27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


brwinow.pl

Place zabaw w nowej odsłonie

Na twarzach dzieci z przedszkoli przy ul. Lilpopa i przy ul. Słonecznej w Brwinowie pojawiły się szerokie uśmiechy. Powodem ich radości jest widok zmodernizowanych placów zabaw.

Jak wszyscy doskonale wiedzą – sprzęt zużywa się. Nie inaczej jest w przypadku urządzeń na placach zabaw. Dlatego też w kwietniu brwinowski magistrat ogłosił postępowanie przetargowe na ich budowę przy przedszkolu nr 1 przy ul. Lilpopa 4 oraz w placówce przy ul. Słonecznej 6. Zdemontowano stare zabawki, uporządkowano teren i wykonawcy przystąpili do pracy. Choć w lato pogoda była kapryśna, założone prace udało się zrealizować.

Teraz przedszkolaki mogą godzinami spędzać czas na placach zabaw. Wszystko przez bogaty wybór nowego sprzętu, który jest niezwykle kolorowy. – Na placach została umieszczona bezpieczna nawierzchnia syntetyczna wykonana z płyt poliureatonowo-gumowych oraz ułożone chodniki z kostki betonowej. Zostały również zamontowane nowe certyfikowane urządzenia służące do zabawy: karuzele z siedziskami i kierownicą, huśtawki imitujące łódź wikingów, zestawy huśtawek wahadłowych, gry liczydło i labirynty obrotowe, bujaki sprężynowce z wizerunkiem konika i owcy oraz zestawy zabawowe imitujące statek, pociąg oraz samochód ciężarowy. Zostały zamontowane też elementy małej architektury: ławki z oparciem oraz kosze na śmieci – przedstawia Urząd Gminy Brwinów.

Warto dodać, że gmina na remont placów zabaw przy dwóch przedszkolach przeznaczyła nieco ponad 347 tys. zł.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A co z placem zabaw przy szkole Nr2 na Żwirowej dzieci pływają w wodzie, czy ktoś to widzi? jakie warunki mają dzieci z zerówek i klasy 1-3 nie mają jak wyjść na dwór od jesieni do lata, chyba gmina zakupi im wodery i ubrania gumowe. Dzieci zmoczone codziennie, chorują.

Hbx

Fajnie to wygląda, nie powiem że nie ale... prawie 350 tyś zł za dwa place zabaw? Za tyle można dom wybudować. Rozumiem że stal kwasówka droga, ta specjalna kostka (miekka) też tania nie jest... ale 350 tyś? czy to nie pomyłka?

Gość

Co Ci już źle? Będzie i przedszkole wszystko po kolei.Poproś to postawią Ci ścianę płaczu będziesz zadowolony.

Gość

Mieli budować szkołę z przedszkolem w Parzniewie przy Działkowej. Niech za to się wezmą.