°


grodzisk.pl

Po interwencji strażników zniknęło nielegalne wysypisko śmieci

Malownicze miejsce – Stawy w Kraśniczej Woli nieopodal Grodziska Mazowieckiego – na krótko stały się małym wysypiskiem śmieci. Strażnicy miejscy zajęli się tematem i ustalili potencjalnego sprawcę.

– Natychmiast po ustaleniach Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim sprawca został zobowiązany do uprzątnięcia wyrzuconych odpadów co bezzwłocznie wykonał w  całym pobliskim terenie – informuje grodziska straż miejska.

Stawy w Kraśniczej Woli, czyli fragment uroczysta Rozłogi to ostoja przyrody, w której żyje wiele ptaków. Można znaleźć tam gęś białoczelną i zbożową, siewkę złotą, a nawet tak rzadkie gatunku jak bielik, który żeruje na stawach przez okrągły rok oraz rybołów, siwa, bocian czarny, zimorodek. Nie brakuje też tam innych zwierząt jak bobry czy wydry. 

To w jaki sposób „potraktowano” te tereny możecie zaobserwować w naszej galerii. Strażnicy proszą, by w takich przypadkach zapisywać numery rejestracyjne pojazdów, zrobienie zdjęcia i bezzwłocznie powiadomić funkcjonariuszy o takich incydentach. 

– Przestrzegamy wszystkich  nieodpowiedzialnych chcących pozbywać się w ten sposób śmieci lub odpadów. Często w takich sytuacjach jedynymi metodami wykrycia sprawców zaśmiecania  jest zastosowanie mobilnych środków technicznych w postaci np. foto-video pułapek. Monitoring wizyjny w mieście i gminie Grodzisk Mazowiecki jest bardzo rozbudowany – ostrzega Straż Miejska w Grodzisku Maz.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Po złapaniu opublikować zdjęcia i personalia śmieciarza!

Gość

Brawo Straż Miejska! Takie wysypiska to prawdziwa plaga w okolicy. Szczególnemu nadzorowi polecam łącznik między pruszkowem a krosną wieś wzdłuż autostrady. A przecież wystarczy, że z tymi śmieciami pojedzie się na miejscowy PSZOK. 5 minut na przesortowanie i przyjmą wszystko bez łaski. Nie rozumiem takiego psotępowania.

ornitolog

A co to za ptak: "siwa"?

brwinowianin

Bardziej bym był za tym żeby takich bezmózgowców wyrzucających śmieci do lasu czy do rowu znaleźć i rozstrzelać !

Maniuś

Oktaba Kendzingjaba!