17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Anna Zwolińska

Pochwal się swoją choinką!

Niemal we wszystkich domach pojawiły się już choinki i świąteczne stroiki. W ostatnim czasie coraz chętniej sami wykonujemy również ozdoby do przystrajania drzewek. Pochwalcie się swoimi „dziełami” i przyślijcie zdjęcia choinek do naszej redakcji.

Choinka to jeden z najbardziej rozpoznawanych symboli Bożego Narodzenia. Tradycja ubierania świątecznego drzewka narodziła się w XVI w. w Alzacji, gdzie choinki ubierano w papierowe ozdoby i jabłka. Choinki początkowo stały się popularne w protestanckich Niemczech, a nieco później w pozostałych krajach Europy Północnej i Środkowej. W Polsce choinki zaczęto przystrajać   na przełomie XVIII i XIX wieku. Początkowo drzewka świąteczne ubierali mieszkańcy miast, później wyczaj ten przeniósł się na wieś, gdzie wyparł tradycyjną polką ozdobę, czyli podłaźniczkę – uciętą gałąź sosny, świerku lub jodły. Początkowo choinka nie była akceptowana przez kościół katolicki, gdyż była elementem pogańskim.

Dziś nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie Bożego Narodzenia bez choinki. Świąteczne drzewka bywają różne – duże, małe, smukłe, pękate, sztuczne i prawdziwe. A jaką choinkę Wy macie? Pochwalcie się swoim drzewkiem i prześlijcie zdjęcie na adres kontakt@wpr24.pl.

*Preferujemy zdjęcia wykonane w poziomie. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Juror

Ja tam jestem za konkursem dla kobiet Pochwal się swoimi bombkami