13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


szlakiemteczy.pl

Pobiegną w szczytnym celu

Każdy może dołożyć cegiełkę i pomóc niepełnosprawnym. Jak? Wystarczy wziąć udział w biegu charytatywnym „Biegiem po sprawność”, który odbędzie się 9 września o 10.00 na stadionie w Nadarzynie.

To już trzecia edycja imprezy, która trafiła do serc biegaczy. Bo każdy chce pomagać i wspierać najbardziej potrzebujących. A w takiej sytuacji są właśnie podopieczni Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy”, które organizuje bieg, a na co dzień opiekuje się, wspiera i działa na rzecz wyrównania szans osób niepełnosprawnych. 

Sport łączy ludzi, ich wspólne pasje są płaszczyzną do dyskusji, a także poznania się. Impreza „Bieg po sprawność” to okazja do integracji osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. W tym roku dla miłośników aktywności ruchowej rozszerzono ofertę biegową. Trasa po lesie nadarzyńskim będzie liczyła 10 km. Dla tych, którzy obawiają się, że nie dadzą rady czeka dystans 3 km. Dla pań – nordic walking na 3 km. Nie zapomniano o dzieciach i osobach niepełnosprawnych, na których czekają dystanse 1 km lub 500 metrów na stadionie GOS.

Uczestnicy mogą liczyć również na wiele atrakcji! O 9.00 rozpocznie się piknik rodzinny, podczas którego dostępny będzie plac zabaw dla dzieci i kawiarenka z domowymi ciastami. Gościem specjalnym imprezy będzie znany aktor Rafał Mroczek.

Co do programu imprezy, o 8.30 rozpocznie się rejestracja zawodników i wydawanie pakietów startowych. O 10.00 start biegu na 10 km, chwilę później na 3 km. Dzieci i osoby niepełnosprawne do rywalizacji wystartują o 11.00. Nadal prowadzona jest rejestracja do udziału w „Biegu po sprawność”. Wystarczy wejść tu. Opłata startowa wynosi 40 zł.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A dlaczego panie tak wyróżnione? ; -) Tylko dla nich nordic walking? Czy nie znajdą się takie, które pobiegną na 3 km, a może nawet 10 podołają?