°


wosp.org.pl

Ponad 126 mln dla WOŚP

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumowany! W tym roku udało się zebrać aż 126 373 804,34 zł.!

Wielka zbiórka dla WOŚP tradycyjnie odbyła się na początku stycznia. Kwota deklarowana tuż po finale to prawie 81,5 mln zł. Liczenie ostatecznej sumy trwało jednak aż do końca lutego. Konieczne było podsumowanie pracy 1694 sztabów, internetowych licytacji i zbiórek oraz wielu innych akcji. Dziś wiemy już, że ostateczny wynik jest jeszcze lepszy niż deklarowana początkowo kwota. – To był piękny finał, atmosfera była znakomita – podkreślał podczas czwartkowej konferencji prasowej Jurek Owsiak. – Ostateczna kwota to ponad 126 mln 373 tys. zł – poinformował.  

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Na ten cel Orkiestra kwestowała już kilkukrotnie. – Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów – informuje WOŚP.  

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w tym roku (podobnie jak w poprzednich) także w naszym regionie. W samym Pruszkowie zebrano ponad 160 tys. zł. W Grodzisku 92 tys zł, w Brwinowie 49 tys. zł., w Komorowie 54 tys. zł., w Milanówku 63 tys zł, w Podkowie Leśnej 37 tys zł.

Kolejny finał WOŚP za rok! 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

XYZ

PiSiory tylko umieją hejtować, bo logiczne tłumaczenie to dla nich jak przepaść.

Radek

A kiedyś mój Sochaczew zebrał 81 mln zł. Bravo!

Gość

Dobre goje, a jurek sobie siedzi i liczy szmal który zarobił na frajerach

Gośćerror

Ja nic nie daje , co PO popiera

Marian Janusz Paździ

Świetna sprawa. Mam nadzieję ,że lepszy sort jest właśnie zalewany żółcią. Okropne jest to ,że rydzyk dostaje taką kasę za free. XXI wiek, środek Europy a państwo wspiera psychopatę ,który pod szyldem kościoła wprowadza np. płatne odpusty - jedna z przyczyn rozłamu tej instytucji ponad 500 lat temu.

Gość

Brawo My !!!

Gość

Złoty melon pękł ?

Q

Brawo Jurek! Dobro wraca, a pisiory niech hejtują

Gość

CO nas to obchodzi ile owsiak uzbierał szmalu.