16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Dron Pruszków

Podwarszawskie miejscowości przyciągają [Dodatek Nieruchomości]

Warszawa to jedno z miast, które przyciąga jak magnes. Jednak uroki stolicy można podziwiać również gdy nie jest się jej mieszkańcem.

Warszawa ma łatkę wiecznie biegnącego miasta. I faktycznie centrum stolicy praktycznie przez całą dobę tętni życiem. O ile praca w takim miejscu nie jest kłopotliwa, to wypoczynek, zwłaszcza gdy ma się małe dzieci nie jest już taki łatwy. Dlaczego? Bo ten pęd udziela się wszystkim.

Dlatego warto zastanowić się czy nie lepiej zamieszkać w jednej z podwarszawskich miejscowości. Pruszków czy Grodzisk mają wiele zalet, a dodatkowo są dobrze skomunikowane ze stolicą. Dodatkowym „plusem” są ceny mieszkań. Za kawalerkę w stolicy zapłacimy tyle, co za dwu, a nawet trzy pokojowe mieszkanie w miejscowości pod Warszawą.

Połączenia drogowe na plus
Podwarszawskie miejscowości, zwłaszcza te po zachodniej stronie, są doskonale skomunikowane ze stolicą. Z Pruszkowa, Grodziska czy Milanówka do Warszawy dojedziemy koleją. Przejazd na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście zajmie nam około 30 minut. To znacznie krócej niż z Wawra czy Tarchomina! Wybierając lokalizacje mieszkania warto zatem sprawdzić co znajduje się w okolicy i ile zajmie nam dojazd do miejsca pracy. Poruszanie się jest szybsze również samochodem. Dzięki trasom szybkiego ruchu z Pruszkowa na Mokotów przejedziemy w 20 minut. W korku utkniemy dopiero zjeżdżając z trasy...

Bez pośpiechu
Podwarszawskie miejscowości nie żyją w pędzie. Co prawda są osoby zakochane w „biegnącej Warszawie”, ale każdy potrzebuje chwili wytchnienia. Miejscowości takie jak Pruszków czy Grodzisk mają swój nieco wolniejszy i spokojniejszy rytm. Ten spokój udziela się również mieszkańcom.

Atrakcje w czasie wolnym
Wiele osób uważa, że tyko w stolicy można ciekawie spędzić czas wolny czy wyjść ze znajomymi do restauracji. Tymczasem oferta ciekawych aktywności w miejscowościach takich jak Pruszków i Grodzisk z roku na rok jest coraz szersza. Biegi, kiermasze, koncerty, imprezy, pokazy, inscenizacje – lista wydarzeń jest bardzo długa. Na ofertę gastronomiczną w okolicach nie można narzekać, zwłaszcza, że w niejednej restauracji znajdziemy dania, które z powodzeniem zawojowałyby stolice! 

 

Poniżej zamieszczamy wybrane firmy z branży nieruchomości i wykończenia wnętrz, z których oertą warto się zapoznać:
 

Osiedle Bairda

 

Deweloper Jankowski Pulchny


 

Osiedle Brwinów Platinum Park


 

Omnicom

 

Dodatek można znaleźć tutaj. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość mieszkaniec

Grodzisk Maz. Miastem od dawna włada sojusz chłopsko-robotniczy. Władza odrolniła niby pod dwa parki rozrywki ok. 500 h gruntu dla deweloperów. Miasto się dusi w godzinach rannych i popołudniowych do stojących w korku samochodów. Ziemia Grodziska (PSL, PZPR) od ok 20 lat obiecuje obwodnice i "gruszki na wierzbie". Zamiast obwodnicy władza sadzi kwiatki i sadzonki ( za ok 15 mln zł) które codziennie są podlewane przez kilka osób wodą z ciągnika - jakie ogromne koszty kumulują te kwiatki ? Smog to zapadalność na choroby, ale w szpitalu na SOR na pomoc czeka się kilka godzin. Kierowcy stojący w korkach tracą ok 10 zł dziennie, rocznie ok 3 tys zł - można wykupić za to ubezpieczenie, i zostanie jeszcze na paliwo. Sukcesem władzy było wymuszenie na PKP obniżenie tunelu, dzięki temu straż pożarna nie mieści się pod tunelem. Tak to od ponad 20 lat w mieście przyszłości realizuje się zrównoważony rozwój miasta.

Marcin i Ania

Makow Mazowiecki to super City. Mieszkanka za grosze i bezrobocia nie ma ! Tylko granica Ukrainska :(

Marek

Wawa to tandeta. Cos ala Kijow! Np.Praga to jest cos !

Radzio

Wroclaw duzo ladniejszy od Warszawy. To cudowne City !!!

Brwinowiak

A takiego wspaniałego smogu nie ma nawet w Warszawie! Kopcąca Myśliwska w Brwinowie zaprasza.

Gość

a szczególnie Pruszków ha ha

Gośćiw

Czekam na ścieżki rowerowe w Piastowie oraz chodniki!!!!!!!!

Paweł Maciejewski

Witam, mnie też śmieszą te wyliczenia czasów dojazdu do Wa-wy, ale od lat 90 tych zmieniło się bardzo kiedyś, była jedyna możliwość dojazdu Al Jerozolimskimi co zajmowało ponad godzinę do centrum.ulica była w ciągłym remoncie, budowa wiaduktów, węzeł łopuszańska etc. Dziś mamy Autostradę, przebudowane Aleje Jerozolimskie, więc bym tak bardzo nie narzekał. Z jakiegoś powodu w mieście buduje się tyle nowych mieszkań, bo prawdopodobnie jest na nie zbyt i ceny są diametralnie różne od tych warszawskich. Mieszkam w tym mieście od urodzenia czyli od roku 1966 i nie narzekam dziś na dojazd do stolicy.Przykładowo przejazd wczoraj z Pruszkowa na Ostrobramską to 37 minut w godzinach porannych

Idę na wybory!

A Piastowa się nie wymienia? No wiadomo, że w Piastowie od dziesiatków lat źle się dzieje, więc nie ma co i o czym pisać... A do Warszawy można by rzec, rzut beretem. Ciągły hałas, smród, zstrute powietrze, kiepska infrastruktura, brak ścieżek rowerowych w kierunku Warszawy, brak odwodnienia, brak przestrzegania planòw zagispodarowania przestrzennego, najgęściej zaludniona gmina, brak koszy na psie odchody, brak wszędzie oświetlenia, patologia, bezdomnictwo i te inwestycje... ŹAL ŚCISKA NA KAŻDYM KROKU... CZAS NA ZMIANY!!!

Gość

Dzięki trasom szybkiego ruchu z Pruszkowa na Mokotów przejedziemy w 20 minut. W korku utkniemy dopiero zjeżdżając z trasy... Doooobre! Ktoś tu ma poczucie humoru!

Gość

"Pruszków czy Grodzisk mają wiele zalet, a dodatkowo są dobrze skomunikowane ze stolicą." Buahahaha!