°


Archiwum

Płatność kartą za bilety WKD coraz bliżej

Dobre wieści dla pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zgodnie z zapowiedziami przwoźnik szykuje się do uruchomienia płatności kartą za bilety. Ogłoszono już przetarg w tej sprawie.

O tym, że w WKD szykuje się płatnicza rewolucja, informowaliśmy kilka tygodni temu. – Wprowadzenie możliwości płatności kartą w kasach biletowych WKD zostanie wdrożone w ramach przedsięwzięcia związanego z zakupem i dostawą nowych terminali kasowych wraz z oprogramowaniem. Nowe terminale kasowe będą zintegrowane z istniejącymi systemami płatności bezgotówkowej. Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia procedury przetargowej na zakup i dostawę urządzeń – mówił nam w połowie kwietnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Przetarg został już ogłoszony. Na oferty od zainteresowanych firm „wukadka” czeka do 15 czerwca.  Jeśli złożone propozycje nie przekroczą możliwości finansowych przewoźnika i uda się wyłonić zwycięzcę, możliwość płatności kartą pojawi się w kasach WKD na przełomie roku. Wykonawcy WKD daje pół roku na wywiązanie się z zadania. – Dostawa i wdrożenie nowych terminali kasowych według przyjętych założeń odbędzie się w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą – zaznacza Kulesza.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

podkowianin

XXI wiek prawie "ćwiartki" dobija... Gdyby to było 20 lat temu to by była sensacja, ale dziś? Biorąc pod uwagę, że niemal w każdym spożywczaku u "Pani Krysi w Koziej Wólce" można kartami płacić, to to jest rzeczywiście sensacyjne wydarzenie...

Gość

Uu, wielki powrót do cywilizacji. W końcu. A co z możliwością aktywacji karty ZTM na przystankach wkd.? Już cztery lata temu dzwoniłam do nich i obiecywali przetarg wkrótce i jakoś cisza w tym temacie nastała.

Benek the Roman

Jaka rewolucja??? Rewolucja to była płacenie karta 20 lat temu. Dziś to może jest rewolucja ale w Burkina Faso. A w mieście pod stolica chwala się że zrobią płatność kartą ale potrwa to pół roku! Zenua!!!

Gość sobotni

Żadna rewolucja. Terminale ma każda szanująca się firma, a WKD jest w tym opozniona w rozwoju

Gość

A Blikiem też będzie można płacić a może o tym pierwsze słyszą?

Gość

Błagam tylko nie to!!!!! Niech chociaż będzie tak jak jest! Gotówka to najlepszy sposób płatność! Przez was frajerów jest coraz gorzej!

Gość

A może by tak bilet METROPOLITALNY!!!