieści się w południowo-zachodniej części miasta pomiędzy ulicami Dygasińskiego i Sienkiewicza, Plac Słoneczny w południowej części miasta pomiędzy ulicami Klonową, Jaśminową i Różaną, a zieleniec przy al. Tysiąlecia przylega do podstawówki nr 3.

Jaki będzie zakres prac w tych miejscach? Na Placu Zgody przewidziano nasadzenia drzew, krzewów i bylin, małą architekturę i przebudowę ciągów rekreacyjnych. Identycznie na Placu Słonecznym. Na zieleńcu przy „trójce” również pojawią się nowe drzewa i krzewy. Wszystko ma być gotowe najpóźniej do końca października tego roku. Warunkiem jest jednak pomyślne rozstrzygnięcie rozpisanego przetargu. Na oferty od wykonawców zainteresowanych tym zadaniem urząd miasta w Piastowie czeka do 16 lutego.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

żeby to jeszcze było zrobione z gustem, ale znając prymitywny charakter obecnych władz, wyjdzie na to, że pieniądze z UE pójdą w błoto .....

Gość

Przetargi i konkursy wygrywają w Piastówku wygrywają dziwne firmy i znajomi taliba. Np ten gość co urzęduje na tyłach biznesu Janusza P. ps"Parasol", jednego z bossów mafii pruszkowskiej. Znany z kupowania nagród.

Piastun

"Wszystko ma być gotowe najpóźniej do końca października tego roku" Znaczy to, że wybory w listopadzie ;-)

TOM_w_PASKI

Czy te parę krzaczków poprawi powietrze w Piastowie wątpię dopóki Zarządzająca budynkami komunalnymi i wspólnotami spółka PPUK ( PIASTOWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH) nie wywiązuje się z regularnego i ustawowego czyszczenia przewodów kominowych palnych to na poprawę nie ma co liczyć Mimo kar nałożonych przez Straż Pożarną na spółkę ma ona gdzieś przepisy nie szanując zdrowia a może nawet życia ludzi.czyszczenie przewodów palnych opalanych paliwem stałym typu węgiel czy drewno powinno być dokonywane 4 razy w roku a gazowych 2 razy w roku .Brudny komin brudne powietrze i duże ryzyko pożaru ludzie palą czym się da bo skoro zarządca sam daje przykład do łamania przepisów to dlaczego ludzie mają robić najpierw naprawić zarządcę a potem karać trucicieli

silver

Fajnie się rozpiernicza tą kasę z Unii.