30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

NieAnna Sołtysiak

Po Pruszkowie rowerem miejskim

Od 4 września mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać z systemu rowerów miejskich. Do ich dyspozycji zostanie oddanych 48 jednośladów.

O potrzebie uruchomienia systemu rowerów miejskich w Pruszkowskie mówiło się od dawna. Okoliczne miasta i gminy chętnie korzystają z takiego rozwiązania. Pruszkowski magistrat postanowił wprowadzić pilotażowy projekt systemu wypożyczalni rowerów miejskich. Start zaplanowano na 4 września. Okres testowy potrwa do 5 listopada.

Pierwotnie mówiło się, że mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać z czterech stacji rowerowych. Ostateczni ich liczbę zwiększono do sześciu. Stacje rowerowe pojawią się: w rejonie stacji WKD Pruszków – w ul. Ewy, w rejonie studni oligoceńskiej przy ul. Helenowskiej na osiedlu Staszica, w Parku Mazowsze, przy ul. Promyka (skrzyżowanie z Robotniczą), przy ul. 3 Maja 8 oraz przy MLP 2 Mosznie Parcela 29. – Dwie ostatnie powstają w ramach partnerstwo publiczno-prywatnego z firmą Millenium Logistic Park – zaznacza Michał Landowski, wiceprezydent. W każdej stacji dostępnych będzie po osiem rowerów. Wśród nich będą dwa tandemy i dwa rowerki dziecięce.

Miasto jest już gotowe na uruchomienie systemu. – Na weekend zaplanowaliśmy prace związane z montowaniem stacji i elementów infrastruktury. Wcześniej ułożyliśmy kostkę oraz wykonaliśmy inne niezbędne elementy. Od 4 września mieszkańcy będą mogli korzystać z rowerów miejskich – zapewnia Michał Landowski.

Wypożyczenie roweru do 20 minut jest darmowe. Powyżej płacimy 1 zł, od trzech godzin stawka wzrasta do 5 zł. Co istotne, okres wynajmu roweru przez jedną osobę nie może przekraczać 12 godzin. Aby korzystać z PRM należy zarejestrować się w systemie. Można tego dokonać tu.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 22

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

dafi30

Skoro lodowisko miejskie było pod koniec lutego to czemu nie testować rowerów na jesieni. Brawo na pewno testy będą miarodajne. Na bank z powodu na aure nie będzie chętnych, chociaż to nie jest główny problem. Problemem jest to gdzie nimi jechać...Może w dobie remontu SKM do Wa-wy do roboty. BRAWO

romadur

System działa, rowerki fajne. Tylko skąd dokąd mam jechać? Z Jasnej do paku Mazowsze? Teraz, we wtorek rano? Mam sprawy w centrum, w Starostwie, w Gminie, w ZUS-sie, ale tam nie mam gdzie roweru zostawić. Lokalizacje stacji rowerowych chyba trochę nieprzemyslane. Krańcowe, nazwijmy to stacje są. Natomiast brak ich w miejscach, do których najczęściej się udajemy.

Gość

Fajnie. Będzie można rowerem po Pruszkowie jeździć

romadur

Gościu z 2017.09.03 19:00 . W dobie internetu wystarczy wygooglać pruszkowski rower miejski, wyskoczy stronka https://pruszkowskirower.pl/. Jestem jak najdalszy od obrażania kogokolwiek, ale...

Gość

Jan zadba i Dasie bedą na zimowych oponach.

Realny13

Na jesień, zimę jak znalazł toż wybory lada chwila. Pewnie nie opublikują.

Gość

Do Gość 2017.09.03 11:22 Czytać raczej wszyscy umieją, ale jeśli portal publikuje już jakąś informację to powinna ona być kompletna. W dobie internetu nie mam ochoty jechać na stację rowerowa, żeby się np. przekonać, że muszę się gdzieś tam zalogować i z telefonu na miejscu przy stacji rowerowej tego nie zrobię. Nie lubię tracić czasu ani nie lubię połowicznych informacji w mediach, z których dowiaduje się tylko połowy informacji.

Gość

Okres testowy wybrany niefortunnie, dlatego uważam że testy są skazane na porażkę. Założę się że w przyszłym roku rowerów już nie będzie ze względu słabego zainteresowania w okresie testowym. Uważam ten okres testowy jest tylko po to by udowodnić że rowery miejskie są zbędnym wydatkiem.

Mirek

Go głosa widać że tensknisz za swoim sołtysem wieśniaku to jakiego do Pruszkowa się wprowadziłeś.Chyba dlatego żeby twój pies obsrywał chodniki wiejski brudasie.Wynocha do swojego sołtysa tam jest twoje miejsce szczurze .A od Władzy w Pruszkowie wreście odczep się raz na zawsze brudasie.

Gość

Super. Ludzie wysiądą z pociągu i chcąc dojechać w okolice parku mazowsze bedą musieli pójsc kawal drogi na Promyka po to zeby za chwilę wrócic tą samą drogą udając sie do celu. Tak ciezko zrozumiec ze wlasnie w okolicach pociagu rowery przydalyby sie najbardziej???........

Gość

Po co tyle jadu. Przecież i tak mnóstwo ludzi jeździ rowerami również we wrześniu i październiku a i w listopadzie też.. Okaże się za dwa miesiące ile było wypożyczeń i jakie zainteresowanie. A o tym jak korzystać to chyba na każdej stacji jest taki panel z instrukcją. Chyba jeszcze czytać malkontenci umieją hm może być problem, bo trzeba przeczytać ze zrozumieniem :-):-)

Gość

Pomijam porę roku ale mogliście też coś napisać o tym jak wypożyczać i gdzie należy się rejestrować.

Gość1

Do Goscia z 20:36: Oj bardzo sie pan myli, ze tam nikt nie bywa. Widac, ze bardzo pana tu nie byl. Zapraszamy i to nie zadne "peryferia" haha

Gość22

Oczywiście zasady wypożyczania tych rowerów to wielka tajemnica państwowa. Czy gdzieś należy się zarejestrować, pobrać jakąś aplikację, a może przy każdej stacji będzie siedział urzędnik z Magistratu, zbierał opłaty do słoika i spisywał każdego z dowodu?

JS

Myślę że te rowery to trze było uruchomić w listopadzie, tylko na zimowych oponach. Jak zwykle wszystko w porę. Jan znam towarzysza J.S to górkę i lodowisko uruchomi w marcu. Jak się patrzy na zarzadzanie Pruszkowem to normalnie konkurencja dla Paranienormalnych.

Głos

Naszemu sołtysowi już wszystko pokiełbasiło siem aaaa!? Na jesieni stacje rowerową otwierać a na wiosnę lodowisko...o braku ścieżek rowerowych nie wspomnę...ehhh idź ty już Jasiu na zasłużony odpoczynek, narobiłeś się przez te 16lat.niech ktoś w końcu zadba o ten biedny Pruszków.

Gość

Mam wrażenie że władze robią wszystko żeby udowodnić że rowery miejski nie mają sensu.

Gość

@21:52 Co to jest "kompielisko"?

Gość

Czy standardowym wyposażeniem rowerów bedą ciepłe kurtki i peleryny ? Kto wymyślił uruchamiać taka inwestycje na zimę ?

Gość

Oczywiście kostka. Nic innego byc nie może. A porę macie taka ze płakać sie chce. Jeszcze uruchomić powinniście kompielisko. Skoro tego nie wiecie to ja wam powiem. Takie rzeczy otwiera sie na wiosnę. Chce zobaczyć 4 września prezydentów jadących na tych rowerach. Proponuje kierunek szkoła nr 6 zobaczycie jak wspaniale i terminowo prowadzicie inwestycje remontu tej placówki.

Gość

W Parku Mazowsze to bez sensu. Przecież to są peryferia i nikt tm nie chodzi. Lepiej w Potuliku.

PiS

Mam nadzieję, że w końcu Polska w całości zostanie oddana we władanie naszego Pana Naczelnika Państwa Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego !!!