27° Niedziela
19 Sierpnia


Archiwum

Podszywają się pod pracowników elektrowni

Pukają do drzwi mieszkań, podają się za pracowników elektrowni, nakłaniają do podpisywania umów, rzekomo w imieniu znanych firm dostarczających prąd. Tak działają oszuści, którzy w ostatnich dniach pojawili się w Piastowie.

Informacje o podejrzanych mężczyznach, którzy krążą w okolicy i proponują podpisywanie tajemnczych umów, mieszkańcy Piastowa wymieniają między sobą na facebookowym forum. – Uwaga oszuści! Chodzą po blokach i naciągają na umowy, podają się że są z elektrowni! – pisze jeden z użytkowników. – Na Dworcowej też uważajcie – dodaje inny. – Na Wysockiego też błądzili... po odpowiedzi mojej mam,y żeby zostawili pisemną informację, odwrócili się i uciekli – ostrzega kolejny.

– Dziś chodzili na Żółkiewskiego. Mówią że zmieniły się zasady w PGE i trzeba podpisać nową umowę na 6 lat. Aby być bardziej wiarygodnymi dzwonią na „infolinię” i przekazuja słuchawkę potencjalnej ofierze. Ostrzeżcie głównie osoby starsze. PGE nie wysyła nikogo do osób prywatnych – pisze na forum pani Izabela.  

Z pytaniem o skalę zjawiska zwróciliśmy się do policji. Okazuje się jednak, że pojawienia się podejrzanych osób nikt na razie nie zgłosił. – Nie otrzymaliśmy takiego zawiadomienia. Jeśli w naszej okolicy kręci się ktoś podejrzany lub nie jesteśmy pewni czy dana osoba zgodnie z prawdą podaje się za przedstawiciela firmy, o pomoc zawsze można poprosić policję. Patrol podjedzie, sprawdzi legitymacje – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak dodaje, celem oszustów może być nie tylko nakłonienie do podpisania niekorzystnej umowy. Podobną metodą posługują się złodzieje, którzy albo dokonują rabunku od razu, albo przeprowadzają „rekonesans” w mieszkaniach. – Nie wpuszczajmy do domu nieznanych osób. Szczególnie uczulmy na to osoby starsze – zaznacza podkom. Kańka.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Oni tak już od lat chodzą

Gość

dalej otwierajcie domofonem drzwi każdemu .. kochani myślenie nie boli a inteligencja to nie nazwa choroby zakaźnej . szacun dla policji , żółta KARTKA dla obywateli

hokir

Mutanci wrócili...i zrobią porządek

Gość

Ja ostatnio jednemu wywaliłem w kły jak pultał mi o jakiejś umowie w progu!

Gość

Na Wysockiego też byli

borsuk

Na żbikowie dwóch młodych podszywało się pod PGE ale nie jestem osobą starszą więc ich pognałem ale mieli gromy w oczach jak odchodzili gdy kilka słów prawdy im powiedziałem

Gość

Powrót mutantów?

Gość

A co z kręcącymi, podejrzanymi kobietami ?

Gość

Ciekawe jakie wy macie wyrazy twarzy, pewnie zawistnych słoików-cebulaków

Ola

Tylko samosady , na sady i policje nie ma co liczyc

Suweren II Sortu

Parę lat wstecz chodził taki i naciągał ludzi mając 50zł od łebka, wezwałem Policję która bardzo szybko przyjechała, gościa "zdjęli i od tamtego wydarzenia oszuści omijają z daleka ..... :)))

Gość

do Goscia z 7.44. Do tego ktory na twarzy ma lagadnosc Bin Ladena??

Gość

O co chodzi z tym zdjęciem, mają klucze? I tak na pały nie ma co dzwonić.

Gość

jedna z tych osób była podobna do jednego człowieka z urzędu miasta