13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Anna Sołtysiak

Pogorzelcy mogą liczyć na pomoc

W nocy pożar strawił prywatną kamienicę przy ul. Chopina w Pruszkowie. Pogorzelcy mogą liczy na pomoc ze strony miasta. – Czekamy aż mieszkańcy zgłoszą się do nas i określą swoje potrzeby – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Pożar wybuchł około 2.00 w nocy. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej. Na miejsce wezwano m.in. wóz „drabinę”. – Ogień objął klatkę schodową i poddasze budynku. Pożar udało się ugasić po kilku godzinach. Ewakuowaliśmy 11 osób, wśród nich były dzieci. Wszyscy trafili do szpitala z objawami podtrucia tlenkiem węgla – mówi nam st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. 

Dziś jeszcze jest zbyt wcześnie, by mówić czy kamienica nadaje się do remontu czy nie. – Działania były prowadzone w nocy. Inspektor nadzoru budowlanego musi ocenić, czy budynek nadaje się do remontu – mów st. kpt. Kroć. 

Pogorzelcy mogą liczyć na pomoc ze strony władz miasta. Póki co jedna rodzina już głosiła się do urzędu. – Pięcioosobowa rodzina otrzyma od nas propozycję mieszkania. Jej członkowie byli już na rozmowie w urzędzie – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Władze miasta podkreślają, że będą czekać na kolejne zgłoszenia. W miarę możliwości będą pomagać pogorzelcom. – Czekamy na poszkodowanych. Muszą się do nas zgłosić i określić swoje potrzeby. Na ten moment, poza tą jedną rodziną, nie wiemy kto będzie potrzebował nowego lokum, a kto będzie wolał zatrzymać się u rodziny. Postaramy się dostosować pomoc do potrzeb – dodaje Kurzela. 

W sytuacji gdy budynek przy Chopina nie będzie się nadawał do zamieszkania władze miasta będą szukały nowych lokali dla pogorzelców.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 26

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Lokatorzy poodpalili teraz miasto chociaz da nowe mieszkania

GOŚĆ

TAM NIKT NIE MIAŁ KWATERUNKU LUDZIE PO CO WY TE GŁUPOTY PISZECIE KAŻDY WYNAJMOWAŁ

Gość

Dziwią mnie te atakujące komentarze. Pożar to wielka tragedia, dobrze że nikomu nic poważnego się nie stało. Ci ludzie stracili swój cały dobytek, nie ich wina, że właściciel kamienicy nie dbał o stan budynku. Dobrze, że dostaną pomoc, należy im się. I oby nikomu, co tutaj tak chętnie komentują rzucając obelgi podobna krzywda się w życiu nie przytrafiła.

Gość

Pan Radny Chlebiński i Wiśniewski jeszcze nie trolują tego tematu, jak to ten PiS zły i niedobry?

Gość

Ale wy w większości pieprzycie głupoty.. wypowiadacie się na tematy o których nie macie pojęcia! lepiej nic nie piszcie zamiast tych bzdur... Nikt z Was nie wie co to znaczy mieć na głowie starą zrujnowaną kamienicę.... : nie ma kasy ani dotacji na remont , czynsze nie pokrywają bieżących wydatków, lokatorom nie można wymówić najmu i sprzedać też nie można ! szkoda gadać....

Gość

Ach te zaniedbane pruszkowskie kamienice....

Gość

pytanie dlaczego w tej okolicy sa pozary

Gość

kwaterunek z rozpaczliwie niskim czynszem obowiązuje od lat 1945 roku , , czyli przez z górą 70 lat właściciel nawet nie remontując tego budynku dokładał do,, jaśnie państwa ,, tam pomieszkującego - to ty jesteś lawirantem i cwaniakiem a ni właściciele nieruchomości w tym kraju

Gośćbb

Jak można było mieszkać w takim slumsie i płacić komuś jeszcze czynsz. Ten właściciel to kawał zwykłego chuja.

Gość

Zaraz, zaraz ale przecież ten człowiek kupił kiedyś od miasta prawo własności do domu wraz z lokatorami. Do kogo teraz pretensje? To przez ponad 20 lat i z pomocą dwóch pożarów nie udało mu się wszystkich kwaterunkowych wykurzyć? Ludzi szkoda bo wiadomo że każdy coś tam ma i tyra na to latami, ale cwaniaków i lawirantów należy piętnować. Ten dom to obraz nędzy i rozpaczy.

andorian

jak to mówią historia lubi się powtarzać. Ok 20 lat temu też był taki sam pożar...czyżby przypadek? Lokatorzy wiedzą kto podpalił.

Gość

Kamienica prywatna i lokatorzy na prywatnych umowach ale to nie ma znaczenia jest nieszczęście i trzeba im pomóc bo nie było ubezpieczenia więc kto może i chce niech pomaga a nie pisze głupot.

Gość

Jak można nazwać kamienicę prywatną, skoro mieszkańcy są z kwaterunku? Prywatna tyko z nazwy, a właściciel i tak (jak było za komuny) nic nie może. To znaczy może. Tyrać jak wyrobnik żeby swoje pieniądze przeznaczać na remonty, sprzątanie chodnika, utrzymywanie mieszkańców, użeranie się z tymi co nie chcą płacić i tak groszowych czynszów no i ogólnie, być cieciem. Różnica jest taka, że teraz jak lokal najemca dobrowolnie zwolni urząd nie może wkwaterować kogoś nowego. Bo za komuny urzędasy za łapówki przyznawali lokale w prywatnych domach. Traktując to tak, jak by były to ich budynki. Po zmianie ustroju najemca lokalu użytkowego w moim domu sam stwierdził, że czuł się jak właściciel, bo dał kasę urzędnikowi w magistracie.

Gość

Nie wierze własnym oczom ze piszecie takie komentarze!!! Sami podpalili?! Ludzie!! Mieszkam w kamienicy obok i wszystko widziałam.. Stali na balkonie cała rodzina z dziećmi i BŁAGALI o pomoc!!! Stracili cały swój dobytek a wy takie głupoty piszecie!!!!!

kapiszczy ?

kamienica prywatna , ale lokatorstwo ,, nasy,, , tak więc ustawią się w pierwszej kolejności o przydział nowego mieszkanka komunalnego- przypadkiem miasto buduje 105 takich przybytków

Gość

Sami podpalili by dostać nowe lokale

mieszkaniec Pruszkow

Kiedy się zmieni??? Jak zmieni się prezydent_ tyle kadencji więc i efekty widac Tylko czemu każdy psioczt a i tak wszyscy co wybierają _ to jest ciekawe

,,sory,, takie mamy

szkoda że na taką pomoc nie może liczyć człowiek który posiada mieszkanie lub dom na własność ,takiemu to już pomoc od miasta się nie należy - logicznie rozumując to najbardziej ucierpiał właściciel kamienicy , a skorzystają oczywiście ,, jego,, lokatorzy

Gość

kto na tym zyska to jest pytanie na szczesnej kamienica 2 razy plonela do rozbiorki , jaki developer chce w tej okolicy stawiac bloki ?

lennox

Gościu, "pożar strawił prywatną kamienicę" ...

Gość

To jest budynek prywatny, a nie komunałka. Właściciel budynku (osoba prywatna) żyje z wynajmu mieszkań. Współczuję pogorzelcom, pewnie dużo majątku nie mieli i go stracili.

Gość

Odróżnijcie budynki komunalne od własności. W tym wypadku to właściciel (nie miasto) szeregiem zaniechań doprowadził ten budynek do ruiny. Może w końcu skończy się palenie starymi butami w piecach.

Piotrek Radowski

Baranie najpierw naucz sie czytać a puzniej komentuj. Jest napisane jak wół ze to prywatna kamienica

brwinowianin

Masakrycznie wygląda ten budynek? Kto jest jego właścicielem? Państwo powinno karać za taką elewacje! Gdzie jest straż miejska? A jakby przechodzł ktoś chodnikiem i zacznie walić się tynk i tego kogoś zabije, co wtedy??? - wtedy zapewne miasto wyremontuje dom, wtedy pieniądze się znajdą?! Bo zakładam że jest to budynek komunalny???

Gość

do Gość 2017.06.19 12:35 Umiesz czytać?! PRYWATNA kamienica a nie KOMUNALNA!

Gość

No tak jak się zaniedbuje stare budynki komunalne to potem mamy takie efekty. Kiedy w końcu coś się zmieni w tym mieście?