28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
Archiwum

Podkowa wygrywa ze starostwem w sądzie

Wojewódzki Sąd Administracyjny przychylił się do skargi burmistrza Podkowy Leśnej na decyzję starosty grodziskiego dotyczącą braku przyjęcia zgłoszenia przebudowy ul. Kwiatowej w mieście-ogrodzie. Wyrok podważa też działania wojewody w tej sprawie.

O co dokładnie chodzi? – Mówiąc w skrócie starosta stał na stanowisku, że nie mamy dróg w rozumieniu prawa budowlanego, co podtrzymał wojewoda, ja natomiast wręcz przeciwnie – że nasze drogi, powstałe przed wojną są obiektami budowlanymi. Pisałem o tym w artykułach oraz biuletynie, szeroko informowały o sprawie media. Wyrok w mojej opinii jest miażdżący dla organów administracji i starosty i wojewody. Do dziś nie pojmuję dlaczego wojewoda dał się wpuścić w tę narrację grodziskiego starostwa powiatowego bez zweryfikowania faktów – informuje na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Sąd uznał, że skarga złożona przez włodarza Podkowy podlega uwzględnieniu, ponieważ zaskarżona decyzja została wydana z naruszeniem przepisów postępowania. – Sąd stwierdził, że podniesione przeze mnie zarzuty w postaci naruszenia przepisów postępowania są zasadne. Wojewoda Mazowiecki działający jako organ odwoławczy nie zgromadził całokształtu materiału dowodowego, który następnie powinien był rozpatrzyć i ocenić. Organ ten nie przedsięwziął także czynności niezbędnych do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz załatwienia sprawy, naruszając tym samym przepisy – dodaje Tusiński.

A jak w tym wszystkim „ma się” ulica Kwiatowa? – Stan dzisiejszy ulicy Kwiatowej państwo znacie, będąc przekonanym co do swoich racji doprowadziłem do jej przebudowy (w efekcie starosta przyjął zgłoszenie, po złożonej sprawie do sądu). W ciągu najbliższych tygodni pojawi się tam asfalt i roboty będą zmierzały ku końcowi. Ten wyrok jest wisienką na torcie – zaznacza podkowiański włodarz.

Starostwo powiatowe w Grodzisku na razie nie odniosło się oficjalnie do wyroku WSA.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Anka

Wojewoda z PIS nic nie zrobił dla Pruszkowa Lansuje się tylko przy okazji uroczystości kościelnych

Gość

No to Benedykciński się ucieszy, że jego żołnierz znowu poległ. Starosta jest jak kamień, ciągnie na dno.

mieszkaniec

Ojtam, ojtam, ta Kwiatowa nigdy nie była asfaltowa. Od razu widać, że Ojtam z Podkową nic wspólnego nie ma, skoro nie widzi prac prowadzonych na wielu ulicach i nie zna Kwiatowej

Ojtam

Mowa o wcześniej asfaltowej Kwiatowej. Na innych ulicach sukcesów brak. Na innych ulicach kurz, błoto, dziury. Szczygla, Borsucza, Sarnia, Sokola, Miejska, Helenowska. Wydawanie pieniędzy na mniej potrzebne rzeczy tylko nie na to co DOSKWIERA NAJBARDZIEJ MIESZKAŃCOM.

Gość

Starosta Marek W. zatopiony, a idą wybory... Ten człowiek jest skompromitowany od dawna, a przy okazji ci co go popierają.

Gość

Do KIŁA_WPR24 : w 1990 został członkiem Porozumienia Centrum, a w 2001 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

Gość

Coś się Panu KIŁA pomyliło. Wojewoda Sipiera to partyjny PISior pełną gębą.

Op

@kila. Wojewoda to czlowiek powoływany i nadzorowany przez premiera. Sipiera to człowiek z pisu. Zanim zaczniesz pisac glupoty zastanow sie 2 razy.

Gość

Przecież Sipiera jest z PiS, a więc nie jest z PO, SLD czy PSL.

KIŁA_WPR24

10:21: Nie rozumiesz polityki. Wojewoda to człowiek z układu "PO-PSL-SLD-NOWOCZESNA" , a więc nie jest w jego interesie doinwestowywać region mazowiecki, który nie był nigdy bliski PO bo nie był niemiecki ! Czy nie zauważyliście że po 1989roku najwięcej inwestycji zrealizowano w zachodniej Polsce , czy na Pomorzu... Zobaczcie jak wygląda POMORSKA KOLEJ AGLOMERACYJNA, a zobaczcie jak wygląda MAZOWIECKA KOLEJ ....Tam powstały nowe stacje, a u nas pozostawiono stare zagrzybiałe poczekalnie....a to tylko jeden z przykładów! A po drugie, Mazowsze to elektorat PIS, a więc piastujący samorządowe stanowiska ludzie z PO nie będą robić niczego dla tego regionu ! Oni są na tyle wyrafinowani i przebiegli, że kandydują jako osoby "bezpartyjne" , jak np. w przypadku burmistrza Brwinowa - Kosińskiego, który jest człowiekiem z układów PO, A DO CZEGO OFICJALNIE SIĘ NIE PRZYZNAJE.

Gość

Czy ktoś jest w stanie podać choć jedną rzecz, którą załatwił dla podregionu Wojewoda? Obwodnica Pruszkowa, Grodziska, cokolwiek? Dotychczas aktywność przejawia w budowaniu pomników i w zmienianiu nazw ulic.