27° Środa
19 Września


Facebook: Wiesława Kwiatkowska

Płyty betonowe, czyli lepsze drogi

Nieutwardzone drogi w Milanówku niebawem pozostaną wspomnieniem. Oczywiście nie wszystkie. Ale na wielu ulicach pojawią się... płyty betonowe, ma być to rozwiązanie tymczasowe.

„Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma” – podsumowują niektórzy mieszkańcy. Wielu z nich niejednokrotnie podkreślało, że sprawę nieutwardzonych dróg trzeba rozwiązać. Jesienią poruszanie się po małych ulicach było niezwykle uciążliwe. Należało nieźle główkować, aby ominąć kałuże bądź nie ugrzęznąć w błocie.

Receptą na wspomniane problemy mają być płyty betonowe. – Tymczasowe utwardzenie za pomocą płyt betonowych to rozwiązanie zastępcze, umożliwiające szybkie pozbycie się kałuż i dołów. Droga jest równa i pozwala na przemieszczanie się nią „suchą nogą”. To rozwiązanie pozwala nam w miarę w szybkim tempie zapewnić mieszkańcom to, o co od lat proszą, tam gdzie drogi są wąskie, bez uregulowanej własności, bez projektów – wyjaśnia Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Urzędnicy zapewniają, że pracują, aby stan infrastruktury drogowej był coraz lepszy. – Budowanie dróg możliwe jest dopiero jak gmina posiada własności gruntu i projekty drogowe. To również z uwagi na szerokość dróg nie zawsze jest możliwe. Tego niestety nie mieliśmy, ale to się zmienia.
28 projektów budowy i remontu dróg na finiszu. Dwa i pół roku pracy całego mojego zespołu przynosi efekty. W końcu je zobaczymy – podkreśla Wiesława Kwiatkowska.

Pod koniec października powinny być widoczne efekty pierwszych prac związanych z utwardzaniem dróg w Milanówku.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

utwardzanie Krasińskiego też jakoś utknęło. Z ekipy zostało paru snujących się panów

Flop

Sułkowskiego na szczęście zaczeli robić i asfalt pojawia się powoli od strony Ożarowa. Choć budowa w tym tempie pewnie zajmie parę lat zanim dociągną asfalt do warszawskiej

Gość

Ta Pani Kwiatkowska może się mocno zdziwić jak nadzór budowlany poczyta że zamierza utwardzać drogi płytami bez projektów na nie uregulowanej własności terenu. Druga sprawa że układanie płyt to nie jest tanie rozwiązanie które ma być prowizorką na kilka lat - no chyba że dysponuje darmowy materiał z odzysku ale te płyt na zdjęciu wyglądają na nowe.

Gość

Ale za to mamy igrzyska Macierewicz Duda Kaczyński - jednym słowem Dobra Zmiana.

głos Brwinowa

niewiarygodne! - mamy przecież 2017 rok, mieszkamy 25km od stolicy kraju - a ciągle są jeszcze nieutwardzone drogi w okolicznych gminach. A w Brwinowie i całej gminie to w ogóle nie sprząta się ulic. Zobaczcie sobie np. Brwinów sprzed kilku laty w mapach GOGLE, - "LUDZIK GOGLE" pokazuje, że kiedy w Brwinowie był burmistrzem Pan Guzik ulice były myte około 10 razy w roku. Pamiętam że wówczas nie było ziarenka piasku przy krawężnikach . A ZOBACZCIE JAK JEST DZIŚ W BRAINOWIE - WYRASTA TRAWA, ZIELSKO. Obecnie Kosiński zaprzestał sprzątania ulic całkiem. Widocznie takie mamy prawo w Polsce że można nic nie robić w tym temacie i tak nie ponosi się odpowiedzialności .

SUŁKOWSKIEGO

Na Sułkowskiego tymczasowe płyty betonowe mają już ponad 30 lat. Dziury są na 30cm. Błoto . Kurz. Kałuże. Pozdrawiam ciężko pracująca władzę!

Gość

A w Grodzisk też drogą kostką wybrukowany tylko ciężko znaleźć chodnik lub ulicę o prostej i nie rozpadającej się nawierzchni. Dziurawy i drogi raj podwarszawski

Gość

a w pruszkowie wszystkie drogi wybrukowane kostką dzięki naszej kochanej władzy