16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


grodzisk.pl

Podpisano umowę na budowę świetlicy

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego podpisał umowę z firmą Wig-Dar Dariusz Kozłowski na budowę świetlicy wiejskiej w Mościskach. Prace mają zakończyć się do lipca 2019 r.

W gminie Grodzisk Maz. powstaje coraz to więcej nowych świetlic. Ta, która ma powstać w Mościskach jest kolejna w ramach programu budowy świetlic wiejskich i miejskich. – W zbudowanych świetlicach sporo się dzieje, są one dobrze przyjmowane i widać, że jest taka potrzeba. A jak jest potrzeba, to my jesteśmy od tego, żeby ją realizować – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Maz.

Kiedy rozpoczną się prace budowlane? – Budowę rozpoczynamy natychmiast, wiechę planujemy już w połowie października tego roku – powiedział wykonawca Dariusz Kozłowski.

Nowa świetlica będzie budynkiem parterowym, przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Jej powierzchnia użytkowa to 143,62 m kw., a powierzchnia zabudowy 170,64 m kw. Koszt inwestycji to ponad 740 tys. zł..

Co więcej, 7 października do użytku ma zostać oddana świetlica w Łąkach. Podjęto też decyzję o budowie małego domu kultury na rogu ul. Górnej i ul. Nadarzyńskiej, przeznaczonego dla mieszkańców osiedla Piaskowa oraz Szczęsne.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Zaraz, zaraz kto podjął decyzję i kiedy? O konkrety proszę. Jeżeli na Górnej powstanie CK, to znaczy, że Benek zwariował.

Gość

takie zlecenie od to jak wygrany los na loterii

Tłusty

Czy ta władza nie ma priorytetów. Centrum kultury na Górnejdla okolic Piaskowej i Szczęsnego? A na Szczęsnem dopiro co świetlica ruszyła za około 1,5 miliona. Opanujcie się wlodarze. Zadbajcie o miasto, korki jak w warszawie

Gość

a już myślałem że JASIU NIEDASIĘ COŚ PODPISAŁ..........