°


pixabay.com

Podkowa z zakazem nocnej sprzedaży alkoholu

Radni Podkowy Leśnej zdecydowali o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu na terenie miasta-ogrodu w godz. 22.00-6.00. Ograniczenie nie dotyczy barów czy restauracji, chodzi wyłącznie o sklepy.

Uchwałę w tej sprawie przyjęto podczas wtorkowej sesji rady, wejdzie ona w życie w ciągu 14 dni od momentu jej opublikowania wojewódzkim dzienniku urzędowym. – Z inicjatywą uchwałodawczą wystąpiła Komisja Ładu Przestrzennego, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska biorąc pod uwagę skargi mieszkańców na głośno zachowujące się „towarzystwo” w późnych godzinach wieczornych, szczególnie w okolicach stacji WKD Główna. Wcześniej projekt uchwały został poddany konsultacjom społecznym – nie wpłynęły żadne uwagi oraz został zaopiniowany przez wszystkie komisje merytoryczne Rady Miasta. Złamanie zakazu handlu w godzinach po 22.00 wiąże się z wysokimi karami finansowymi dla przedsiębiorcy – informuje na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Możliwość wprowadzenia takiego ograniczenia radni gmin mają otrzymali kilka miesięcy temu na podstawie nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jednak niewiele samorządów decyduje się na aż tak restrykcyjne rozwiązanie. Trudno bowiem wyobrazić sobie, aby zdało ono egzamin w większych miejscowościach, jak np. w Pruszkowie czy w Grodzisku.

A co Wy na ten temat sądzicie?


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 28

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czytam komentarze i widzę że ten kraj nie ma przyszłości, sami byście zapłacili za sznur na którym was powieszą. Co to w ogóle za komentarze są że po 22 to piją tylko menele. Jestem wolnym człowiekiem, jak mnie najdzie chęć wypić piwo o 2 nad ranem to chcę tę możliwość mieć a nie kombinować i nikomu nic do tego

Gość

Prohibicja nigdy nie działa kiedy te ułomki się tego nauczą

Gość

Podkowa zakaz, Brwinów zakaz, Grodzisk zakaz, Michałowice zakaz, a to oznacza, że cała pijana patola zjedzie się do Milanówka albo Pruszkowa. To się mieszkańcy ucieszą.

podkowianin

I co z tego, że jest zakaz sprzedaży alkoholu po 22? Czy to cokolwiek zmieni i uciszy rozbawione towarzystwo w parku i na stacji? Wątpię! Wszelkie zakazy tego rodzaju NIC nie dają. A swoją drogą, to zabawnie brzmią pełne oburzenia komentarze do tego artykułu. Jest nad czym dywagować, rzeczywiście! A argument "o braku czasu wcześniej" jest najlepszy!!! Chleb i kartofle też kupujecie po nocy? Jak by co to w Milanówku jest taki duży sklep, co to jest czynny 24h.

Gość

Takie zakazy dosłownie nic nie dają, a metod ich obchodzenia jest mnóstwo. Jak ktoś ma ochotę się upić to tylko kompletna lebiega nie znajdzie na to sposobu.

Bydlak

Dzieciaki to nie tak. Chodzi o wsparcie dla lokali gastronomicznych i wyzbycie się meneli z okolic sklepów po 22.00 Wzrasta bezpieczeństwo i ludzie chętniej odwiedzą restaurację w celu konsumpcji kolacji. I zrobibsię nieco milej.

Gość

a kiedy Pruszków wprowadzi podobny przepis??

Gość

"Kolejne po Piotrkowie Tryb. pisowskie miasteczko gdzie nie bedzie mozna kupić alkoholu w nocy. .." Dawno się tak nie ubawiłem. Podkowa Leśna -pisowskie miasteczko, skąd ty się urwałeś? Ktoś już napisał, że wszystkie gminy podjęły uchwały tylko Pruszków z nocnymi został, to się dopiero będzie działo. Już sklepikarze moga mamonę liczyć.

Szymek

Swoją drogą zastanawiam się dlaczego SM i policja nie zrobi z tym porządku.

Gość

Zakaz wprowadzil tez Brwinów, Michalowice i Grodzisk. Po 22 po alkohol jezdzą zule , albo pijani pakerzy ktorzy są niebezpieczni dla normalnych ludzi. Przeciw mogli tylko glosowac radni ktorzy szukają wyborców wsrod takiej patologii.

Gość

Ciekawe, że Tusiński w jednym artykule wytyka z nazwiska radnych, a w innym nie podaje już konkretów. Czyżby tylko koledzy głosowali za?

mYrosław

Lobby meliniarskie górą.

nexo

Zamiast wolności idiotyczne zakazy. Tak to jest, kiedy zamiast edukować, chowa się barany. Żeby nie było, sam nie piję. Uważam jednak, że każdy powinien mieć wolność wyboru.

Z.P.

Popieram Szymka. W Pruszkowie konieczny jest nocny zakaz handlu alkoholem. Nie piszcie bzdur o normalnych ludziach którzy nie zdążyli się zaopatrzyć. Normalny człowiek pije okazjonalnie, najczęściej w weekendy a imprezy zaczynają się przed godz. 22. Do tych sklepów przychodzą głównie deliry ledwo trzymające się na nogach, przychodzą kilka razy dziennie. Bez problemu kupują alkohol. Skąd mają pieniądze - zagadka. Nocami przychodzą lub podjeżdżają niedopite byczki które musza coś rozwalić, rozedrzeć mordę w środku nocy, coś przewrócić, narobić zadymy. Cały dzień w okolicach sklepów głośne rozmowy w kloacznym języku. Jeden "klient" kilka metrów wcześniej zeszczał się w gacie w biały dzień. W sklepie zakupił wielką flachę browaru. Oczywiście pobliskie zakamarki są zaszczane i pełno w nich opróżnionych flaszek. W PRUSZKOWIE ZAKAZ SPRZEDAŻY ALKOHOLU JEST KONIECZNOŚCIĄ. NOCĄ KUPUJĄ ALKOHOL TYLKO DEGENERACI.

Gość

super! dobrze by było, gdyby taki zakaz obowiązywał także w innych miejscowościach

Ted

Nareszcie . Komuna wreszcie wróciła. Miło będzie cofnąć się o 25 - 30 lat i iść na melinę po alkohol. Dziękuję !!!

Tyle o tym sadze;)

Przywioze każdy pod wskazany adres fb alkotel pozdrawiam

Gość

po wejsciu w życie tej ustawy alkohol bedzie morzna kupić na mecie

Gość

Brawo. Mniej pijanych gamoni będzie się szwędało po ulicach.

Gość

I co w tym dziwnego ? "GS"-y we wsi zawsze były do 13.00 coby łańcuch dla krowy nabyć i pasek do traktora.

Amator

Oj to nie dobrze.

Gość

Meta. Tylko meta. Albo i kurierzy alkoholowi....

Ochlajtus ;)

Kolejne po Piotrkowie Tryb. pisowskie miasteczko gdzie nie bedzie mozna kupić alkoholu w nocy. ..

Szymek

Szkoda że nie w Pruszkowie. Bo to co się dzieje w Pruszkowie na Kraszewskiego (nie tylko w nocy) woła o pomstę do nieba

Gość

Już zrobić zakaz wychodzenia z domu od razu .....

Gość

I ciekawi mnie jeszcze jedno. Jak to teraz będzie jeśli złapią mnie z zamkniętym piwem po 22 to co? Będą sciągać monitoringi z okolicznych sklepów żeby wwalić sprzedawcy kare?

Gość

Co za bzdura. Panowie i panie stojący przy WKD pójdą do sklepu o 21:59 kupią zapasy do rana i dawaj w balet. Odbije się to na normalnych ludziach którzy nie mają czasu czy okazji kupic sobie piwa w ciągu dnia. A pijaństwo jak było tak będzie.

Jacek

Zamiast zakazywać sprzedaży alkoholu zainstalujcie tam monitoring, lepsze oświetlenie i puśćcie więcej patroli.