27° Niedziela
19 Sierpnia


SD

Plaża i kąpielisko po nowemu

Za oknem jeszcze zima, ale w Grodzisku już ruszają przygotowania do wakacji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami grodziskich włodarzy ogłoszono przetarg na konserwację kąpieliska i plaży na Stawach Walczewskiego.

Kąpielisko na Stawach Walczewskiego to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc do kąpieli w okolicy. Mieszkańcy maja tu do swojej dyspozycji nie tylko staw, gdzie mogą schłodzić się w upały. Stworzono tu również piaskową plażę. Miłośnicy opalania mogą wypożyczyć leżaki i łapać promienie słońca. A jeśli opalanie i pluskanie w wodzie się znudzi, to w ramach rozrywki można wypożyczyć kajak lub rower wodny. 

Grodziski magistrat chce zadbać o to, by i w tym roku plaża i kąpielisko zachęcały do spędzania wolnego czasu nad woda, dlatego zgodnie z zapowiedziami ogłoszono przetarg na konserwację tych elementów. Na czym będą polegały prace? Konieczna jest wymiana zanieczyszczonego piasku. Dodatkowo wzmocnione zostanie dno kąpieliska oraz skarpy które do niego przylegają. Prace konserwacyjne obejmą również dopływ rzeki Rokicianki. Tu konieczne jest odmulenie dopływu rzeki. 

Wybrany w przetargu wykonawca na realizację zleconych prac będzie miał 60 dni.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W Pułtusku Burmistrz z PSL wraz ze świtą zatrzymani z podejrzeniem o korupcje przy przetargu na budowę żłobka. Czy ci "dorobkiewicze" z PSL nawet z dzieci wycisną grosz ? Pawlak będąc u władzy zapewniał, że w samorządach mają prawdziwych gospodarzy - a co się okazuje. Czekamy na gości z CBA w Grodzisku.

Gość Konfitury dla B

A co z kąpieliskiem w dawnym parku Lipnera które obiecywał Burmistrz z PGR ? Wybory blisko więc chcąc utrzymać władzę PSLu - rozpoczyna się różne roboty i obiecywanki. Może kaczki pomalują na złoty kolor ? Wtedy będzie prawdziwa atrakcja w mieście przyszłości. Wieża widokowa na stawach Walczewskiego, dała by możliwość patrzenia na mieszkańców z góry. A swoją drogą, muszą być z tego rządzenia niezłe "konfitury" skoro tak Burmistrzowi i jego radnym zależy na trzymaniu władzy - apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jakoś cicho się zrobiło o obwodnicy którą Burmistrz obiecuje od 24 lat, zamiast tego będą kwiatuszki dla stojących w korkach. Jak widać władza gorsza od narkotyku, władza też deprawuje, im dłużej tym większa deprawacja. Tylko i wyłącznie ciemny naród boi się zmian pomimo, że zmiany dają dobrobyt.

Gość

Miejsce wyznaczone do kapania (a nie kąpielisko) funkcjonowalo jeden sezon i już należe je wykonać od nowa, cytat - "Konieczna jest wymiana zanieczyszczonego piasku. Dodatkowo wzmocnione zostanie dno kąpieliska oraz skarpy które do niego przylegają. Prace konserwacyjne obejmą również dopływ rzeki Rokicianki. Tu konieczne jest odmulenie dopływu rzeki". A jeszcze niech zrobią tamę od ul. Wioślarskiej, Robotniczej i Warszawskiej, aby brudne ścieki tych ulic rwącym potokiem nie wlewały się akurat w to niby kąpielisko. Ponadto należy zatkać kratkę ściekową w mostku na ul. Warszawskiej, aby ścieki z ulicy nie wlewały się bezpośrednio ro Rokicianki i stawów.