°


brwinow.pl

Poszukują wykonawcy, który przebuduje brwinowskie targowisko

Urząd w Brwinowie ogłosił przetarg na przebudowę targowiska miejskiego „Mój Rynek”. Będzie to pierwszy etap prac.

O planach związanych z przebudową targowiska w Brwinowie pisaliśmy niejednokrotnie. Gmina prowadziła w ubiegłym roku konsultacje z mieszkańcami, podczas których wybrano najkorzystniejsze rozwiązania związane z modernizacją tego obiektu. Urząd starał się również o dofinansowanie inwestycji, co zakończyło się sukcesem. Na początku tego roku pozyskano prawie 1 mln zł ze środków unijnych.

 

Plany zaczynają się urzeczywistniać, bowiem gmina ogłosiła kilka dni temu przetarg. Jest on realizowany w formie „zaprojektuj i buduj”. Oznacza to, że jedna firma wykona dokumentację projektową, będzie starać się o pozwolenie na budowę i w końcu zacznie właściwe prace. Inwestycja będzie prowadzona dwuetapowo. Co zmieni się się w najbliższym czasie? – W części niepawilonowej targowiska przewidziane są zadaszenia, wiaty do sprzedaży, pod które będzie można wjechać samochodem, ewentualnie wykorzystać do sprzedaży ze stolików. Zadanie to musimy zrealizować i rozliczyć do czerwca 2020 r., stąd pierwszym etapem jest projektowanie. Mamy koncepcję wypracowaną wraz z mieszkańcami, teraz trzeba doprojektować kanalizację sanitarną, deszczową, wodociąg, przyłącza energetyczne, utwardzenie terenu i inne elementy – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

 

Władze liczą, że dokumentacja projektowa będzie gotowa do końca tego roku. Kiedy rozpoczęcie robót? – Właściwe prace budowlane chcielibyśmy rozpocząć na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Oznacza to dla nas, że wtedy będziemy musieli przenieść kupców, którzy dzisiaj handlują na targowisku w Brwinowie, do lokalizacji zastępczej na rok i trzy miesiące. W tym roku jesienią chcemy przygotować cały teren po to, by można było wiosną kupcom zapewnić możliwość handlu z dostępem m.in. do wody i sanitariatów. Zastępcza lokalizacja to teren po byłych zakładach „Drzewotechniki” przy ul. Grodziskiej 14, tuż obok urzędu gminy – wyjaśnia Kosiński.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do Tomka.G olej tych malkontentow szkoda nerwow ilu ich jest trzech ?czterech?Mieszkam w Brwinowie 43lata i jestem PEWNY ze tyle czasu czekalem na Kosinskiego .A taka monika ...no dobra ...Monika..skad sa ? To taka "Konopielka"Pozdrawiam i daj na luz szkoda nerwow.

Tomek G.

Do KEKE . Umiłowanie do porządku i czystości u Burmistrza Guzika widać było na przykładzie Tunelu pod torami. Gdzie wieloletnia "bezsilność" burmistrza i niechęć do dogadania się z PKP powodowały, że przez zalanie Tunelu karetki nie były w stanie dojechać do potrzebujących pomocy.

Tomek

Keke proponuje żebyś wziął kolegę który tu często się wypowiada i podpisuje się brwinowianin (chyba że to Ty) i pozamiatajcje te ulice jak wam to przeszkadza a może wystartujcie w wyborach. Możesz przytoczyć parę dokonań tego wspaniałego Guzika oprócz zamiatanie ulic? Bo tylko do tego się nadawał. 10 lat temu nie było prostego chodnika w całym mieście a Brwinów miał ostatnie miejsce w Polsce pod względem wykorzystania środków unijnych!!!

keke garsija

Tomciu, tak, według mojej oceny ...to Guzik był najlepszym burmistrzem w hostorii tego miasta, ale politycznie go zniszczyli, zniesławiali , więc nie miał szans z siłami zła...W Kosińskiego też na początku wierzyłem, ale to jest typ taki, że syf mu nie przeszkadza...i uwierz mi Tomciu, taki syf jaki jest w Brwinowie nie ma nigdzie więcej w POLSCE...Nawet biedne miasteczka są ogarniętę, a w bogatym Brwinowie nie można posprzątać ulic >? Bo Kosiński ma focha że tej ulicy nie posprząta - NO BO POWIATOWA, tamtej nie posprząta - bo jeszcze inna....jakoś Guzik miał na to sposób i miasto było sprzątane regularnie raz w miesiącu....Szkoda że mieszkańcy nie widzą takich rzczy...jak np. Tomeczek

Gość

Do Tomek . Gdzie cmentarz i AK, a gdzie bedzie tymczasowo targowisko ?

Tomek

Keke tęsknisz za Guzikiem? Ja mam też taka nadzieję że mieszkańcy dostrzegają właśnie różnice i to jak wygląda Brwinów i jak się rozwinął dzięki burmistrzowi Kosinskiemu i że zostanie wybrany ponownie.

keke garsija

im bliżej wyborów tym więcej będzie tego typu propagandowych artykułów... A ulice w mieście i gminie nadal nie są posprzątane ! Myślę, mam nadzieję że mieszkańcy to dostrzegają i nie będą ponownie wybierać tych samych ludzi w nadchodzących wyborach samorządowych ?! Paniu Kosińskiemu już dziękujemy.

Tomek

Do gość z 17:32 parking jest pod cmentarzem i na całej długości AK. Pekin to jest teraz, w samym centrum miasta takie badziewie. Ale rozumiem że niektórym nic się nie podoba.

Gość

A kiedy remont ulicy R Ó Ż A N E J w Otrębusach ??? Może najpierw od mniejszych inwestycji trzeba zacząć ? Wszystkie "media" już od kilku lat są w pasie ulicy. Droga w tym roku wygląda skandalicznie. Nie pamiętamy żeby tam były takie dziury, kurz i ogólny bajzel. A samochody jeżdżą jakby były na torze wyścigowym ! Czas wstać od biurka i zobaczyć jak to naprawdę wygląda !!!

Gość

W Pruszkowie podczas remont targowiska , wymienili kostkę by moc zrobić plac manewrowy dla nauki jazdy. Tak się robi biznes są pieniądze podatnika. Przy takiej inwestycji można było zrobić zadaszenia.

Gość

W Pruszkowie przydałaby się hala targowa.

Gość

Ale bedzie pekin , handlujacy jakos sie pomieszcza , ale dla kupujacych zadnego parkingu , a przyjezdzaja tam nie tylk mieszkancy Brwinowa i pieszo nie da rady .