19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
pixabay.com

Podkowa odkrywa historię

Pierwszy Podkowiański Festiwal Historycznych Gier Planszowych jest szansą na dobrą zabawę i poznanie historii. Impreza odbędzie się w Liceum nr 60 przy ul. Wiewiórek 2/4.

Zabawa organizowana jest w ramach obchodów 25-lecia Liceum oraz Europejskich Dni Dziedzictwa. Ponoć nie ma nic lepszego jak połączenie nauki z zabawą, wtedy efekty są wymierne. Nauka historii jest niezwykle ważna ze względu na budowanie tożsamości oraz tworzenie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. 

Organizatorzy są przygotowani i czekają na uczestników. Kto może spróbować swoich sił w historycznej zabawie? – Udział w festiwalu może wziąć każdy, kto zgłosi się o godzinie 11.00. Wtedy będą rozdawane kartki gry. Zakładamy dwie wersje. W przypadku małej liczby osób kartki nie będą rozdawane, a jeśli będzie duża frekwencja to wprowadzamy również system reglamentacji gier. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – wyjaśnia Paweł Włoczewski, wicedyrektor Podkowiańskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 60.

Uczestnicy będą mogli zagrać w takie gry jak: „303”, „Kolejka”, „Reglamentacja”, „Ogonek”, „Pamięć '39”, „Znaj Znak”. Zabawa pozwoli poznać czasy II wojny światowej oraz Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W przypadku kłopotów pomocą będą służyć przeszkoleni instruktorzy. 

Kto jest pomysłodawcą festiwalu? – Pomysł pojawił się dość spontanicznie w grupie historyków. Akurat moja w tym zasługa i kolegi, który jest pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej. Sporo dyskutowaliśmy na temat samego festiwalu, samej inicjatywy i okazuje się, że w rejonie jako jedyni tworzymy wydarzenie tego typu – mówi Włoczewski. I dodaje: – W przypadku zainteresowania chcielibyśmy kontynuować festiwal w przyszłym roku w połączeniu z partnerską szkołą. Taki jest plan.

Pierwszy Podkowiański Festiwal Historycznych Gier Planszowych odbędzie się 12 września w Liceum Ogólnokształcącym nr 60. Początek festiwalu o godzinie 11.00. Wstęp jest bezpłatny. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz