29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

mazovia.pl

Ponad 11 mln dofinansowania dla Nadarzyna. Wybudują ścieżki rowerowe i parking

Na samą budowę dróg rowerowych gmina otrzymała nieco ponad 6,9 mln zł. Natomiast parking w systemie „parkuj i jedź” zyskał 4,6 mln zł unijnego dofinansowania.

W ramach projektu powstaną ścieżki rowerowe: 6,2 km na odcinku Stara Wieś-Urzut-Rozalin, ponad 4,4 km w miejscowości Stara Wieś przy ulicach Pieczarkowej, Brwinowskiej, Tarniny, Głogowej, Jemiołowej i Grodziskiej, ponad 3,4 km wzdłuż drogi powiatowej Młochów-Krakowiany oraz blisko 3 km na odcinku Nadarzyn-Walendów.

Poza tym gmina zainwestuje w utworzenie centrum przesiadkowego wraz z parkingami dla samochodów, rowerów i komunikacji publicznej. O którym to zresztą już pisaliśmy, artykuł znajdziecie tutaj. Centrum zostanie wybudowane w głównej części Nadarzyna przy skrzyżowaniu ul. Granicznej z ul. Mszczonowską. Będzie to parking typu „parkuj i jedź”, z 225 miejscami postojowymi, osiem z nich zostanie przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a także 40 miejsc dla rowerów i 4 perony autobusowe. Przy parkingu powstanie także poczekalnia i punkt ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Wjazd na monitorowany parking będzie bezpłatny. Zostanie również wyposażony w elektroniczny system ewidencji wszystkich parkujących pojazdów.

– Myślę, że dla gminy Nadarzyn jest to bardzo ważna inwestycja. Mamy nadzieję, że usprawni to transport wewnętrzny. Mamy swoje plany. Będziemy próbowali tę inwestycję poszerzyć również o rozwój infrastruktury drogowej i rozwój własnego transportu. Powinno to usprawnić poruszanie się mieszkańców w obrębie gminy, jak również skomunikowanie z sąsiednimi miejscowościami. Chcielibyśmy wyprowadzić ruch z głównej części miejscowości Nadarzyn – mówi Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

DO gościa 20:56 -Nadarzyn chciał wybudować fragment ścieżki rowerowej do Kań do przystanku do Strzeniówki by się nie kończyła w lesie to burmistrz Brwinowa się nie zgodził

Gość

Nadarzyn szanuje pieniądze swoich mieszkańców. Np. wyremontował 79 tys metrów dróg na wiosnę/lato. Brwinów 23 tys przy 3 krotnej większej liczbie mieszkańców. Zapomniałem Burmistrz Kosiński woli dofnansować setkami tysięcy złoty remonty dróg w gminach nadmorskich niż w gminie Brwinów.

Gość

Z Kań z osiedla Słoneczne (tam gdzie kończy się ścieżka w Strzeniówce) nie ma dalszej części ścieżki rowerowej do Nowej Wsi/Granicy. Burmistrz Kosiński kłóci się od 2013 roku z władzami powiatu-obojętnie czy PIS czy PO -sprawy w Samorządowym Kolegium Odwoławczym kto jest właścicielem fragmentu pobocza czy Powiat czy nie.

Gość

Polaczenia z innymi gminami be? Tylko wlaane podworko ogarniamy?

none

@plus: nie liczyłbym na to. Ostatnio budowana ścieżka w stronę Kań i Nowej Wsi też ma 2 "teleporty": jeden tuż przy ruchliwym skrzyżowaniu Pruszkowskiej z Jodłowej, a drugi chwilę dalej zaraz za ostrym zakrętem (koło kuchni Partyzanckiej). Do tego znaczna część rowerzystów ignoruje te ścieżki i częściej można spotkać jadących jezdnią, niż po ścieżce. Ostatnio widziałem dwójkę rowerzystów jadących przez Nadarzyn od strony Strzeniówki - obok siebie, prawie całą szerokością pasa jezdni, tradycyjnie ignorując czerwone światła na wysokości kortów.

brwinowianin

jak narazie te ścieżki rowerowe, które powstały w gminie Nadarzyn nie mają logicznego połączenia np. Młochów- Nadarzyn. Ostanio jechałem tam rowerem , jest nowa ścieżka od nikąd, do Młochowa np. ...Te wszelkie projekty gmin budowy ścieżek rowerowych realizowane są lokalnie, brakuje wspólnej koncepcji np. dwóch obszarów gminnych, np. BRWINÓW- BŁONIE. Połączmy jakieś miejscowości ścieżka rowerową, a NIEEE - powstają tzw. króciaki, na które rowerzyście jadącemu tranzytem przez daną miejscowość nawet nie opłaca się wjechać bo są to odcinki 500 - 1000 m max.

plus

Oby były bardziej przemyślane, niż te w Pęcicach autorstwa Gminy Michałowice :-)

Gość

Przynajmniej coś robią, nie to co w Brwinowie

Gość

Niech lepiej budują drogi, które są na planach, a nie są wyznaczone w terenie i ludzie nie mają, jak się dostać do swoich nieruchomości.

skunkHunter42

Super panie zwoliński, super. Jeszcze wygoń hetmana tak jak obiecałeś. Wygon hetmana tam gdzie jego miejsce - czyli do raszyna. I będziemy kwita, panie zwoliński.