19° Sobota
22 Września


Anna Zwolińska

Powiat przedłuża ankietę

Czy stworzenie strefy płatnego parkowania w Pruszkowie to dobry czy zły pomysł? Głos mieszkańców chcą poznać władze starostwa powiatowego, które przedłużyły termin wypełniania ankiet do 3 listopada.

Temat stworzenia w Pruszkowie stery płatnego parkowania budzi wśród mieszkańców skrajne emocje. Jedni podkreślają, że to dobry pomysł, zwłaszcza że w kilku okolicznych gminach takie rozwiązanie dobrze się sprawdza. Inni zaznaczają, że potrzebne są nowe parkingi, a nie strefa.

Pruszkowskie starostwo powiatowe na początku października wspólnie z Fundacją Upstarter przygotowało ankietę dla mieszkańców na temat strefy płatnego parkowania. Pierwotnie termin wypełniania ankiet miał upłynąć października, ale możliwość wypełniania formularzy wydłużono. – Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców Pruszkowa przedłużamy termin ankiety w sprawie planowanego przez Miasto Pruszków wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania. Tym samym ankieta będzie trwała dokładnie 4 tygodnie i zakończy się 3 listopada – informuje starostwo powiatowe.

Nasza redakcja przygotowała internetową sondę, gdzie zapytaliśmy czytelników o to czy strefa płatnego parkowania w Pruszkowie jest potrzebna (bez szczegółów na temat stawek, obszaru czy zasad funkcjonowania). 57 proc. głosujących było przeciwnych wprowadzeniu strefy płatnego parkowania , 40 proc. było za, a 3 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Ankietę przygotowaną przez starostwo powiatowe mozna wypełnić tutaj.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Mareczek

Oczywiscie że jest to nowy podatek , i miejsce pracy dla nowych ziomków , co jak co ale jeśli chodzi o kasę to nie ma waśni na żadnym poziomie żadnej władzy i UM ze Starostwem na pewno się dogadają... w nowej firmie zasiadzie 50% ziomków z namaszczenia UM, i 50% z namaszczenia Starostwa, jakieby nie były te opłaty to żadna z nich nie spowoduje że ktoś wybierze komunikację miejską żeby podjechać na Kraszewskiego czy Na Niepodległości /Drzymały/ PKP czy WKD, żadnych miejsc parkingowych nie przybędzie od strefy płatnego parkowani bo chodzi tylko o to zeby pobierać opłaty od obecnych miejsc które istnieją od lat, Mieszkańcy w podatkach płacą za dzierżawy wieczyste tych terenów miedzy innymi w opłatach dla PSM, no ale każda okazja do ograbienia ludności jest dobra, Poprostu jest potrzeba zatrudnić kilku "bezrobotnych" kolegów i koleżanek a nie bardzo jest zgoda na nową etatyzację w urzędach... więc trzeba powołać nową inicjatywę pod nazwą Strefa płatnego parkowaniai założyć spółkę gdzie przyjaciele "pracownicy" znajdą zatrudnienie , i tyle... a mieszkańcu generalnei wszyscy bo i ci nie majacy aut pośrednio za to zapłacą

Gość

Władze powiaty chcą zniszczyć miasto, a władze miasta się na to zgadzają. Dlatego musimy wyjść na ulicę i protestować przeciwko strefie płatnego parkowania.

Gość

Jeśli na ulicach będzie płatna strefa, samochody uciekną na osiedlowe uliczki. Wtedy trzeba będzie wprowadzać zakazy wjazdów dla obcych (osób niezamieszkałych daną nieruchomość) na te parkingi. Stracimy na tym wszyscy. Czy tego chcą władze miasta i powiatu? Płatne parkingi to zło. Nawet dostawcy pizzy czy kurierzy będą płacić ten podatek. Zatem wzrosną koszty usług, nawet dla tych, którzy samochodów nie mają i mieć nie chcą.

M.

Słusznie, to miasto naciska, bo bez poparcia powiatu ze strefy płatnego parkowania nici w Pruszkowie, kto nie wierzy niech się przyjrzy właścicielom dróg i wszystko jasne. A co do PSM to pytanie czy to przypadkiem nie właściciele mieszkań płacą podatki od gruntów, na których są miejsca parkingowe na osiedlu? To czyje to parkingi? Tych co płacą podatek czy PSM? Bo to chyba właściciel powinien płacić i korzystać

Gość

Do gość z 16:48 tak sie składa że to Prezydent Pruszkowa naciska na Starostę Gołosia żeby wprowadził opłaty za parkowanie...

Gość

Coś czuję, że będzie protest kierowców.

Gość

Cóż za bezczelność władz powiatu i pracowników Starostwa. Sami zajmują większość miejsc przy Starostwie oraz na pobliskich ulicach i parkingach, a także na terenach PSM i jeszcze chcą innym wprowadzić opłaty. Mieszkańcy nie mogą parkować bo urzędnicy "muszą" samochodem przyjechać do pracy, a ludzie z okolicznych uliczek będą musieli płacić za parkowanie pod własnym domem podczas gdy do Warszawy jeżdżą komunikacją publiczną. To jest granda w biały dzień Panie Gołoś. To jest nowy podatek od posiadania samochodu. Kolejne wybory Was zmiotą.

Gość

A co? Wyszło nie po ich myśli ? Teraz Wołomin zacznie głosować ?