16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


strazmiejska.pruszkow.pl

Posprzątali wraki

Pruszkowska straż miejska wzięła się za porządki, a dokładnie za usuwanie wraków z dróg. W ciągu dwóch miesięcy z ulic miasta zniknęły 24 pojazdy.

Zgodnie z przepisami pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub którego stan wskazuje na to, że jest nieużywany może zostać usunięty z drogi przez odpowiednie służby na koszt właściciela lub posiadacza. 

Na wielu ulicach Pruszkowa nie trudno znaleźć porzucone samochody bez szyb z odpadającymi zderzakami i odchodzącym lakierem. Funkcjonariusze pruszkowskiej straży miejskiej w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z ulic miasta usunęli 24 pojazdy. – W toku prowadzonych czynności 18 pojazdów zostało usuniętych przez właścicieli lub posiadaczy, a w 6 przypadkach wydano dyspozycję odholowania na parking miejski – informują strażnicy miejscy.

W niektórych przypadkach funkcjonariusze mają związane ręce. Jeśli wrak samochodu znajduje się na drodze wewnętrznej (prywatnej) to ewentualne odholowanie zniszczonego auta jest możliwe jedynie w sytuacji gdy stanowi zagrożenie dla osób i środowiska.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 34

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

FD

Jak zwykle "robią" przed wyborami. Tyle lat się nie dało, a teraz można. Wszystko na pokaz, bo tylko "centrum".

Gość

A Renault Thalia na parkingu os Oligo Park ul Pogodna? Miejsce tylko zajmuje, zabierzcie to :) plss

Krzysztof Chołofczyc

Kurna...ledwie żem z fury wysiadł a już jej nie było. Tosz to skandalizmem zalatuje, ażeby zawinąć mnie auto w biały dzień...może ktuś widział? Aligancki Dajewo Tico rocznik 92 stan blacharski i mechaniczny IGŁA!

Gość 7

do przyczepki. Proszę zobaczyć jak sprytnie jest dyszel włożony i zamknięty na kłódkę. Słup energetyczny trudno będzie ukraść.

Kajka

Królowej Jadwigi 33 - pominięto :(

Gość

Ok a ta przyczepka przywiązana do słupa na Kościuszki jak jest pasaż?

Xiao7

"...W niektórych przypadkach funkcjonariusze mają związane ręce. Jeśli wrak samochodu znajduje się na drodze wewnętrznej (prywatnej) to ewentualne odholowanie zniszczonego auta jest możliwe jedynie w sytuacji gdy stanowi zagrożenie dla osób i środowiska..." A spółdzielnia Mieszkaniowa 1 Zieleń Miejska, które odpowiadają z drogi wewnętrzne maja w bardzo głębokim poważaniu takie wraki. Wolą siedzieć i obradować co tu zrobić by wpadło więcej kasy w kieszeń tyn co siedzą na wyższych stołkach.

Gość

Nie wszystkie wraki usuniete na ulicy Lipowej przy wodzie oligoceńskiej stoi od trzech lat zielony bus bez powietrza nastepny wrak jest na parkingu naprzeciwko budynku nr 1 nastepny wrak jest miedzy woda oligoceńską a garazami stoi od trzech lat biały bus chyba cytroen prawdopodobnie kradziony jeszcze pare samochodów stoi bez powietrza od kilku miesięcy na parkingu przy śmietniku bloku budynek Lipowa 5 stoi złom wrósł się w ziemię

R6

A gdzie je wywieziono?

Gość kosc

Kościuszki 6 Pruszków Opel Combo 1.4 nr rej WE 603 MM raz jest w ruchu, wozi jedzenie ale więcej parkuje na ulicy.Stan bardzo zły.Brak ubezpieczenia OC. Jest domniemanie, że nie posiada aktualnego przeglądu Technicznego.

Głos

To są poniekąd chore rządy niekompetentnych ludzi w Pruszkowie. Budować na każdym możliwym wolnym skrawku ziemi na osiedlu,kompletnie nie planując połączeń drogowych i ew.parkingów (po za tymi za 30tyś w podziemiu bloku).Administracja osiedla Staszica NIE ROBI NIC aby sytuacje zmienić! Przy najmniejszych chęciach i przy minimalnym nakładzie pieniężnym można by wybudować lub powiększyć co najmniej kilkanaście osiedlowych parkingów! Ludzie zacznijcie w końcu wymagać od administracji wybudowania parkingów,pieniądze na to są! W końcu to wy sami płacicie (nie małe czynsze co miesiac) a warunki na osiedlu dalej jak w latach '90 gdzie na cały blok samochód miało kilkanaście rodzin!!! Zorganizujcie się i zacznijcie w końcu wymagać!!!

Madzia

Do Gościa z soboty 15.17 . Dokładni o tego typka chodzi.Już pięć gratów parkuje na ulicy. Za chwilę sprowadzi następne. W autach pełno śmieci i jakiegoś żelastwa. Na jego posesji śmieci i złomu pełno. Piastów ul. Dąbrowskiego chyba 9

Piastowianka

W Piastowie to plaga! Dlaczego z tymi wrakami nikt nic nie robi!

Gość

> Jest też kwestia samochodów handlarzy ktorzy oferują pojazdy parkując je w najruchliwszych miejscach miasta Zaraz obok ronda przy wiadukcie w Pruszkowie jeden się ciągle wystawia. Dodatkowo na parkingu obok zaparkowany jest złom już bez koła (koljny przy szpitalu kolejowym). Chyba czas się wziąć za złomy/komisy które te auta podrzucają, bo to działalność na większą skalę.

Gość

Chciałoby się zanucic - wybory czas zacząć.

Gość

Na rogu Wojska Polskiego i Plantowej od lat parkują stare graty do sprzedaży od tego samego handlarza. Może SM zainteresuje się tym procederem ? Parking miejski to nie miejsce do handlu !

MieszkankaPruszkowa

Zapraszam na ul. Pogodna w Pruszkowie.

prorok

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam. W roku wyborów nie takich cudów świadkami będziecie!

Gość

Jest jeszcze Polonez na Stalowek

none

Aż chciałoby się powiedzieć: "Wybory powinny być co roku" :-)

Gość

Witam obszczymurki pruszkowskie. Nie pasuje wam parkowanie? To dalej do slumsów pod Błonie!

Ktoś

Na jasnej Mazda dalej stoi

Gośćfhh

Na Jasnej od lat stoi zerzarta przez rdzę i pokryta mchem wisniowa Mazda na poznańskich numerach

Gość

Sprzed Szpitala Kolejowego z parkingu w końcu usunięto _ chyba w końcu się wzięli. Brawo

Gość

Jest też kwestia samochodów handlarzy ktorzy oferują pojazdy parkując je w najruchliwszych miejscach miasta czyli w tych w których jest największy deficyt miejsc do parkowania. Czasami trwa to tygodniami. Na razie w Pruszkowie nie ma tego wiele tak jak np w Ursusie.

Gość

"W ciągu dwóch miesięcy z ulic miasta zniknęły 24 pojazdy." jaka to średnia?? - "mają rozmach sk..." cytat z killera ;-))

Gość

Powstancow 17, wrak stoi przed blokiem od listopada 2015. Bez szyb, cieknie olej.

Gość

Co na to PSM?

Gość

Do Madzia- mowimy o tym gentelmenie ktory ma piekny domek ocieplony suprema, ze smietniskiem na placu, obok garazy? Jesli chodzi o tego jegomoscia, to zawsze tam byl syf i balagan

Lotos

Na Kościuszki stoi biały Opel Combo. Tak zgnity że ma zjedzone progi i dziurawą podłogę oraz zgnite tylne drzwi. Generalnie jest w stanie takim że normalnie trafiłby już na złom. Mimo to stoi w jednym miejscu kwartał albo pół roku, potem chwilę pojeździ i jest znów stawiany w innym miejscu na kolejne pół roku gnicia, przez co nikt nie zainterweniuje że wóz jest opuszczony, a przez długi czas zajmuje miejsce parkingowe, których w centrum brakuje.

Gość

Na Księcia Józefa jeszcze jeden.

Gość

Zapraszam po wrak brązowego Nissana Micra ,który od 12lat stoi na os.Staszica na parkingu vis a vis sklepu miesnego Renia :)

Madzia

A w Piastowie na ulicy Dąbrowskiego facet trzyma pięć wraków matiza . Wszystkie elegancko wyładowane jakimś złomem . Porażka . Ludzie nie mają gdzie parkować a on sobie zrobił złomowisko z publicznego parkingu. Nikt nic z tym nie robi.

Gość

Na Mickiewicza trochę ich stoi