27° Środa
19 Września


KPP Pruszków

Poszukiwani świadkowie tragicznego wypadku na zjeździe z S8

Pruszkowska policja apeluje do osób, które mogły widzieć piątkowy wypadek w miejscowości Wypędy. Przypomnijmy, że w wyniku zderzenia z ciężarówką na zjeździe z S8 zginął motocyklista.

Do tragedii doszło w piątek, 22 czerwca, wczesnym rankiem. – Około godz. 6.00 w miejscowości Wypędy na skrzyżowaniu ulic Sokołowskiej i Zdrojowej doszło do zderzenia motocykla i ciężarówki z naczepą. Mimo reanimacji motocylisty nie udało się uratować, przed godz. 7.00 29-letni mężczyzna zmarł – mówiła nam krótko po zdarzeniu podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Ciężarówka zablokowała ul. Sokołowską, szybko utworzyły się korki. Swoje czynności musieli też przeprowadzić policjanci i prokurator. Normalny ruch wrócił w tym miejscu dopiero po godz. 11.00.

Jak udało nam się ustalić, mundurowi dysponują już najbardziej prawdopodobnym scenariuszem tego, jak doszło do tego wypadku. Mimo to, apelują do osób, które widziały go na własne oczy, aby zgłosiły się na policję. – To zawsze więcej informacji, które mogą wnieść coś do postępowania – zaznacza podkom. Kańka.

Funkcjnariusze proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt osobisty w pruszkowskiej komendzie przy ul. Kraszewskiego 8 lub telefoniczny całodobowo z dyżurnym jednostki 22 758 60 81 do 85 oraz tel. 997.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Głos

Na Sokołowskiej zjazd/wjazd zaprojektowany i dopuszczony przez głupków ,ludzie też jeżdżą jak głupki więc co chwila są tam SYTUACJE .Tragedia która będzie trwała i jeszcze nie jeden artykuł przeczytamy o tym miejscu...

Szybko po mieście

Sam jeżdżę motocyklem i wiem że jeśli mówi się że wyskoczył mi osobówką to znaczy że nie przewidziałem marginesu na swoje bezpieczeństwo i jestem słabym kierowcą lub nie jeżdżę samochodem i nie znam oceny sytuacji z drugiej strony Motocyklem można produkować adrenalinę pamiętając że w tej czynności uczestniczymy tylko my Nie ważne kto złamał przepisy skutki odczuje tylko motocyklista

brw24

MI OSTATNIO TEŻ TAK WYJECHAŁ CIĄGNIK Z NACZEPĄ, Ja nie rozumiem dlaczego kierowcy totalnie nie widzą motocyklistów i im wymuszaja pierwszeństwo...całe szczęście że zachamowałem ,a gość i tak udał że mnie nie widzi i nawet nie przeprosił mnie machając ręką, że nie zauważył np....MAM WTEDY OCHOTĘ ZATRZYMAC SIĘ I TAKIEGO CYMBAŁA SIŁĄ NAUCZYĆ PRAWA...Ja rozumiem błąd ludzki... ALE NIE ROZUMIEM ZŁOŚLIWOŚCI NA DRODZE !!!

Gość

Może wreszcie czas obalić bzdurne mniemanie, że motocykle mają hamulce jak brzytwa... Typowy motocykl hamuje gorzej niż osobówka. Test przeprowadzony przez ÖAMTC, z 80km/h - osobówka 23.2m, motocykl 25.3, bus 28, camper 29.8, TIR 36.2m. Czyli 2m różnicy. Sporo. Typowy motocykl hamuje z 100km/h do zera na 40m! Typowe auto 32...36m. Mało tego - nawet laik za kierownicą samochodu wciskając pedał w podłogę zahamuje skutecznie i na krótkim dystansie. Mało doświadczony motocyklista będzie potrzebował nawet 60-70m - bo wbrew pozorom wiele motocykli nie ma jeszcze ABS, a nawet jak ma, to strach przed uślizgiem bywa silniejszy. Dochodzi możliwość wykonania stoopy'ie (stanięcia lub wywrotki przez przednie koło). Gwałtowne naciśniecie hamulca w motocyklu skutkuje zwykle wywrotką, bo niedociążone przednie koło wpada w uślizg. Skuteczne hamowanie to sztuka, a już hamowanie z omijaniem przeszkody... Uczą tego na doszkalaniu, poświęciłem wiele godzin dziesiątki powtórzeń by nabrać pewności... Takoż, skuteczność hamulców motocykla to mit, niestety. To nie tak, że lżejsze zahamuje lepiej.

Gość

Tir nie widział bo dostrzec nie mógł, przepisy nie określają co żeby oczy były na wyposażeniu Tira.

Daro

Kara dozywocia dla kierowcy ciezarowki !!!

Gość

Albo TIR nie widział motocykla albo motocykl grzał jak dziki że nawet nie miał szans wyhamować a TIR go zobaczyć . Tam jest ograniczenie do 50km/h i takie motory mają hamulce jak brzytwa . Jedyne co nas ratuje to jak w USA obowiązkowe rejestratory parametrów pojazdu. I po wypadku od razu wiadomo kto jechał z jaką prędkością i czy hamował itp .

Gość

Dla czego nie ma tam zakazu ruchu ciężarówek? Widać na zdjęciu jak wygina się ten samochód, blokuje oba pasy. Jeśli zamierzeniem budowy drogi było aby ciężarówki tam jeździły, to powinna to droga umożliwić. Uważam że za wypadek w równym stopniu odpowiada projektant i zarządca drogi który dopuszcza ruch samochodów ciężarowych na drodze do tego nie dostosowanej. Obserwuję skręt w prawo autobusów wyjeżdżających z Chopina na Kościuszki (objazd z powodu zamknięcia Sienkiewicza). Aby zrobić zakręt autobus wyjeżdża na przeciwległy pas Kościuszki. Albo odwrotnie. Autobus wracający z Warszawy i skręcający z Wojska Polskiego w Kościuszki. Też prosi się o wypadek. Nie wolno robić objazdów ulicami do tego nie dostowanymi.

Karol

Decydentów takiego rozwiązania drogowego pod sąd!!! Za naraźanie życia ludzkiego .Mogli zbudować tam ronda jak na niedawno wybudowanych zjazdach z S8 w Siestrzeni.Niestety będzie tylko gorzej ,biorąc pod uwagę budowane kolejne centra logistyczne w najbliższej okolicy.

Gość

nie światła, rondo

Kierowca

Absurdalny jest ten zjazd! Nie wiem, jaki idiota z GDDKiA to projektował i zatwierdzał, ale dawno już nie widziałem czegoś tak żałosnego! Ludzie wybierają bardziej zakorkowaną AL Krakowską jadąc z Warszawy bo wiedą, ze na tym zjeździe w godzinach szczytu można utknać na wieki! I wstyd dla Powiatu pruszkowskiego, który jest właścicielem drogi - że od czasu uruchomienia tego zjazdu nie zrobił NIC żeby kierowcom pomóc! Nic tylko festyny i pikniki!!! NA realnych problemach by sie starosta mógł skupić!

Gość

Ciekawe ile osób jeszcze tam zginie? Wystrczy tam światła wstawić.

Gościu

Wyjątkowo ciężki wjazd...

Ostrożny

Tam powinny być światła bo bardzo trudno zjechać z trasy.

Gość

Powiem tak jechałem tam wiele razy i zrezygnowałem wybrałem inną alternatywę dłużej ale bezpieczniej i bez korków !!!!!

Kierowca TAXI

ja już tamtędy nie jeżdżę !!!!!! wole jechać od strony REGUŁY - Michałowice a barany jeżdżą tamtędy mysląc ze będzie szybciej i stoją w korkach lub ulegają wypadkom