19° Sobota
22 Września


policja.waw.pl

Policjanci podsumowali akcję „Znicz 2017”

W tym roku policyjna akcja trwała od 27 października aż do północy 2 listopada. Funkcjonariusze podsumowali te dni, na terenie powiatów grodziskiego i pruszkowskiego doszło do niemal 100 kolizji.

Od minionego piątku policjanci byli obecni w okolicach cmentarzy, na drogach wjazdowych i wyjazdowych. W trakcie kontroli zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszają, stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia pasażerów. Krótko mówiąc chodziło o to, by podróżni bezpiecznie dojechali na groby bliskich oraz wrócili cali i zdrowi do swoich domów. 

Tegoroczna akcja trwała aż 7 dni. W tym okresie na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do 50 kolizji i dwóch wypadków drogowych, w których ranne zostały dwie osoby. Policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierujących. Udział w akcji wzięło aż 200 funkcjonariuszy. – Podczas całych działań nie odnotowaliśmy w rejonie cmentarzy oraz na samych cmentarzach zdarzeń o charakterze kryminalnym, ani chuligańskim – poinformowała mł. asp. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

A jak było na terenie powiatu grodziskiego? Tutaj doszło do 41 kolizji, natomiast podczas licznych kontroli policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców. Jednak poza tymi zdarzeniami było względnie bezpiecznie. – Mimo dużego natężenia ruchu, na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń drogowych – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Ted

a ile było włamań do mieszkań ? ile bankomatów skontrolowano ? ile skontrolowano japończyków ?

Gość

Podsumowali akcje..kiedy nie było jeszcze największych powrotów. Duzo osób wzięło urlopy na czwartek i piatek i zrobiło sobie w ten sposób długi weekend. Teraz będą wracać w niedzielę - będzie ogromny ruch na drogach. Akcję możnaby podsumowywać, ale w poniedziałek rano.

Gość

policja czai sie w nocy na zgaszonyh swiatlach przy cmentarzu w brwinowie panowie czy chcecie sie przyczyniac do poprawy bezpeiczenstwa czy tylko wlepeic mandaty? w jakim celu te swiatla dzialaja w nocy kiedy wszystkie inne sa zolte? paranoja

Gość

Bylo dobrze poza blogowaniem parkingu w miejscu ogródka działkowego gdzie nawet jest to nierealne , może niech przestawia się kolejnym razem w inni miejsce gdzie są rajdy kierowców.Panoeie Policjanci zapraszam na parking koło BudoKruszu