24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Podkowiańska Dycha

Podkowiańska Dycha wystartuje w maju!

Do startu szóstej edycji podkowiańskiej imprezy biegowej pozostało trochę czasu (odbędzie się 27 maja), ale już teraz zapisy zostały otwarte. W tym roku uczestnicy pobiegną dla 12-letniej Wiktorii, która wymaga intensywnej rehabilitacji.

Podkowiańska Dycha to rozrywka nie tylko dla rasowych biegaczy. Przygotowano również krótszą trasę dla mniej wytrenowanych osób, biegi dla dzieci oraz zawody Nordic Walking. – Co roku ponad 800 amatorów biegania bierze udział w imprezie organizowanej przez Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe. Oprócz biegu głównego na 10 km, przygotowaliśmy biegi dla dzieci na 400 i 800 m. Wszystkich, którzy nie mają jeszcze śmiałości zmierzyć się z dystansem 10 kilometrów zapraszamy na Bieg Bez Barier na dystansie 5 km. Uwaga chodzący z kijkami: w tym roku również zapraszamy na rywalizację Nordic Walking na tym samym dystansie – przedstawia Organizator „Dychy” Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe.

Trasa
Trasa głównego biegu na 10 km ma charakter leśno-miejski, część będzie przebiegała ulicami miasta (z przewagą nawierzchni asfaltowej) oraz część na terenie Lasu Młochowskiego (dukty leśne, drogi utwardzone). Biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 400 metrów i 800 metrów zostaną rozegrane w okolicy Parku Miejskiego i ul. Lilpopa w pobliżu miejsca startu i mety. Jak zawsze uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Moc atrakcji
Co ciekawe nie zabraknie atrakcji dla osób niebiegających, dlatego ci którzy tylko i aż towarzyszą biegaczom będą mogli miło spędzić czas w Miasteczku Biegowym zlokalizowanym w Parku Miejskim. Dla dzieci – gry i zabawy, m.in.: jazda konna, łucznictwo, tenis, rowery, spotkanie z dobrą książką, a dla dorosłych – porady specjalistów fizjoterapeutów, ekspertów od zdrowego żywienia i profesjonalnych trenerów biegowych. Odbędzie się też targ śniadaniowy, podczas którego zaprezentują się lokalne sklepy i kawiarnie oraz wytwórcy zdrowej żywności. Będzie można też zaadoptować psa ze schroniska.

Zapisy
Jak wspominaliśmy w zajawce zapisy już ruszyły! Podstawowy pakiet startowy kosztuje 39 zł. Jest możliwość skorzystania z opcji zamówienia koszulki. Wszelkie szczegóły na temat kwot, uczestnictwa w biegu oraz regulamin znajdziecie TUTAJ.

Pomoc dla Wiktorii
Ponadto bieg ma też wymiar charytatywny. Uczestnicy mogą też wspomóc 12-letnią Wiktorię, która urodziła się jako wcześniak. Lekarze postawili diagnozę: niedosłuch obustronny, wzmożone napięcie mięśni i wadę serca. – Dziecko wymaga opieki wielu specjalistów m.in. kardiologa, okulisty, ortopedy, surdologopedy, neurologa, audiologa. Potrzebuje codziennej rehabilitacji wielopłaszczyznowej, fizykoterapii którą opłacają rodzice z własnych środków. Zdaniem lekarzy dziecko ma szansę na normalny rozwoju pod warunkiem systematycznej pracy z nią i intensywnej rehabilitacji, która wymaga ogromnych nakładów finansowych. Wiktoria obecnie ma 12 lat, raczkuje, próbuje chodzić przy trójnogu z pomocą osoby drugiej, zaczyna mówić pojedyncze słowa chce bawić i chodzić jak jej rówieśnicy – opisują organizatorzy Podkowiańskiej Dychy.

Jeśli już teraz chcesz włączyć się w pomoc dla Wiktorii, wystarczy, że wejdziesz TUTAJ i zaczniesz trenować – niekoniecznie biegać. Dodatkowo każdy, kto wykupi pakiet startowy może dobrowolnie przekazać pomoc dziewczynce dopłacając „dychę” (10 zł).

Gazeta WPR oraz portal WPR24.pl objęli tę imprezę patronatem medialnym.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ojcem jest burmistrz więc co? Stowarzyszenie organizujące ma szczególne względy? Wcale bym się nie zdziwiła patrząc na ograniczoną aktywność innych organizacji pozarządowych w Podkowie. A tym akurat zawsze była silna.

Gość

Mała Podkowa ma zawsze lepszą frekwencję niż Pruszków, bo jest zdecydowanie lepiej zorganizowanym biegiem. Imprezy podkowiańskiej nie trzeba promować, bo jej "ojcem" jest obecny burmistrz, a to najlepsza rekomendacja, że będzie fajna atmosfera, a nie nadęta jak w Pruszkowie.

Gość

Pruszków już dawno ogłosił termin biegu - oba standardowo pokrywają się 27.05. Różnica taka że w Pruszkowie nie robi się kompletnie nic w celu promowania imprezy stąd frekwencja pewnie będzie jeszcze niższa niż w poprzednich latach i zdecydowanie słabsza niż w Podkowie

dragon

A o Pruszkowskim Biegu Wolności miasto przypomni sobie pewnie jakieś 2 miesiące przed terminem, dodatkowo będzie to ten sam dzień co w Podkowie, w efekcie mała Podkowa Leśna będzie miała o wiele wyższą frekwencję niż Pruszków.