27° Środa
19 Września


piastow.pl

Poślizg na budowie domów komunalnych

Sztandarowa inwestycja władz Piastowa złapała poślizg. Domy komunalne przy ul. Sułkowskiego będą gotowe dopiero po wakacjach.

Budynki komunalne powstające w Piastowie przy ul. Sułkowskiego powinny być gotowe do 29 czerwca. Przechodząc obok placu budowy, nie trudno zauważyć, że tego terminu nie uda się dotrzymać. Jak ten poślizg komentują władze miasta? –  Spodziewaliśmy się przesunięcia terminu, przy tego typu inwestycjach takie sytuacje się zdarzają. Mówimy tu o kilku tygodniach. Ostateczny termin zakończenia prac został wyznaczony na 28 września, ale do tego dnia wykonawca musi uzyskać również pozwolenie na użytkowanie – mówi nam Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Równocześnie z pracami budowlanymi ma przebiegać przydzielanie mieszkań w nowych budynkach. Na ostatniej sesji piastowscy radni podjęli uchwałę dotyczącą zasad ubiegania się o nowe lokum. – Wszystko musimy wypracować na nowo. To nowe mieszkania z nieco innymi instalacjami. Warto tu podkreślić, że to chyba pierwsze w historii miasta budynki komunalne wybudowane przez gminę od zera. Musimy zająć się takimi sprawami jak ustalenie opłat czynszowych. Liczymy na to, że uda nam się wszystko zrobić do momentu zakończenia prac – podkreśla Szuplewski. 

Władzom Piastowa zależy na tym, by nowi lokatorzy dbali o mieszkania, dlatego weryfikacja wniosków będzie bardzo wnikliwa. – Nie chcemy, by te budynki za kilka miesięcy zostały zdewastowane. Zależy nam by stworzyć normalne osiedle wpisujące się krajobraz miasta – dodaje piastowski włodarz. 

Inwestycje w budownictwo komunalne budzą wiele emocji. Część mieszkańców uważa, że przydzielanie mieszkań jest niesprawiedliwe w stosunku do tych osób które przekraczają kryteria dochodowe lub zadłużają się, by kupić nowe mieszkanie. Jak odnosi się do tego burmistrz Piastowa? – Budowa mieszkań komunalnych to zadanie gminy narzucone przez przepisy. Oczywiście nie jesteśmy w stanie zbudować ich tyle, by zaspokoić potrzeby mieszkańców. Nie mniej jednak, nie jesteśmy deweloperem. Mieszkania komunalne trafiają do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i nie mogą pozwolić sobie na kredyt. Oczywiście zdarzają się sytuacje gdy rodziny z pokolenia, a pokolenie zajmują lokale komunalne. Osobiście nie pochwalam tej praktyki – mówi Szuplewski. – My staramy się pomagać tym, którzy w danym momencie najbardziej tego potrzebują – dodaje. 


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 26

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

do: Gość2018.07.03 1

Działacze z naszego Piastowa nie ukrywają, że jest to ich sposób na napchanie swoich kieszeni, pokazanie ludności tubylczej, kto tu rządzi. Traktują Piastów jako teren do eksploatacji, z którego można wycisnąć, ile się da.

Gość

Szaleńcami to będą Ci, którzy ponownie zagłosują na p. Szuplewskiego i NP, ja już nie. Pan Burmistrz i radni z NP traktują Piastów jak swoją własność. Opóźnienia lub brak protokółów z sesji, transmisja na żywo prawie nie działa, wszystko tajne/poufne.

Gość

No i co z tego, że zapłacą 100 czy 200 zł za metr, jak ludzie zostaliby z mikro ogródkami. Ludzie nie po to kupowali przed laty parcele w tej okolicy, aby teraz wyzbywać się ziemi. Podejrzewam, że kolejne decyzje wywłaszczeniowe byłyby skarżone do sądu i ta droga i tak nie powstanie, a co burmistrz narobiłby sobie kolejnych wrogów, to jego. Musiałby być szaleńcem, aby w tak błahej dla niego sprawie, która nie da mu żadnych profitów, ryzykował przerżnięcie wyborów i odstawienie od władzy.

Piastunio

@11:27 - jak to „oddajcie”? Mojemu znajomemu w innej gminie poprzecinali pole uprawne ulicami idealnymi pod podział działek, z mediami w tych ulicach i jeszcze normalnie zapłacili mu za grunt pod te drogi, który wzięli oczywiście z przeniesieniem własności. To nie jest komuna żeby ludzie oddawali jakaś ziemie za darmo pod coś. Jak miasta nie stać na kulturalny, przymusowy wykup i cywilizowany remont ulicy to znaczy ze dalej tkwi właśnie w tej komunie i czas zmienić włodarza z twarzą kamienna jak u Antka Smoleńskiego.

Gość niedzielny

I oddamy. Kiedy zaczynacie budować?

Gość

Co do budowy nawierzchni na reszcie ul. Sułkowskiego to władze już zapowiedziały: chcecie nawierzchni? To oddajcie grunty pod drogę, oddajcie część swojej nieruchomości.

The Bill

I gdzie ten, który tak klamal, że będą budować nawierzchnie na całej ulicy Sułkowskiego?

Gość

A jakie są przyczyny opóźnienia oddania do użytkowania budynków, to już redakcja nie raczyła się dopytać. Jeżeli są z przyczyn po stronie wykonawcy to urząd powinien nałożyć kary za nieterminowe zakończenie budowy. A może urząd nie płaci wykonawcy bo nie pozyskał jeszcze środków finansowych z wypuszczonych obligacji komunalnych to wówczas burmistrzowi należy się dyscyplina finansowa, że nie zabezpieczył środków na inwestycję.

Gość

Mordo ale dlaczego zacieki są w kolorze zielonym..

Gość

Budynki komunalne powstają w Piastowie przy ul. Sułkowskiego i nowa nawierzchnia przy tych budynkach też, a co dalej z ulicą w kierunku numerów malejących.

Piastun

Dla krętaczy kamienice, dla tubylców obwodnice ;-)

@Inżynier

słaby z Ciebie inżynier kolego skoro nie wiesz ile schnie nowobudowany budynek i z jakich jest materiałów. Tu widzę bloczki a zaciek na zdjęciu jest pewnie od zalewania stropu - pociekło troszkę wody z cementem z szalunku po ścianie. Więc przy prawidłowym eksploatowaniu (grzanie w zimie + intensywne wietrzenie) budynek może schnąć nawet 2-3 lata spokojnie.

Gość

Do TOM_w_PASKI ten typ z 20 pozycji rejestru Pan X jak go nazwales to niedoszly radny ktory teraz lize komu sie da zeby do stolka sie dorwac Juz teraz wiesz dlaczego jest w rejestrze na zamiane dla 3 a nie dwoch osob poczekaj do ogloszenia kandydatow do zblizajacych sie wyborow

Gość

Najbardziej potrzebujący są migranci z bliskiego wschodu. Czyżby Burmistrz zapomniał o swojej wspólnocie?

Gość

Szuplewski to taka szuja, że tak zamąci przy przydziałach mieszkań, że dostaną tylko zaprzyjaźnieni z nim lub pracownicy urzędu oczywiście po okazaniu się wybitnymi klikaczami na rzecz miłościwie panującego, nie nic za darmo ........

Gość

w pruszkowie na studziennej to już całkowicie im odbiło , apartamenty całą gębą , nawet windy w 2 -piętrowych blokach full wypas , pieprzenie że trafią do potrzebujących , kasa- kasa- kasa

Gość

Zapomniał dodać, że najwcześniej to 28.09, ale 2019-2020.

Gość

a ile Szuplewski robił krzyku o rozmiarach afery stulecia gdy burmistrzowi Kubickiemu oddanie przedszkola opóźniło się o 1,5 m-ca zresztą przy znaczącym udziale teologa poprzez tworzenie atmosfery dającą przyczynek do szantażowania przez wykonawcę miasto.

Gość

Przydzielanie takich mieszkań to niezła fucha. Ciekawe, kto się na nią załapał i kto dostanie te mieszkania, na które złożyło się ponad 20 tysięcy ludności tubylczej.

Gość

Stodoły w środku blokowiska - sztandarowa inwestycja

SUŁKOWSKIEGO

A kiedy asfalt na całym odcinku Sułkowskiego?? Tylko pod folder zrobili?

Pii

Nie dawać patologii. Wynająć a kasę dorzycac do potrzeb mieszkańców patologia rozwalił te mieszkanka w pół roku

Inżynier

Trochę niedobrze, bo ściana zewnętrzna uległa zawilgoceniu i wdarł się grzyb. Oczywiście tego nie naprawią tylko zakleją styropianem i chlapną farbą. Po kilku miesiącach grzyb powinien być już na ścianach w mieszkaniu.

WŁASNE_M

Skoro przekraczają kryteria I stać ich na kredyt na własne mieszkanie to znaczy że nie są w trudnej sytuacji materialnej .Są tacy którzy jakby się nie starali to i tak nie dostaną kredytu bo po prostu nie maja zdolności kredytowej takie rodziny na pewno zasługują na mieszkanie komunalne z zasobów mieszkaniowych Miasta Kryterium dochodowe jest ustalone po to żeby nie dochodziło do nadużyć.

TOM_w_PASKI

nowo budowane bloki komunalne miały być dla najuboższych jak zarzekał się Burmistrz na antenie tvp3 https://warszawa.tvp.pl/29901923/rozpoczeto-budowe-mieszkan-dla-najbiedniejszych teraz okazuje się że maja być to lokale na zamianę dla tych co dobrze zarabiają Rejestr osób na zamianę lokali to fikcja część osób zgłoszonych we wniosku w ogóle nie zamieszkuje pod wskazanym adresem przykład na pozycji 20 figuruje niedawno wpisany wnioskodawca Pan X który podał we wniosku na zamianę lokalu trzy osoby gdzie w rzeczywistości zamieszkują dwie .Jak powszechnie wiadomo liczy się liczba osób zamieszkałych a nie zameldowanych Zgłoszony fakt fałszerstwa nie wzruszył Urzędników Pani Y z wydziału Utrzymana Miasta mimo obowiązku wezwania takiej osoby w celu zweryfikowania pod odpowiedzialnością karną danych złożonych we wniosku o zamianę lokalu odmówiła interwencji w tej sprawie czyżby wiedziała o tym i to tolerowała a może ma jakiś interes w tym Dla szarego kowalskiego takie zachowanie ma tylko jedno nazewnictwo a Burmistrz milczy może inne służby pozwolą rozwiązać mu ten problem.„Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Piastowa w latach 2018 – 2022” w rozdziale IV punkcie punkcie 10 ustala normy zaludnienia lokali w zasobach Gminnych i tak powierzchnia użytkowa dla 1 osoby do 35 m2,2 osób do 40 m2, 3 osób do 45 m2 itd W nowo wybudowanych blokach najmniejsze lokale będą miały ponad 40 metrów co dyskwalifikuje dwie osoby do zamiany na taki lokal dlatego Pan X z pozycji 20 zgłosił do zamiany lokalu oprócz żony syna który od ponad roku z nim nie mieszka mało tego posiada własne mieszkanie (finansowane z tego samego źródła co nowo budowane bloki komunalne MDM) Nawet jeśli nie był by właścicielem własnego M to stać go na wynajęcie czyli nie jest w trudnej sytuacji materialnej i mieszkaniowe Oto jak działa machina jaką jest NASZ PIASTÓW

Gość

A kiedy remont całej nawierzchni Sułkowskiego? Lokale dla socjalistów okazały się ważniejsze niż mieszkańcy od kilkudziesięciu lat płacący podatki i czekający na normalną drogę za bramą.