29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

YouTube: Powiat Pruszkowskie

Powiat nadal bez nowego wicestarosty

W trakcie dzisiejszej sesji rady powiatu pruszkowskiego odbyło się głosowanie w sprawie powołania nowego wicestarosty. Co ciekawe jedyną osobą kandydującą była Ewa Borodzicz, która w ubiegłym roku zrezygnowała z funkcji członka zarządu powiatu pruszkowskiego.

Kandydaturę na stanowisko nowego wicestarosty przedstawił Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. – Zgodnie z decyzją klubu Prawa i Sprawiedliwości zgłaszam kandydaturę pani Ewy Borodzicz na stanowisko wicestarosty powiatu pruszkowskiego. Myślę, że p. Ewy Borodzicz nie trzeba przedstawiać, jest znana, była w zarządzie, była radną poprzedniej kadencji. Zatem pozostaje nic innego jak przystąpić do głosowania – powiedział podczas sesji starosta.

Sprawę skomentowała Emilia Wróblewska, wyraźnie zdziwiona kandydaturą Ewy Borodzicz. – Chciałabym zadać jedno niedyskretne pytanie. To nie jest pierwszy kwietnia, prawda? Miesiąc temu p. Ewa Borodzicz startowała na członka zarządu i jakoś rada nie podjęła tego, tak? Wydaje mi się, że to głosowanie dziś jest bezcelowe... – skomentowała Emilia Wróblewska, przewodnicząca komisji inwestycji i rozwoju gospodarki w powiecie pruszkowskim.

Jaki był efekt glosowania? W głosowaniu tajnym w sprawie wyboru Ewy Borodzicz na stanowisko wicestarosty powiatu pruszkowskiego wzięło udział 24 radnych obecnych na sesji (trzech radnych było nieobecnych. 9 osób głosowało za, 15 było przeciw, 0 głosów wstrzymujących. Komisja skrutacyjna stwierdziła, że Ewa Borodzicz nie została wybrana na wicestarostę powiatu pruszkowskiego.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 30

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość z Piastowa

proponuję Burmistrza Piastowa swój człowiek

Gość

Ta Borodzicz to chodząca żenada. Baba na pieniądze pazerna, ale że myśląca inaczej to tylko pośmiewisko z siebie robi.

Tubylec

Po cholerę wicestarosta, przecież za dwa miesiące wybory i powoła się nowego !

Gość

i co były wicestarosta miękko wylądował ..... w szpitalu powiatowym, lekarz naczelny!, uda się zachować uprawnienia do wykonywania zawodu, czyżby wszystko było zaplanowane?

PATRYCJA

Kiedy wreście będzie komisarz e starostwie A ta sesja ostatnia to cyrk wielki np.mikrofony radnych nie działały ,liczenie przez podnoszenie rąk.kpina starostwo do likwidacji.a golosiek do kobyłki.....Dlaczego artykuł redakcji wpr o tym nie napisał.wstyd .

Gość

jasiu jarosławiec czeka

Gość

Gołasek kobyłka czeka .

Leszek

Dariusz Nowak na komisarza do powiatu! W Nadarzynie się sprawdził to i tu da radę.

Gość

A co z absolutorium?

Gość

Młodemu Sipierze będzie ciężej niż Gołosiowi wygrać te wybory, ale jak na razie nie ma wyboru i stało się to co się stało. Trzeba zagłosować na tego co przed laty był zaatakowany fizycznie przez chamskiego radnego PO z tytułem doktora.

Gość

Lepiej spotkać niedźwiedzicę, co straciła młode, niżeli głupiego (z PO) z jego głupotą. Prz 17, 12.

Gość

skala fake newsów przeraża na tym forum. Czy niektórym aż się tak nudzi, że wypisują absurdalne treści?

Zez

Nie płacz kiedy odejde (PiS) i wszytko co robiłem to byl nakaz od Kaczora. KACZOR PÓJDZIE POD SĄD

Gość

2018.07.26 14:08 "A może Goloś w końcu przestanie udawać niewiniątko i powie dlaczego nie został kandydatem na Prezydenta? To wiele wyjaśni." Napisz, jeśli wiesz, Mądralo. Gołosłowne brednie i ploty.

Gość

Najwidoczniej wspólnota nie potrafi sie dogadać i już! A opozycja jest jaka? Wszyscy widzą ha ha !! Tylko komisarz dla powiatu i niech sprawdzi poczynania Rymuzy i Gołosia!

M

Pierwszy raz byla szansa rozbic miejski beton siedzacy tu od 20 lat. Wyobrazacie sobie jaka siec powiazan i interesow wytworzyla sie przez ten czas? I akurat teraz musieli sie poklocic w pisie.

A może Goloś w końcu przestanie udawać niewiniątko i powie dlaczego nie został kandydatem na Prezydenta? To wiele wyjaśni.

Gość

To jest przykład jak PiS przegrał coś co mógł wygrać :(

Gość

Dobrze, źe poznał starosta charakterki ludzi ze wsólnoty samorządowej. Pazerność władzy niech ich wreszcie zgubi.

Gość

Fakt Gołoś jest pazerny na kasę. Mowa jest taka że Golos zostanie prezesem TBS i to pozwoli mu spłacić wszystkie kredyty bo podobno cienizna z kasą!

Gołoś jest już skończony w Pruszkowie o wyborach może zapomnieć chyba że w Wołominie :) Słaby Starosta, ze słabym zapleczem umówił się ze Starzyńskim jak oszwabić Pruszków A w tle rodzina Wróblewskich połinteligentów:)

Gość

Do gość z 23.07 Zabawna jest Twoja wizja. Natomiast fakty są inne. Starosta Gołoś jako osoba całkowicie skompromitowana, nie dostająca rekomendacji od swojej partii - jest teraz strasznie pokrzywdzony. Wieść gminna niesie: Gołoś jest dogadany ze Starzyńskim, utworzy swój komitet i wystartuje na prezydenta aby odebrać głosy Sipierze. W zamian otrzyma stanowski prezesa TBS za 30 tysięcy miesięcznie!

Gość

Do gość z 25.07.2018 g. 23:07 hahahaha a jeszcze niedawno mówiliście że Roszkowski ma zastąpić Kurzelę, a teraz ma to być młody Sipiera. Panowie od Starzyńskiego i Kurzeli naczytali się chyba za dużo książek science fiction ;) Zapomnieliście wpleść w tą historię jeszcze Kaczyńskiego i iluminatów :D Rozumiem, że jedyną nadzieją dla Pruszkowa to stary układ: Kurzela, Starzyński, Rymuza, Landowski i Pan Makuch, "żeby było, tak jak było" ;)

jw

Ale jak macie wybór pomiędzy PSLowcami a PIsowcami to lepiej połóżcie się na torach i zamknijcie oczy. Wojewoda z Pis, a marszałek z PSL. To jest taka nędza, że już lepiej zamieszkać na jakiejś farmie w RPA. Bo tam pewnie perspektywy na przyszłość lepsze.

Maksiu dawaj Niedasia. Bedzie ubaw. Juz jest.

Gość

a może powinna wystartować w wyborach na mis pislandu-ma szanse 6

Gość

Pozwólcie Państwo, że Wam wyłożę sytuację. Na samej górze są dwie osoby zainteresowane zniszczeniem Gołosia, który jest im nie na rękę bo sam w sobie jest za silny. To Wojewoda Sipiera i Poseł Czerwińska. Wojewoda postawił wszystko na to żeby wsadzić na urząd swojego syna. Jego notowania w PiS są tragiczne. Wykorzystali go do zrobienia pomnika, i teraz może iść na emeryturę bo do niczego nie jest nikomu już potrzebny. Dlatego jako stary kolega „stąd” próbuje układać się ze Starzyńskim i Kurzelą na zasadzie „stary układ zostaje ale dopuście mojego synka żeby się uczył i zastąpił Kurzelę w kwestiach nieruchomości”. To proste Sipiera chce na emeryturce z synkiem kontrolować deweloperkę. Miło, dochodowo, przyjemnie. Z drugiej strony jest Poseł Czerwińska, która próbuje tu rządzić. Wychodzi słabo bo miała tylko Maćka Roszkowskiego. Prostego, ale wiernego chłopaka który nie zrobi to co mu się każe, ale niewiele więcej. Problemem dla obu był i jest Gołoś. Dlaczego? Bo znany, bo trochę lubiany, bo może wygrać ale co najgorsze jest niesterowalny. Dlatego Sipiera korzystając z tego że jest wysoko w partii „wsadza” na kandydata swojego synalka (bez znaczenia że jest nikim i nie ma za grosze doświadczenia), wykorzystuje do tego Dariusza Nowaka. Człowieka od przegrywania wyborów, ale łatwo sterowanego. Czerwińska ma z kolei swoje dwie Radne na smyczy Borodzicz i Beyer. Cała trójka skuszona obietnicami rządzenia w Powiecie robi wszystko żeby dojechać Gołosia. Rzucają kłody pod nogi, narzucając jako partia decyzje i oczekując że będzie pod ich dyletanci. Efekt? Dwa razy głosowanie nad Borodzicz na członka zarządu i dwa razy odrzucenie przez Radę. Cała ta trójka to nieudacznicy udający że znają się na polityce. Kombinują ale im nie wychodzi, bo doły partyjne pytają: qrwa o co Wam chodzi? Gołoś miał być kandydatem na prezydenta Pruszkowa, a Wy nagle wymyślacie i marzyliście jakieś głupoty! Konrad Sipiera? A kto to jest? Odpowiedź przychodzi szybko; albo wspierasz synka wojewody albo wypad z partii. Dlatego Roszkowski i jakże prawy i sprawiedliwy Sieciński wspierają Sipierę. Reszta radnych miejskich jak Zagrajek czy Białaszewska (tak tak nikt ich nie kojarzy bo nic nigdy nie zrobili) stają się wielkimi piewcami Konrada Sipiery. Śmiech, żenada, płacz. Aaaaa nie zapominajmy o największej gwiazdce w powicie. Magdalena Beyer z Brwinowa. To jest dopiero śmiech. Pracuje w Kancelarii premiera więc biedna myśli że rządzi światem. Prawda jest taka, że nie potrafi się wypowiedzieć składnie. PiS już przegrał wybory w powiecie. Władze przejmie tam PSL i MWS. Dlaczego? Bo ta trójka postanowiła zniszczyć Gołosia. O przepraszam nie ta trójka... Stary Sipiera i Czerwińska posługując się swoimi marionetkami. Tyle.

Max

Nie da się powołać vice starosty dlatego cały zarząd z golaskiem do likwidacji.panie Kaczyński.

Gość

Spadochroniarz z kobyłki niech wraca dokończyć muzeum.a Starostwo panie Jarku do likwidacji .

Gość

Proponuję każdemu poczytać co pani Borodzicz wypisuje pod postami kandydata na prezydenta Pruszkowa pana Konrada Sipiery. Ta pani ma mózg przeżarty pisowskim światopoglądem. Niech ona lepiej trzyma się z dala od funkcji publicznych.