°


pixabay.com

Place zabaw do przebudowy

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego lokalne samorządy przygotowują place zabaw, tak by najmniejsi mieszkańcy mogli z nich korzystać, gdy tylko zrobi się ciepło. W Grodzisku Mazowieckim dwa takie miejsca przejdą przebudowę.

Place zabaw zlokalizowane przy ul. Dworskiej i ul. Szkolnej zostaną przebudowane, a tak naprawdę wybudowanie od podstaw. Władze Grodziska Mazowieckiego już szukają firmy, która zajmie się realizacją zadania. Warto podkreślić, że prace mają zostać wykonane w ekspresowym tempie, bowiem wybrany wykonawca będzie miał zaledwie 180 dni na stworzenie zupełnie nowych placów zabaw. 

Jakie prace będą wykonane na poszczególnych obiektach? Przy ul. Dworskiej zdemontowane zostaną istniejące zabawki i elementy małej architektury. Na całym placu pojawi się nowa nawierzchnia, a ogrodzenie przejdzie remont. Na placu zamontowane będą nowe urządzenia m.in. piaskownica, kiwaki, podwójna huśtawka, zestaw Balbina ze zjeżdżalniami, drabinkami i ściankami  wspinaczkowymi, zestaw do przeskoków i słupki do slalomu. To jednak nie wszystko. Przy ul. Dworskiej pojawi się również siłownia plenerowa. Będzie można tu ćwiczyć na orbitreku, expanderze, jeźdźcu, surferze i steperze.

Podobnie będzie wyglądał plac zabaw przy ul. Szkolnej. Tu jednak stare zabawki zostaną zastąpione nieco innymi urządzeniami. Na placu zabaw pojawi się liczydło i zegar, zestaw zabawowy z dużą zjeżdżalnią i ściankami wspinaczkowymi, dodatkowo zostaną ustawione również nieco mniejsze ścianki do wspinania. Przy Szkolnej zostaną zamontowane również huśtawki wagonowe, bujaki, wagonik, gra w kółko i krzyżyk oraz tablica do rysowania, huśtawka bocianie gniazdo i piaskownica. 

Amatorzy sportu pod chmurką, również nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Przy ul. Szkolnej pojawi się siłownia plenerowa, a na niej znajdą się: twister, jeździec konny, orbitrek, drabinki na pylonie, koła obrotowe i expander. 

W obu lokalizacjach zostaną wykonane nowe nasadzenia zieleni, a całość uzupełnią elementy małej architektury.


Anna Zwolińśka
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

"Wiosna zbliża się wielkimi krokami..." i zaraz potem "Na przebudowę mają 180 dni" "ekspresowe tempo" Czyli bedą place gotowe przed zimą i bedą robione pół roku. Czy wy pismaki to uważacie, że czytelnicy to totalni debile?

Gość

Złodzieje z pisu gdzie jesteście? Odezwijcie się. ... hehe

Gość

No coś takiego wybory się zbliżają NAJ szykuje plener za nasze ciekawe kiedy odda nakłady poniesione na te dotychczasowe place sfinansowane z pieniędzy spółdzielców ?