27° Niedziela
19 Sierpnia


policja.gov.pl

Policjanci też walczą ze smogiem

W minionych dniach pruszkowscy i grodziscy mundurowi przeprowadzili kontrole stanu technicznego i emisji spalin w autach na drogach naszego regionu. To element walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Jak wyglądała ta policyjna akcja? – W czwartek na terenie powiatu pruszkowskiego przeprowadzone zostały działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Celem tych działań jest eliminowanie pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób np. przez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery – tłumaczy podkomisarz Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci podczas działań „SMOG” sprawdzali, czy układ wydechowy pojazdu nie powoduje nadmiernego zadymienia, sprawdzali także sprawność układów: kierowniczego, hamulcowego i zawieszenia oraz czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. – Kierujący, których pojazdy nie spełnią wymogów określonych przepisami prawa, muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. Podczas tych działań na terenie powiatu pruszkowskiego policjanci dokonali 55 kontroli pojazdów i zatrzymali jeden dowód rejestracyjny – zaznacza podkom. Kańka.

Jeszcze więcej aut sprawdzono w Grodzisku. – Podczas tych działań na terenie powiatu grodziskiego policjanci wykonali 63 kontrole pojazdów, podczas których zatrzymali 4 dowody rejestracyjne – informuje Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do ha,ha z 18:12 Na twoim miejscu poszedłbym jednak do tej podstawówki.

Gość

Proponuję skontrolować grodziski autobusy. Jadąc za nimi widzi się czarną chmurę dymu, ale nikt nie interweniuje.

Gość

Muszom odrobic za sprzent ktury kupili ha ha

Gość

Działania odbębnione, tabelki w wynikami poszły, w skali kraju skontrolowano tysiące pojazdów, słowem - coś się dzieje. A że dziś, dzień po działaniach, cały dzień w powietrzu smog unosi się jak mgła? Oj tam oj tam.

Gośka

Policja ,to niech lepiej ,,walczy" z przestępcami !

op

@Glos. Czemu lewackie? A może wegetariańskie? A może złapałeś grypę?

Gość

Sami uprawnieni djagnosci w tej milicji, sprzęt pewnie też z homologacją. Gdzie można zweryfikować uprawnienia kontrolujących i homologację sprzętu ?

Głos

Lewackie pajacowanie,najpierw naściągać złomu z niemiec,którym szkop już nie chciał jeździć (ale dla polaka przesiadka z poloneza na 15letniego opla vectre to nie lada hajlajf) Później płakać że powietrze w PL kiepskoej jakości...

Majkel

Nie da się chodzić po miescie, tragedia

Gość

Polecam stanąć na Bryły... Co drugi dowód do zabrania za spaliny i wycieki...

TOM_w_PASKI

po kepsa i pączki chodzą na piechte