18° Piątek
19 Października

Sob

Facebook: Artur Tusiński

Powstaje ścieżka rowerowa przy torach „wukadki”

W Podkowie Leśnej przy torowisku Warszawskiej Kolei Dojazdowej rozpoczęła się budowa drogi rowerowej. Będzie ona poprowadzona od granicy do granicy miasta.

– Tak, tak. Kopią już ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż „wukadki”. Gdyby tak można było dojechać taką ścieżką do Warszawy... – poinformował na swojej stronie facebookowej Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Budowa możliwa jest dzięki wypracowanemu porozumieniu gminy z WKD. Droga rowerowa będzie wybudowana z dużych płyt bezfazowych, by w razie nagłej awarii torów można je szybko rozebrać. „Wukadka” wymagała aby wzdłuż ścieżki pojawiło się ogrodzenie.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W artykule opisana jest ścieżka w Podkowie Leśnej. A ludzie piszą o Pruszkowie, Kampinosie i Grodzisku. Co ma piernik do wiatraka?

Martinez

A pisałem wiele razy że ścieżki rowerowe w miastach są nie dla, ale przeciw rowerzystom. Umysły urzędników opanowała niesty skłonność do dbania o interesy branży budownictwa drogowego. Wygoda użytkowników ma widać mniejsze znaczenie. Wzdłuż szerokiej ul. Staszica w Pruszkowie zamiast proponowanych przeze mnie pasów rowerowych też budowany jest ciąg pieszo-rowerowy, który wraz ze wzrostem ruchu pieszego w tej części miasta po otwarciu galerii handlowej, będzie źródłem konfliktów na linii piesi-rowerzyści.

brwinowianin

ohoo hooo ! Ale ścieżka :)! Raczej króciak rowerowy, a nie ścieżka.... Na Mazowszu nie ma ani jednago szlaku rowerowego, który ciągnąłby się kilkaset, albo chociaż kilkadziesiąt kilometrów z infrastrukturą itp...Dziś zrobiłem 80 km na rowerze , a przejazd np. przez Brwinów to strata czasu dla rowerzysty bo na wieździe do tego miasta okalają go znaki - ZAKAZ RUCHU DLA ROWERÓW :)... , więc trzeba wjechać na nierówne chodniki , tzw. ciągi pieszo -rowerowe nazywane paradoksalnie "ŚCIEŻKAMI ROWEROWYMI" :) , A NA DODATEK często zastawione zaparkowanymi tam samochodami...ABSURD !

Gość345

ścieżka rowerowa do warszawy zachodniej trasą wkd-ki i w poliżu jerozolimskich byłaby rozwiązaniem na codzienne korki

Maras

Dobry pomysl dla emerytow i malych rowerzystow. Ja wole sciezke do Puszczy!

Gość

Wreszcie!!!!! Tyle lat czekania, pora teraz na burmistrza Brwinowa, bo chyba przespał ten projekt, a w Kaniach i Otrębusach przejechać wzdłuż torów się nie da.

Wysłannik Piekieł

W Podkowie Leśnej akurat ścieżki rowerowe są najmniej potrzebne. Kretyńska ideologia ludzi, którzy nigdy nie jeździli na rowerach jednak opanowała juz bez reszty umysły urzędników.

none

Czekamy na ciąg dalszy aż do granic Warszawy.

Gość

Heh po raz kolejny zzakpionoz mieszkańcóww Ostoi. U Zdecydowano że ścieżka ma być ale wtedy mówiono że szczegóły będą później dogrywane gdy składalismy uwagi. A teraz nagle już budują? Co z wpływem ścieżki na przylegajace działki?? Czy woda opadowa będzie nam ściskać na trawniki kiedy już wybetonujecie ścieżkę ? Można było jedynie utwardzic wyrównać i dbać o to by nie zaroslo:/

Gość

Panie Burmistrzu Grodziska teraz kolej na na nasz ruch, ścieżka z Radonskiej do Mulanowka :-D

Gość

ścieżka rowerowa z płyt betonowych XD Chyba tylko w polaczkolandii takie absurdy przechodzą

biomasa

zaraz,betonka?

Kellys

Pomylka. Beznadziejny pomysl. 100razy lepsza to sciezka np.z Pruszkowa do Puszczy Kampinoskiej !!!

Gość

Gdyby tak można było dojechać taką ścieżką do Warszawy... Gdyby tak się stało to jaką role odgrywałaby kolej WKD? Dekoracja? Widać że burmistrz Podkowy nie wpadł na to jakby w takiej sytuacji spadły przychody ze sprzedaży biletów WKD w okresie od kwietnia do października :P.

brwinowianin

kolejny chodnik PIESZO-ROWEROWY z kostki brukowej ? NIE NAZYWAJCIE TEGO ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ JEŚLI DOPUSZCZONY JEST RÓWNIEŻ RUCH PIESZYCH !!!

Jasiu

Podobno najlepsze ścieżki rowerowe są w Pruszkowie , świetnie pomyślane i połączone. Byłem kilka razy ale nie znalazłem . Gdzie to? Rowery soooo ale gdzie jeździć ?

Gość

Od Podkowy lesnej drogaa rowerowa ,do kad bedzie ?

Gość

Ten, to wszystko zrobi dla internetowego foto. Jak za komuny......

Edi74

Rewelacyjny pomysł!

Gość

Kto tu chyba nie zrozumiał o co w tym ma chodzić. Zobaczcie na to zdjęcie. Ciężarówka stoi na drodze gruntowej. Tam spokojnie rowerem da się przejechać. Czytaj ścieżka nie jest potrzebna. Za to ścieżka przydałaby się w innych miejscach np. blisko Kań czy Grodziska. Chodzi o wąskie ścieżki w polu i mostek przy Zimnej Wodzie. Nie lepiej jest w kierunku Warszawy. Oczywiście wszędzie chodzi o krytyczne odcinki, a nie o całą trasę.