27° Środa
19 Września


wpr

„Po co nam ta droga z tirami pod oknami”

Za nami kolejna odsłona burzliwych konsultacji w Piastowie. Temat przebudowy ciągu ulic Żółkiewskiego-Ogińskiego-Barcewicza wciąż budzi skrajne emocje.

Plany związane z przebudową wspomnianego ciągu drogowego pojawiły się w ubiegłym roku. Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się trafiony. Barcewicza to droga gruntowa, Ogińskiego składa się praktycznie tylko z asfaltowych łat, a dojazd do ul. Żółkiewskiego wymaga od mieszkańców kluczenia między osiedlami, a i tu nawierzchnia jest gruntowa. Mieszkańcy nie chcą się jednak zgodzić na zaproponowane rozwiązania. I mają swój pomysł na przebudowę ciągu drogowego. Poprawki są „kosmetyczne”, ale wydaje się, że władze miasta nie chcą o nich słyszeć...

Za nami kolejna „gorąca” odsłona konsultacji na temat planowanej przebudowy ulic Barcewicza, Ogińskiego i Żółkiewskiego. Pierwsze spotkanie organizowane było na początku lipca. W środę 5 września piastowscy włodarze po raz kolejny spotkali się z mieszkańcami. Emocji nie brakowało. 

Zmieniła się również świadomość mieszkańców, bowiem na lipcowym spotkaniu radna Maria Ziółek poinformowała zebranych o pewnej kontrowersyjnej dla nich inwestycji. – Pan nic nie robi dla dobra mieszkańców. Do tego chcę powiedzieć państwu, że na części pól ożarowskich jest chyba 27 działek prywatnych. Z tego 18 działek jest wykupionych przez tego samego inwestora, który budował właśnie tam magazyny. Należy się spodziewać, że magazyny powstaną. Niech pan nie opowiada, że nie będzie tam ciężkich samochodów. Proszę nie okłamywać tych mieszkańców – mówiła wtedy radna. Burmistrz nie skomentował tych słów. 

Bez ronda...
Środowe konsultacje zaczęły się emocjonująco. Jedna z mieszkanek ul. Żółkiewskiego dopytywała jak ma wydostać się z działki bowiem na projekcie zlikwidowano jej wyjazd. – Proszę pana projektanta mieszkam na Żółkiewskiego, a pan zamknął mi wyjazd z posesji. Mam pytanie w jaki sposób ja się wydostanę ze swojej działki, w której występuje od samego początku wyjazd wykostkowany ze wszystkimi zgodami. W planie zaznaczony wyjazd jest, a państwo zafundowali mi pod bramą rondo. Czy ja mam helikopterem dostawać się na swoją działkę? – dopytywała mieszkanka.

Projektant Krzysztof Suliga, odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji poinformował, że obecnie projekt został „ucięty”. – Miało być realizowane rondo, ale ze względu na naciski z państwa strony rondo zostało ucięte z opracowania. W Pruszkowie (w starostwie powiatowym – przyp. red.) leży dokumentacja bez tego ronda – przyznał. 

… czy z nim?
Na sali nie zabrakło również radnych powiatowych – Ewy Borodzicz i Zdzisławy Zielińskiej. Obie przekazały mieszkańcom informacje o planach w rejonie wspomnianych ulic. O ile konsultacje dotyczą dróg znajdujących się w granicach Piastowa, o tyle ważne jest też to, co znajdzie się „po sąsiedzku” – Uważam, że to co państwo przedstawiacie to jest fragment inwestycji bardzo dużej, która znakomicie zmieni przebieg ruchu kołowego w Piastowie. Rzeczywiście w tej chwili wy nie występujecie o budowę ronda. Natomiast firma Pannatoni składała już wniosek do starostwa o zezwolenie na wykonanie tego ronda, w związku z planami magazynowymi, które mają na wykupionych działkach. Myślę, że jeśli rozmawiamy o inwestycji drogowej przebiegającej przez Żółkiewskiego i Ogińskiego to punkt początkowy to jest rondo i Pannatoni, a punkt końcowy to wyjazd na Papierni z wiaduktu, który też wspólnie z powiatowym zarządem jest planowany. Zastanówmy się dokąd ta droga prowadzi i kto nią pojedzie, bo myślę że nie mieszkańcy Piastowa – zaznaczyła Ewa Borodzicz. Mieszkańcy zgromadzeni na sali zaczęli po tych słowach bić brawo. 

Burmistrz Grzegorz Szuplewski zaznaczył, że: – To nie jest prawda co pani powiedziała. Dlatego, że projekt, który konsultujemy i który jest złożony do uzgodnień, to jest projekt, który zaczyna się na ul. Barcewicza i kończy się na ul. Żółkiewskiego. Nie ma żadnego ronda. Wyjazd, ten który jest, pozostaje taki jaki jest. Pozostaje barierą odcięty na ul. Sulkowskiego i tutaj nic w tym zakresie się 
nie zmienia. 

Radna Borodzicz przyznała, że ten projekt nie zakłada ronda, bowiem ono będzie odrębną inwestycją, a co za tym idzie będzie kontynuacją całego ciągu drogowego. – Przedmiotem konsultacji i naszego działania jest budowa ciągu ulic – uciął Szuplewski.

Projekt jest dobry?
Falę emocji wzbudziło wystąpienie jednego z mieszkańców ul. Piłsudskiego, który podkreślił, że ta droga jest potrzebna mieszkańcom całego miasta. – Proszę żebyście stanęli sobie państwo na Piłsudskiego od godz. 7 do 9 i od godz. 14 do 16 . Ja nie mogę z sąsiadami wyjechać na ulicę. Niektórzy może i są za tym, żeby tej obwodnicy nie było ale ja mam około 200 podpisów tych ludzi którzy chcą, by ta droga była. My nie możemy żyć. Ja nie chcę się z państwem kłócić, ale wy szkodzicie innym ludziom – przyznał.

Te słowa wywołały lawinę sprzeciwu. „To my mamy mieć ten ruch pod oknami”, „Chce pan nam zafundować to samo co u siebie” – to tylko niektóre głosy jakie udało się wyłapać z wrzawy na sali piastowskiego MOK-u.

Drogę chcemy, ale nie taką
Jedna z oburzonych mieszkanek wytłumaczyła o co walczą zebrani na sali ludzie. – Pan jest z Piłsudskiego pan posłucha, bo pan nie zrozumiał nas wszystkich. My nie jesteśmy przeciwko budowie tych ulic. My jesteśmy przeciwko budowie tych ulic w zakresie siedmiu metrów i puszczeniu tirów. My chcemy mieć normalną ulicę 2,75 m (pas ruchu – przyp. Red.) Barcewicza Ogińskiego i Żółkiewskiego. My nie mówimy, że my nie chcemy. My tylko nie chcemy żeby z wiaduktu na Papierni zjeżdżały tiry i jechały do Pannatoni. Ja wiem co burmistrz pokazał, a co w trawie piszczy. My o to walczymy od półtora roku – podkreśliła.

A może w Pruszkowie? 
Inny z mieszkańców zaproponował, by drogę łączącą Pruszków i Duchnice wybudował nie Piastów a... Pruszków – W Pruszkowie 500 metrów dalej jest przewidziany pas pod budowę drogi. Popatrzcie na mapę, Pruszków lewa strona pusta. Piastów prawa strona pełna. Po co nam ta droga z tirami pod oknami? Komu to służy? Tiry muszą gdzie indziej pojechać i niech te tiry jadą przez Pruszków – zaznaczył mieszkaniec. 

Wyjście ukradkiem...
Po tych wystąpieniach mieszkańcy na pierwszy ogień wzięli projektanta. Padały pytania dotyczące kategorii jaką będzie miała droga, nośności, wpływu drgań wywołanych przez samochody na okoliczne zabudowania, gruntów potrzebnych do wywłaszczenia. W międzyczasie burmistrz Szuplewski opuścił salę, co bardzo nie spodobało się mieszkańcom. Sekretarz próbował wytłumaczyć burmistrza, ale niesmak pozostał. 

Konsultacje na finiszu
Konsultacje dotyczące projektu przebudowy trwają do 10 września. Później dowiemy się ilu mieszkańców złożyło ankiety oraz jakie zdanie wyrazili. Konsultacje nie są dla władz Piastowa wiążące, ale miejmy nadzieję, że głos mieszkańców zostanie wzięty pod uwagę. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 81

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Piastów to nie prywatny folwark pana Szuplewskiego i pseudo wspólnoty samorządowej Nasz Piastów, mieszkańcy zdają sobie sprawę co to znaczy oddać władzę w takie ręce, które nie szanują woli i zdrowia wyborców i teraz już takiego błędu nie popełnią.........

MP

Czy UM złożył wniosek o środki pieniężne, na budowę i modernizację dróg w naszej gminie? Bardzo duże środki są do pozyskania na drogi z tzw. FUNDUSZU DRÓG LOKALNYCH, GMINNYCH I POWIATOWYCH! TERAZ JUŻ SIĘ NIE WYMIGACIE, ŻE BRAK PIENIĘDZY, BO PIENIĄDZE SĄ I TO NAJWIĘKSZE NA PRZEŁOMIE DZIESIĘCIOLECI! WIĘC DO ROBOTY!!!

Gość

NIE DLA OBWODNICY, NIE DLA SZUPLEWSKIGO, NIE DLA NASZEGO PIASTOWA

Gość

Powiem tak: ten burmistrz, z racji swojego wykształcenia (teolog) nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu miastem, ludźmi. Za to ma "kolegów" z Naszego Piastowa (i nie tylko) o których "dba"...podejrzewam, że za budową obwodnicy stoją jakieś baaaardzo duże pieniądze do podziału...

Gość

Pan z Piłsudskiego nie doszedł do urzędu z głosami. Pytanie czy ten pan w ogóle jeszcze.. dochodzi...

Gość

Do gościa 07:41 Pan z Piłsudskiego na spotkaniu w kinie mówił językiem Szuplewskiego. Czyli nic nowego. Jego 200 osobiście zebranych głosów i znajomości z ludźmi z politechniki, o których tak wykrzykiwał, są tyle samo warte co propaganda i kłamstwa, którymi Szuplewski. Nad czym tu dalej dyskutować...

Gość

Szanowni Państwo. Mieszkańcy Piastowa w 97% zdecydowali, w Konsultacjach Społecznych, że nie chcą obwodnicy w Piastowie. Trudno było oczekiwać innego wyniku, skoro od samego początku protestu, sprzeciw jest na poziomie ponad 99%. A dlaczego teraz spadł o 2%? Nie spadł. Tylko Pan Szuplewski puścił swoich wyżłów po stronie południowej Piastowa od ul. Harcerskiej po al.Tysiąclecia i tam agitował, namawiając ludzi to oddawania głosów za budową obwodnicy. Z informacji, które zostały uzyskane, ludziom tam tłumaczono typową propagandę w tym temacie i część osób dała się zwieść. Ale nie udało się Panu Szuplewskiemu skłócić mieszkańców po jednej i po drugiej stronie Piastowa. Mamy nadzieję, że w tej okoliczności, w końcu dojdzie do pana Szuplewskiego, że protest mieszkańców nie jest wydmuszką, tylko realnym sprzeciwem. Sprzeciwem bliskim 100% przeciwko planom budowy tej drogi przez Piastów. Obecny projekt obwodnicy jest w całości bublem technicznym i należy go natychmiast usunąć z jakichkolwiek planów dla tego miasta. Oczekujemy w chwili obecnej od burmistrza, natychmiastowego wycofania się z realizacji planów budowy obwodnicy. W nowej kadencji od nowych władz, oczekujemy opracowania nowych projektów remontowych. Osobnego dla ul.Barcewicza. Osobnego dla ul.Ogińskiego. I zupełnie innego rozwiązania technicznego dla okolicy ul.Żółkiewskiego, gdzie mieszkańcy obecnie muszą już na zawsze zmagać się z uciążliwością A2. Oczekujemy również przeznaczenia łąki u zbiegu ulic Paderewskiego i Żółkiewskiego na cele publiczne. To jest na projekt budowy żłobka i przedszkola publicznego - ten projekt został jednoznacznie poparty przez mieszkańców osiedla Ogińskiego. Jak również oczekujemy nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części Piastowa, wykreślającego łączenie ulicy Ogińskiego z ulicą Żółkiewskiego, oraz wpisaniem w/w łąki na cele w/w. Te miasto nie może być rządzone tak jak dzieje się do tej pory, gdy rozkazy przychodzą z powiatu, a burmistrz potulnie realizuje to co powiat sobie zażyczy. Jest to ewidentne zaprzedawanie mieszkańców Piastowa i realizowanie planów Pruszkowa kosztem mieszkańców Piastowa. Na takie zarządzanie tym miastem, mieszkańcy nie wyrażają absolutnie zgodny, czego dali wyraz w ogólnomiejskich Konsultacjach Społecznych.

Idę na wybory!

Piastów to jeden WIELKI HAŁAS! Z AUTOSTRADY HAŁAS, HAŁAS OD STRONY ALEI I NAD GŁOWĄ SAMOLOTY! GDZIE CI WŁODARZE, WYBRANI BY BRONIĆ I PILNOWAĆ INTERESOW MIESZKANCÓW!!! Szanowni mieszkańcy, musimy w końcu się zebrać i z takimi "przyjemnościami" w naszej gminie walczyć i rozliczyć włodarzy, którzy na to wszystko zezwalajà PRZEZ DZIESIÀTKI LAT i udają, że w Piastowie jest wszystko poprawnie i super się żyje. NIEPRAWDA! W Piastowie źle się dzieje, a ludzie których mieszkańcy wybrali dają odczucie, że nic nie widzą i nie słyszą, a wszędzie wrze! Czy jeszcze długo damy się tak wodzić??? Czy jeszcze długo pozwolimy na inwestycje wymyślone przez pow. pruszkowski a realizowane na terenie naszej gminy, których mieszkańcy Piastowa nie chcą? My mówimy DOŚĆ!

Gość

Gdzie jest Pan z Piłsudskiego, który miał na sali mówić, że ma zebrane 200 głosów na TAK i zbierze więcej? tu są nieoficjalne dane: http://obwodnicapiastowa.pl/ i nie wygląda tak, że cały Piastów chce obwodnicy Pruszkowa w Piastowie. Brawo mieszkańcy, czas skończyć z kolesiostwem i zadbać o porządek w Piastowie. Pamiętajcie, że to jeszcze nie koniec walki, bo wyniki referendum dla burmistrza nie są wiążące.

Gość

Jeżeli będzie jeszcze obwodnica to nie da się żyć w Piastowie.I tak jest hałas z autostrady aulismi pędzą na Broniące/ Pozostanie Pozew Zbiorowy. Nie po to kupowali ludzie mieszkania,działki aby mieszkać miedzy Autostrad a Obwodnica. To niedopuszczalna jak Za Nic można mieć Mieszkańców.

Gość

jak z taką władzą dyskutować jak na każdym kroku tworzy nowe absurdy, łudzi mieszkańców inwestycjami które nie służą ludziom tylko podbudowie ich ego, nas nie interesuje samopoczucie i samoakceptacja tej władzy, jeżeli wszystko byłoby dobrze robione to taka władza się obroni a tak to wara od publicznych pieniędzy bo to nie ona będzie spłacać długi tylko my z naszych podatków będziemy opłacać te wszystkie nonsensy władzy.

Button

Ludzie, do Piastowa chcą wpuścić tysiące samochodów emitujacych Tony spalin diesla. Są one uważane za najbardziej zatruwajace środowisko. Miasta w Niemczech zabraniają wjazdu samochodom z silnikami diesla.

Gość

Władze Piastowa oddały ludność tubylczą interesom różnym biznesmenom.

RATUNKU!

LUDZIE!!! Od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skzyżowania z ul. Regulską, po ulicy Piastowa ostatnio został zwiększony ruch Tirowy! JUŻ ODCZUWALNY JEST HAŁAS, SMRÓD I RUCH CIĘŻKIEGO SPRZĘTU, KTÒRY ZACZYNA BYĆ UCIĄŻLIWY, RUCH W NOCY! KTO POZWALA NA TAKIE INWESTYCJE, BIZNESY! TU MIESZKAJĄ LUDZIE!!! Do kibla ci, co na to pozwalają!!!

Gość

Cały Piastów powinien się zjednoczyć i wspólnie walczyć o to, aby nie było to miasto przelotowe dla ruchu ciężkiego obojętne czy duże tiry czy samochody ciężarowe. Zadajcie sobie trud i zobaczcie na mapę jakie są odległości pomiędzy Ogińskiego, Sułkowskiego, Piłsudskiego i Wojska polskiego. Jak powstaną tam nowe drogi o pasie 3,5m to Piastów zostanie rozjechany przez ciężkie auta oraz zasmrodzony niemiłosiernie. Pan który był na spotkaniu i mówił że jest z Piłsudskiego to chyba jakaś podstawiona osoba pilnująca interesów burmistrza, bo jak by popatrzył ma napę i pomyślał, że oprócz tego tego co no ma pod domem przybędzie jeszcze dodatkowo 10-15tyś aut na dobę na innych ulicach w okolicy jego domu, to by się zastanowił o co walczy dla swoich dzieci. Jak można zbierać podpisy za tym żeby wpuścić na ulice Piastowa dodatkowe kilkanaście tysięcy aut na dobę? Przecież to irracjonalne? Gdzie tu poprawa bezpieczeństwa? Gdzie tu spokój i cisza?

piastowiak

do Gościa z 9.09 16:13 - najprawdopodobniej z przytulenia tzw. korzyści majątkowej albo z obiecania Szuplewskiemu jakiejś synekury. Wg mnie należy sprawą zainteresować CBA.

Wanda

Obwodnica - a mieszkasz przy którejś z tej ulicy .Ja tak i powiem Ci że to żadna przyjemność. Dlatego jestem za obwodnicą niech jeżdżą gdzie inndziej

Gość1

Konsultacje nie są dla władz Piastowa wiążące ? To trzeba zmienić na takie władze dla których będzie wiążące !!! Kto tu kogo utrzymuje ? Chyba Szuplewski zapomniał kto go utrzymuje i po co został wybrany ! Skoro dobro Piastowian nie jest dla niego najważniejsze to trzeba chłopu ,,ulżyć,, i go ,,zwolnić,, g

Gość

@Wilku Starszy. Na południu od A2

Gość

Ciekawe z czego wynika to umiłowanie władz naszego Piastowa do magazynowych potentatów, że poświęcają dla nich dobro mieszkańców?

Gość

Za wyjątkiem kilku Radnych dosłownie, których na rękach nosić, bo od początku są po stronie mieszkańców w sprawie obwodnicy, to 3/4 rady jakby nie widzi problemu. Pytanie do Radnych. Dlaczego po 23 Maja 2017r. gdy Uchwałą zobowiązaliście Szuplewskiego do wycofania miasta z porozumienia z Powiatem w sprawie budowy obwodnicy, nic dalej nie zrobiliście w tej sprawie, by temat dziś właściwie już mógł być dawno zamknięty? Szuplewski nadal pracował nad obwodnicą, by tym razem próbować ją wybudować po kawałku. Czego efektem było złożenie Wniosku do Starostwa o Pozwolenie na Budowę obwodnicy (początek Kwietnia b.r.) Szuplewski zarzekał się przez ten okres czasu, że już ręki do obwodnicy nie przyłoży. Patologiczne kłamstwo ten pan uprawia. A Radni co w tej sprawie zrobili? Wotum zaufania dali już dwukrotnie swojemu Guru... Czy protest, w który zaangażowana jest kilku tysięczna ilość mieszkańców tego miasta nie zobowiązała was do postawienia się po stronie mieszkańców? Jeśli tego nie zrobiliście do tej pory, to już tak się nie stanie nigdy. Dziękujemy jednak z całego serca tym Radnym, którzy jednak działają na rzecz mieszkańców, w sprawie obwodnicy.

Gość

Odyn44 - ależ ty naiwny.. alboż dywanikiem Szuplewskiego.

odyn44

ograniczenie do 10 t i nie ma żadnych tirów.....

Obwodnica

@PIŁSUDSKIEGO nie podjudzaj i nie dziel Mieszkańców Miasta, bo najwyraźniej jesteś trolem, który działa na rzecz magazynów. Od władz Piastowa możemy żądać ochrony interesów Mieszkańców, a nie magazynierów! W Piastowie nie ma miejsca na TIR-y ani w w ul. Wojska Polskiego-Tysiąclecia, ani w ul. Piłsudskiego. Brońmy Miasto

Gość

Piastowianin a później obudziłeś sie zlany potem

Gość

Chcem obwodnicy ale nie tych radnych, .

Wilku Starszy

Gdzie powstana magazyny? Na poludnie czy polnoc od autostrady?

Piastun

Gość 2018.09.07 15:37. Cymes ;-)

Piłsudskiego

Jak magazyny powstaną na Konotopie to czy nam się to podoba czy nie tiry pojadą przez Piastów .Aleja Tysiąclecia , Wojska Polskiego , Piłsudskiego bedą zniszczone. Na drugą stronę Piastowa będziemy pomykać przez Pruszków lub Ursus. Będzie tak bo kilku zacofanym osobą nie chce sie mieć obwodnicy. Bo tiry pod oknami.

Piastowianin

Te władze coraz częściej uciekają na widok ludzi. Dzisiaj na targu widziałam, jak jedna z radnych naszego Piastowa uciekała przed mieszkańcem, który próbował spytać się jej, dlaczego oszukują ludzi w sprawie obwodnicy. Uciekała, aż mało co jej siatka nie wypadła.

Dolejlama

W ostateczności wykopcie mały dołek, podrzućcie jakąś chronioną żabę, i po kłopocie.

Mateusz84

Nie wiadomo dlaczego burmistrz upiera się przy tej inwestycji mimo protestów mieszkańców? A jak nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. Ponadto Burmistrz jest to człowiek bez klasy, który boi się stanąć twarzą w twarz z mieszkańcami Piastowa. Proszę mieszkańców o udział w nadchodzących wyborach samorządowych i wybieranie osób uczciwych, oddanych społeczeństwu. Tylko czy tacy ludzie w ogóle idą do polityki?

Uwaga

To jest temat dla uwagi TVN.. .... "komu" się to tak bardzo opłaca?

NIE dla WSPÓLNOTY SA

Piastów powinien należeć do Warszawy, PRUSZKÒW ZAWSZE NAM D.... ORAŁ I ZAWSZE BĘDZIE CHCIAŁ TO ROBIĆ! W KOŃCU TRZEBA SIĘ Z TEGO POWIATU UWOLIĆ, MY Z TEGO NIC NIE MAMY I MIEĆ NIGDY NIE BĘDZIEMY! 20 lat wdpólnoty samorzadowej do kitu!!! REFERENDUM, KTO JEST ZA, BY PIASTÓW WYRWAĆ Z ŁAP PRUSZKOWA!

7.przykazanie

Jakie jest 7 przykazanie?

Gość

Z magazynów Panattoniego podatki płyną do Ożarowa. Ale co z tego ma pan Szuplewski? Czy kiedyś dowiemy się, dlaczego wbrew mieszkańcom Piastowa, z taką premedytacją lobbuje na ich rzecz?

Gość

A czy TIRy od PanaAntoniego nie mogłyby jeździć nową ścieżką rowerową wzdłuż Wojska Polskiego?

Gość

Burmistrz GŁAZU nie niósł, ale jak opowiadał Radnym o pomyśle w sierpniu 2017 roku, to już miał go na oku. Fragment protokołu z sesji 29/08/2018 cytuje "14. Podjęcie uchwały w sprawie wzniesienia pomnika Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Burmistrz Miasta G. Szuplewski przedstawił, że z inicjatywą wzniesienia pomnika Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki - kapelana „Solidarności”, symbolu bohaterstwa i walki o wolność dla narodu polskiego pojawiła się już wiele lat temu w środowisku osób należących do Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” i Stowarzyszenia Nasz Piastów z Panem Zdzisławem Brzezińskim na czele. Burmistrz mówił, że planem jest, by był to skromny głaz z tablicą upamiętniającą postać Bł. Ks. J. Popiełuszki. Dodał, że na miejsce lokalizacji pomnika wskazuje się róg ul. E. Orzeszkowej z ul. Ks. J. Popiełuszki."

Skorupki 4

Już niedługo Piastowianie powiedzą przy urnach co o tym sądzą. To będzie taki mały plebiscyt....

Gość

Mamy świadomość, że Szuplewski prawie połowę kadencji katuje ludzi tą drogą. Mieszkańcy (bo kto może być ważniejszy, od ludzi bezpośrednio narażonych na szkodliwość tej drogi) już prawie dwa lata starają się zlikwidować plany budowy obwodnicy. Przypomnijmy: listopad 2016r., Rada głosuje Uchwałę o drodze "lokalnej", a tak naprawdę przegłosowali obwodnicę. Ale Szuplewski wiedział doskonale jak zamanipulować w Ustawie, by Radni się nie połapali w temacie. Początek 2017r., społeczeństwo Piastowa zorganizowało się na wieść o informacji planach budowy obwodnicy. W wyniku protestów 23 Maja 2017r. ta sama Rada Miejska przegłosowała prawie jednogłośnie Uchwałę zobowiązującą Szuplewskiego do wycofania miasta Piastów z porozumienia z Powiatem, w sprawie budowy obwodnicy Pruszkowa. Głosowanie miało wynik: 14 radnych za wycofaniem miasta z planów budowy drogi, 2 radnych za budową drogi i 2 radnych wstrzymało się od głosu. Następnie Szuplewski twierdząc zawsze, że jest wykonawcą woli rady miejskiej, rzeczywiście wycofał Piastów z porozumienia z Pruszkowem. Ale od razu 19 czerwca podpisał nowe porozumienie z Powiatem. Ale również nie przerwał prac na ukończeniem projektu budowlanego obwodnicy, który to jeszcze w maju zeszłego roku nie był gotowy. Społeczeństwem i radnymi manipulował mówiąc, że projekt musi być ukończony, bo w przeciwnym razie projektant nie otrzyma wynagrodzenia za projekt (a co to nas obchodzi? Rada zadecydowała o wycofaniu miasta z tego planu, więc należało przerwać wszelkie prace związane z obwodnicą. Tego Szuplewski nie zrobił). Bardzo niepokojącym sygnałem mówiącym o tym, że prace nad obwodnicą jednak wcale nie zostały przerwane, były ogłoszone w samym środku wakacji, w 2017r., konsultacji zaledwie 4 DNIOWYCH!!, ogłoszonych przez powiat. Były to ankiety do wypełnienia i przesłania do Powiatu. Powiat był w szoku, że był tak wielki odzew w tej sprawie. Więc kolejna manipulacja społeczeństwem została przez mieszkańców odparta. Dalsze miesiące upłynęły pod znakiem niestety, zaprzestania przez radnych Piastowa działań zmierzających do zamknięcia definitywnie tej sprawy i opracowania nowego planu remontów trzech z osobna dróg (Barcewicza, Ogińskiego i Żółkiewskiego - z tym, że Żółkiewskiego potrzebuje zupełnie innych rozwiązań, niż wymienione dwie ulice). Tymczasem Szuplewski zarzekał się, że sprawa obwodnicy jest zamknięta dla niego definitywnie i już nigdy do tego tematu nie będzie wracał. Nastąpił obecny rok i dzień po świętach Wielkanocnych dochodzi do nas informacja, iż Szuplewski złożył Wniosek do Starostwa o Zezwolenie na Budowę Obwodnicy Pruszkowa. Tak jak się można było tego spodziewać, Szuplewski po cichu pracował cały czas nas możliwością podniesienia z powrotem tematu budowy Obwodnicy. Tutaj oczywiście jego prawą ręką był i zawsze jest obecny na każdym proteście mieszkańców zgromadzonych na Sesjach Rady, Pan Brzeziński. Tym razem czas, który jednak został stracony od chwili przegłosowania 23 Maja 2017r. do tego momentu, Szuplewski bardzo dobrze wykorzystał, by zadać mieszkańcom kolejny cios. 24 Kwietnia br. mieszkańcy znów pojawili się na Sesji Rady Miejskiej. Po bardzo burzliwym tam spotkaniu, zagłosowano za Wnioskiem o wycofanie Wniosku o zezwolenie na budowę obwodnicy. Głosowanie odbyło się na korzyść mieszkańców. W chwili obecnej trwają jeszcze konsultacje społeczne ogłoszone przez Szuplewskiego, mające na celu zebrać opinię mieszkańców. Paradoks tych konsultacji polega na tym, iż mieszkańcy od ponad 1.5 roku wielokrotnie wypowiadali się w tym temacie, to poprzez podpisy na listach społecznych, to na spotkaniach na sesjach Rady Miejskiej. Pan Szuplewski zdaje się tego nie dostrzegać i ignorować mieszkańców miasta. Oczywiście żeby nie było za łatwo mieszkańcom Piastowa, Szuplewski ogłosił konsultacje, których termin przebiega w 98% w okresie wakacyjnym! Jest to wyjątkowo niegodziwe zachowanie burmistrza. Zadajemy pytanie, jakim prawem Szuplewski nadal pracował nad budową tej drogi z pominięciem konsultacji wśród radnych Piastowa, którzy zobowiązali Szuplewskiego do zaprzestania wszelkich prac związanych z tą drogą. Jakim prawem i w jakim okresie czasu Szuplewski po 23 Maja 2017r., zdołał opracować całą dokumentację dotyczącą tej drogi i zdołał uzyskać tak daleko idące dokumenty zezwalające na budowę tej drogi, że właściwie obecnie inwestycja budowy obwodnicy jest gotowa do realizacji??!! Naszym zdaniem nie miał do tego absolutnie prawa. Ale jak każde jego działania i te sprowadzały się do przygotowań poza wiedzą Rady Miejskiej, oraz mieszkańców Piastowa. Wyjątkowy upór Szuplewskiego w zakresie budowy obwodnicy bardzo zastanawia. Jego bliska współpraca z Powiatem i z drugiej strony zainteresowanie tematem obwodnicy przez firmę Panattoni, daje dużo do myślenia..... W chwili obecnej ani społeczeństwo miasta Piastów, ani żadna opcja polityczna w Piastowie nie popiera działań Szuplewskiego w zakresie budowy tej drogi. Jedynymi zwolennikami budowy obwodnicy oprócz Szuplewskiego, jest Brzeziński, Powiat, oraz firma Panattoni.

Mieszkanka

Wspomnicie moje słowa TIRy i tak pojadą przez Piastów i czy Wam to się podoba czy nie bedą zdewastowane ulice Piłsudskiego, Wojska Polskiego , Al.Tysiąclecia.Będziecie na drugą stronę Piastowa jeździć przez Pruszków lub Ursus. Obwodnica jest potrzebna. TRZEBA ZROBIĆ PORZĄDEK Z PIASTOWSKIMI SŁOIKAMI MIESZKAJĄ TU ICH AUTA SMRODZĄ NAM DZIECI CHODZĄ DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI A KASĘ Z PODATKÓW ODPROWADZAJĄ GDZIE INDZIEJ. TAK NIE MOŻE BYĆ. W TYGODNIU NIE MA GDZIE PARKOWAĆ BO WSZĘDZIE OBCE AUTA Rejstracje zaczynające się od liter S... L...B...TOS.. E. No kurcze ja mieszkam tu i tu płace podatki . Ja chcę po pracy zaparkować blisko mojego bloku . Niemogę bo słoików coraz więcej. W piątki widać jak słoiczki wyjeżdżją robi się luz. LUDZIE TU NIE CHODZI O OSOBĘ LUB DWIE ALE O PARE TYSIĘCY OSÓB.

Gość

Gość 18.09.07 08:36 napisał: "Piastowskie wieśniaki szczekają, karawana jedzie dalej". Ty, jak widać, już dojechałeś swoim burakowozem. To prawda, że słoma zawsze z bucików wyjdzie...

Nasze za Wasze

Jestem z Ożarowa i dziwie się, że Piastów czy tam powiat pruszkowski jest taki chętny do finansowania dojazdu na nasze nowopowstałe tereny logistyczne, z których podatek od nieruchomości będzie wpływał do naszej gminy. TIRy i ludzie dojeżdżający do roboty starymi kopciuchami będą zatruwać wasze miasto, jadąc (albo stojąc) po zafundowanej przez was drodze, a my będziemy na tym zarabiać. Za całe zło jakie wynika z dużej ilości logistyki nasza gmina funduje nam przynajmniej uzbrojenie działek, nowe ulice itp. co przekłada się na wzrost wartości naszych nieruchomości. Praca w takich magazynach jak wiadomo daje większość kiepskich miejsc pracy bez rozwoju i awansu a lekko mają tam tylko znajomki i rodzinki. Może Grzesiu wsadzi swoją do któregoś nowego na Konotopie? Ja jako mieszkaniec Ożarowa jestem przeciwny remontowi Ogińskiego+c.d. u was w takiej formie. Skoro nie ma odpowiedniego dojazdu na nasze tereny po waszej stronie to trzeba pomyśleć o innych pomysłach na biznes a nie na siłę wciskać tam kolejne magazyny tylko dlatego, że wpływowa firma skupuje działki. Pamiętajcie, że to właśnie ta firma stoi za lobbingiem. Pozdrawiam i trzymam kciuki za porządne odnawianie dróg w Piastowie w formie dla osobówek i mieszkanców a nie ciężkiego tranzytu. Bo wasze miasto na transporcie ciężkim nigdy nie zarabiało i nie będzie zarabiać! Walczcie o swoje zdrowie!

Gość

a ja jestem z Piastowa i chcę tej obwodnicy!!!!

Gość

Ktoś pyta czemu ciągle Sukowskiego. No może dlatego, że miały być w tym roku zabezpieczone pieniądze na remont całej jej długości. Ale pieniądze się rozeszły. A na to co niepotrzebne się znajdują.

Oburzony

Kto pozwolił mu uciec! Nie mogliście go schwytać?!

Gość

5-tego zwów było spotkanie z burmistrzem w sprawie obwodnicy i co, znów gadał dziad do obrazu a on swoje, coraz bardziej mam wrażenie, że burmistrz uważa że ma do czynienia nie z mieszkańcami miasta, którzy przejmują się swoją przyszłością tylko z idiotami, a on tak bardzo chce ich uszczęśliwić przepiękną arterią udając, że wskazany odcinek będzie żył swoim własnym życiem, że Pruszków nie będzie budował ul. Skrajnej o szerokości spójnej z pozostałymi odcinkami a potentaci magazynowi nie będą budować ronda na ul. Lisa Kuli i wszystko będzie cacy kiedy już złożono wniosek o decyzję budowlaną na wykonanie ronda. Wszystko będzie cacy a my będziemy się bujali z uciążliwościami gdy on będzie spijał kokosy na wyspach św. spokoju.

Menelka z Ogińskiego

Ja chcę obwodnicy. Chce wygodnie dojeżdzać do pracy. Będą nowe miejsca pracy

Gość

Do Gościa z 10.28 A czy widział Pan Burmistrza jak dzwigał ten głaz ? Napewno nie .To dlaczego rzuca Pan takie oskarżenia ?

Gość

Magazyny będą budowane na terenie Ożarowa i Pruszkowa, zatem niech tamte miasta zapewniają układ drogowy. Piastów nie zobaczy z tego ani złotówki podatku. Rozjadą nas tylko, a my zostaniemy w chmurze smrodu. I to WSZYSCY Ci z Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Tysiąclecia, Ogińskiego, bo w wyniku tej budowy łączenie w Piastowie pojazdów będzie WIĘCEJ. Perspektywicznie jest właśnie NIE DOPUŚCIĆ do tego faktu. To będzie z korzyścią dla WSZYSTKICH mieszkańców Piastowa, ale ze stratą dla tych którzy chcą nam zatruć życie. Działania tych podjudzaczy, którzy próbują skłócić Mieszkańców Piastowa między sobą mają właśnie na celu przeprowadzenie tej inwestycji. W grze jest olbrzymia KASA i dlatego chcą Nas skłócić. A jak mówi mądre polskie przysłowie. "GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE, TAM TRZECI KORZYSTA"

Gość

Przepraszam bardzo autora artykułu, ale jest dużo nieścisłości. Widać, że Autorka artykułu nie zna zagadnienia, potrzeba mieszkańców i tego miasta. Przede wszystkim, od góry. Pomysł na pierwszy rzut oka, to była manipulacja Szuplewskiego, by taką uchwałę dać pod głosowanie radnym w listopadzie 2016r, by się nie połapali, że głosują za obwodnicą, a za zwykłą drogą lokalną. Poza tym wymienione przez Panią ulice wymagają wyłącznie remontu, a nie łączenia tych ulic w jedną całość,co w konsekwencji daje to co każdy już wie i nie będę sto razy tego powtarzał. Mieszkańcom nie chodzi o poprawki "kosmetyczne". Nie mam żadnego porozumienia między mieszkańcami i Szuplewskim, w sprawie obwodnicy i nie zgadzamy się, w żadnym przypadku na tą drogę. Tak jak Autorka zauważyła, zmieniła się świadomość mieszkańców, w sprawie obwodnicy. Nawet bardzo się zmieniła, ponieważ mieszkańcy obecnie już wiedzą kto stoi za budową tej obwodnicy. Naciska Powiat, Szuplewski i Panattoni. Nic natomiast nie zostało "ucięte" z projektu, jak to Pani wspomina. Ani rondo, ani wiadukt na Papierni nie są wycięte z projektu budowlanego, a jedynie na projekcie obecnie jest zaznaczony do realizacji wycinek obwodnicy, w taki sposób ujęty, by mieszkańcom wcisnąć kłamstwo, że to droga lokalna jest budowana. Dalszą część artykułu nie ma potrzeby komentować, bo słowa propagandy każdy z nas doskonale zna. Panie Szuplewski jest pan dla nas person non grata tego miasta.

Maryśka

Od kiedy Ogińskiego to centrum miasta ??????

Gość

Z kamienia miałam ubaw w dniu odsłonięcia pomnika. Moj pies lubił go oznaczać. Własciciel dzialki niech ja ogrodzi i posprząta bo mu zrobili przysługę. W Piastowie najlepiej wyszly ścieżki rowerowe na wojska pooskiego. Kurcze byly dobre chodniki kto to wymyślił? Pieszy chodzi slalaomem a rowerzysta wjeżdza w przechodnia. Jak maja byc takie inwestycje to lepiej wcale!

do gość 2018.09.07 0

Przecież to ma być ŚLEPA ULICA bez połączenia z lisa-kuli i z wiaduktem to po co Mieszkańcom Piłsudskiego, Wojska Polskiego i 1000-lecia oraz całego centrum miasta ta inwestycja???? Ktoś chyba wodę z mózgu robi mieszkańcom Piłsudskiego, Wojska Polskiego i 1000-lecia oraz całego centrum miasta że są za. Coś mi ci MIESZKAŃCY na kilometr podpuchą śmierdzą.

Gość

5-tego zwów było spotkanie z burmistrzem w sprawie obwodnicy i co, znów gadał dziad do obrazu a on swoje, coraz bardziej mam wrażenie, że burmistrz uważa że ma do czynienia nie z mieszkańcami miasta, którzy przejmują się swoją przyszłością tylko z idiotami, a on tak bardzo chce ich uszczęśliwić przepiękną arterią udając, że wskazany odcinek będzie żył swoim własnym życiem, że Pruszków nie będzie budował ul. Skrajnej o szerokości spójnej z pozostałymi odcinkami a potentaci magazynowi nie będą budować ronda na ul. Lisa Kuli i wszystko będzie cacy kiedy już złożono wniosek o decyzję budowlaną na wykonanie ronda. Wszystko będzie cacy a my będziemy się bujali z uciążliwościami gdy on będzie spijał kokosy na wyspach św. spokoju.

Gość

Szanowni Państwo przeczytajcie sobie na portalu TVN24 wywiad z właścicielem działki w Piastowie pt. "Z jego działki zniknął głaz. Odnalazł się jako część pomnika", to zrozumiecie z kim macie do czynienia na stanowisku burmistrza w Piastowie. Jeżeli z wykształcenia teolog przywłaszcza sobie głaz z prywatnej działki aby następnie wykonać pomnik dla Ś.P. księdza Popiełuszki, który jest poświęcony przez proboszcza tutejszej parafii to czemu się dziwicie, że usiłuje manipulować i wprowadzać w błąd mieszkańców przy planowanej inwestycji Obwodnicy, przez dla niego to cel uświęca środki.

ziołowa herbatka

Ale cwaniacy na Piłsudskiego można ale u nich już nie.Bo bedzie im przeszkadzać. Niezgadzajcie się a tiry i tak pojadą przez Piastów tylko później nie płaczcie że ulice zniszczone i cały Piastów zakorkowany. Trochę trzeba pomyśleć o przyszłości.

Pruszkowianin

Niech Piastow dolaczy do Warszawy to bedzie mialo obwodnice - A2 i S2 - i problem rozwiaze sie sam, burmistrz zrealizuje obietnice, a Piastowczanom bedzie zylo sie lepiej! Hehe! No ale coz - jaki pan, taki kram!

Gość345

"Które miasto ma obwodnicę miasta praktycznie przez centrum miasta ?" Pruszków, ul. Poznańska do autostrady, czy al. wojska polskiego do grodziska. Ale to ci sami włodarze.

Kola

Ciekaw jestem czy ten burmistrz pożal się Boże nie będzie po wyborach pracował w tych halach... jako dyrektor. pewnie ciepłą posadkę mu tam przygotowali za tą drogę

Wanda co niema szamb

O Boże znowu Sułkowskiego. Zrobią Wam za 5 lat . Napiszcie petucjedo Ojca Dyrektora i podpiszcie w Koziej Wólce u Belzebuba....

Piastun

Już każdy ślepy widzi, że dobro mieszkańców Piastowa nie jest dla piskorza burmistrza najważniejszym nakazem. Najważniejsze rozkazy wydaje koszerna gruba RYBA – RYtel, Brzeziński, Ambroziak – zwana też Gruppenführerem RABi, jakby kto jeszcze nie wiedział ;-)

Gość

Burmistrz i radni Piastowa bardzo sprzyjają deweloperom - szkoda tylko, że kosztem mieszkańców. Na ostatniej sesji "dopychali kolanem" kolejne plany zagospodarowania przestrzennego, żeby umożliwić budowanie następnych blokowisk. Jesteśmy jednym z najgęściej zaludnionych miast w Polsce, a radni i Burmistrz chcą ten wynik koniecznie poprawić. Nasi włodarze chyba zaczynają się bać tego, że "przegięli" i dlatego Szuplewski czmychnął po cichu ze spotkania z mieszkańcami bez pożegnania.

Tubylec

Metody działania zarządu miasta cuchną na milę. jeżeli mieszkańcy dopuszczą do rozpoczęcia inwestycji to stracą jakikolwiek wpływ na jej kształt. Jedyna metoda to nie pozwolić zacząć. To trudne ale wykonalne !

Gość

Ja nie rozumiem tylko jednej kwestii, a mianowicie W JAKIM CELU BURMISTRZ PYTA CAŁEGO PIASTOWA CZY ZROBIĆ ŚLEPĄ DROGĘ BEZ RONDA PRZY LISA-KULI I BEZ POŁĄCZENIA Z WIADUKTEM NA PAPIERNI? PRZECIEŻ JEŻELI BEDZIE ONA ŚLEPA TO POWINIEN PYTAĆ TYCH CO MIESZKAJĄ NA TYCH ULICACH BO TYLKO IM BEDZIE ONA SŁUŻYĆ W TAKIM KSZTAŁCIE A ONI W ZNAKOMITEJ WIĘKSZOŚCI SĄ PRZECIW. PANIE SZUPLEWSKI ZROZUMIE PAN TO W KOŃCU ????? SPRZEDAŁ PAN PIASTÓW I KŁAMIE JESZCZE LUDZIOM W ŻYWE OCZY.

mieszkaniec

Ucieczka burmistrza ze spotkania z mieszkańcami to jego kompromitacja. Nie ma argumentów to ucieka od problemu, który stworzył. Co połączyło tego człowieka z Panattoni, że nawet w przeddzień wyborów forsuje ich interesy kosztem mieszkańców Piastowa? Z kina Baśń można uciec, ale od zdrady mieszkańców swojego miasta nie ma ucieczki. Przed hańbą, która go okrywa, nie ucieknie.

Gość

Największymi szkodnikami i pasożytami tego miasta są burmistrz i stowarzyszenie Nasz Piastów. Musimy się zorganizować na następną sesję rady miasta i pokazać im czerwone kartki za to co robią.

do Gość

Tak jest budować - przez Twoje podwórko jełopie.

To antyburmistrz I lobbysta. Wie że przegra wybory i szykuje sobie posadę w Panattoni. Uciekł bo bal się linczu. SZU z Piastowa WON

Gość

Uciekł tchórz i oszust zafajdany.

Gość

Gdzie w Piastowie jest centrum miasta?

Gość

nie wierzę, znowu ci z Sułkowskiego ;/ Ludzie czy wy myślicie, że tylko wasza droga jest w złym stanie? opanujcie się wreszcie!!!!

Gość

Mieszkańcy Piłsudskiego, Wojska Polskiego i 1000-lecia oraz całego centrum miasta chcą obwodnicy!!! Na całym świecie wyprowadza się ruch z centrum miast i buduje obwodnice! Oczywiście egoiści z okolic planowanej obwodnicy mają gdzieś pozostałych mieszkańców miasta, reszta Piastowa niech cierpi, bo oni chcą mieć ciszę i spokój pod oknami! PANIE BURMISTRZU PROSZĘ BUDOWAĆ OBWODNICĘ!!!!

Gość

Piastowskie wieśniaki szczekają, karawana jedzie dalej.

Przyjaciel

Piastów ma niefart do burmistrzów. Jeden pozwolilwybudowac coś bez zgody drugi poinformował żeby wyszli z baraków trzeci zniszczył finansowo to miasto dotego chce nam zafundować z czwartej strony trasę. Jak tego nie zblokuja mieszkańcy to za rok powstanie droga za dwa jak będą protesty wybudują ekrany

Gość

Im więcej dróg tym lepiej. Nie patrzeć na narzekania pojedynczych malkontentów tylko budować!

Pluskwa

Uwaga, zaczynamy, czy Wam się podoba czy nie. SUŁKOWSKIEGO!!!!! Czekamy na Sulkowskiego

Piastunio

A kiedy remont Sułkowskiego? Zamiast obwodnicy z pruszkowskimi słoikami i ożarowskimi tirami

Czas_na_CBA

Czemu Burmistrz tak się upiera przy tym projekcie? Które miasto ma obwodnicę miasta praktycznie przez centrum miasta ?

Gość!

Burmistrz uciekł jak szczur !!!!

piastowiak

Konsultacje nie są dla burmistrza wiążące, ale wyniki wyborów są wiążące. A wybory już niedługo i pora panu Szuplewskiemu i NP powiedzieć WSZYSCY WON!