17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

wpr24

Po ślubie w Niespodziance. Co dalej z budynkiem?

Zgodnie z zapowiedziami w Grodzisku Mazowieckim zrealizowano oryginalny pomysł. W noc sylwestrową, dokładnie o godz. 23.15 w zabytkowej willi Niespodzianka odbył się ślub! W niedalekiej przyszłości oprócz ślubów w budynku zagości kultura.

– Słowa przysięgi małżeńskiej nowożeńcy wypowiedzieli przed Grzegorzem Benedykcińskim – burmistrzem Grodziska Mazowieckiego, który z mocy prawa jest kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Ślub ten wpisze się w historię naszego miasta, gdyż był to pierwszy ślub w willi Niespodzianka i do tego udzielony w Sylwestra… tuż przed północą – poinformował grodziski urząd.

Willa przechodzi renowację, która rozpoczęła się na początku 2017 r. Prace prowadzone są pod czujnym okiem konserwatora zabytków. Obecnie wykonano wszystkie prace konstrukcyjne i trwają prace wykończeniowe wnętrz. Sam obiekt po oddaniu do użytkowania ma wpłynąć na rozwój oferty kulturalnej Grodziska Mazowieckiego. Planuje się utworzenie tam Grodziskiego Centrum Edukacji Plastycznej, które będzie nawiązywać do twórczości Tadeusza Łapińskiego, Marii Aust-Łapińskiej, Ewy Patrum oraz architekta Józefa Moszyńskiego.

Zmodernizowany obiekt będzie łączyć funkcje ośrodka edukacji twórczej z salą ślubów. Będą mogły odbywać się tam posiedzenia rady miejskiej. W przyszłości tuż obok willi planowana jest budowa nowej siedziby urzędu miejskiego. Gmina uzyskała dotację na poziomie prawie 70 proc. kosztów ze środków przeznaczonych na kulturę i zabytki. Wartość robót według umowy wynosi blisko 3 mln zł.

Zakończenie inwestycji w umowie określone jest na kwiecień 2018 r.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dziadostwo w tym grodzisku dlatego ucieklam do Pruszkowa swoim gachem.

Gość Pała cyk

będą mieli się czym chwalić - inżynier rolnik z PGR dał im ślub.

Gość

Już nie wiedzą na co pieniądze przeznaczyc? A na drogi mościwie nam panujący panie. Po tych ulewach wszyscy po wsiach toniemy a wy się bawicie za nasze. Karygodne podejście władz.

Gość Amnezja B ?

W tym budynku powinna być wystawa obietnic Bur mistrza z PGR-PSL. Na pierwszym miejscu OBWODNICA, na drugim, sławny bajkowy park rozrywki AWW i pozostałe. Skorą na parkingu przy kościele św. Anny zawieszono już sukcesy, bez KV 400, to czas na te o których "naj" szybko zapomniał.

Dorota

Czyli mydlo i powidlo? Zabytkowa willa powinna byc wykorzystana ciekawie ale i rozsadnie. Odpowiednio do charakteru tego miejsca. Centrum edukacji plastycznej razem z ratuszem i slubami? Ognisko plastyczne ma dobre miejsce i bardzo dobrze dziala. Jest Radogoszcz i galeria na dworcu. Jak juz edukacja plastyczna to moze w centrum kultury powinno byc na to miejsce?