18° Piątek
19 Października

Sob

Bolo Skoczylas

„Policjant, który mi pomógł”

Trwa kolejna edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jego celem jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy wykazali się profesjonalizmem i empatią w niesieniu pomocy ofiarom przemocy domowej.

Konkurs organizowany jest od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już dziesięć jego edycji, podczas których wyłoniono 50 laureatów. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną jak i kryminalną. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.

Jak przebiega konkurs? Każdy z nas może zgłosić w niej funkcjonariusza, który naszym zdaniem zasługuje na wyróżnienie. Czasu jest jeszcze sporo, bo ten etap kończy się dopiero 31 maja. – Zgodnie z regulaminem, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybiera Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu i przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbywa się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych – czytamy w ogłoszeniu o konkursie.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres: pogotowie@niebieskalinia.pl lub pocztą na adres: „Niebieska   Linia”, 02-121 Warszawa, ul. Korotyńskiego 13.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Szkoda, ze moj poprzedni komentarz nie zostal opublikowany... tak wygladaja wolne media... zal... Polska wciaz skorumpowana, zaklamana, falszywa...

Gość

Mi pomogl jeden policjant z Pruszkowa dzielnicowy Krzysztof co o nim myslicie?

Gość

ciekawe co w takiej ankiecie napisałby zamordowany śp. Igor Stachowiak .

Ewa

Policjant pomógł...uratował mi kolegę...przestał go pałować...

Ted

Proponuję policjanta który potrafi zabijać za pomocą palalizatora elektrycznego.

Gość

mam 49 lat, jestem rodowitym Pruszkowianinem i nie odpowiem na takie pytanie bez należytego sarkazmu i złośliwej ironii z domieszką zasłużonej cynicznej arogancji

Gość

"Policjant który mi pomógł" to powinna być norma, a nie konkurs.

Gość

Do Głos - nie jest to niestety prawda. Mentalność ludzi jest taka, że należy karać wszystkich za wszystko, ale w żadnym przypadku nie wolno karać ich samych. Jak ludzie parkują gdzie popadnie zastawiając chodniki - karać! Ale jak ktoś sam tak stanie to tłumaczenie, że on tylko na chwilkę, a poza tym to wina miasta bo przecież powinno być więcej miejsc. Jak ktoś widzi młodzież chlejącą browary na ławce przed blokiem - karać! Ale jak sam jest karany za to to zdziwienie, że przecież to tylko jedno piwko i on nikomu nie szkodzi. I tak jest ze wszystkim.

Głos

Na ulicę i łapać piratów drogowych,pijanych cwaniaczków plączących się po osiedlowych uliczkach...Ludzie sami was docenią gdy będą czuli się bezpiecznie ,nie potrzebne żadne konkursy...Wystarczy wziąć się do pracy!

Lilia

Policjant, który pomógł mi ... dostać mandat

Gość

w piastowie brak kandydatów

Niewinny

zgłoszenia typu pomógł mi bo przestał mnie pałować też wchodzą w rachubę ?