19° Sobota
22 Września


Czytelnik Erwin

Pożar kamienicy na Narodowej [AKTUALIZACJA]

Płonie jedna z kamienic przy ul. Narodowej w Pruszkowie. Z ogniem walczy kilka zastępów straży pożarnej.

Czytelnicy alarmują, że na ul. Narodowej w Pruszkowie doszło do pożaru. – Pięć zastępów straży pomknęło w stronę Żbikowa. Jeden z drabiną – napisał na kontakt@wpr24.pl czytelnik Piotr. Kolejny czytelnik przysłał nam wiadomość SMS na numer 600 924 925 „Chyba jakiś pożar na Narodowej” – czytamy.

Strażacy potwierdzają informacje o pożarze. – To początkowa faza działań. Nie wiemy czy ktoś ucierpiał. Gasimy pożar, który wybuchł w czterokondygnacyjnej kamienicy. Będziemy ewakuować mieszkańców. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej. To wszystko co na ten moment wiemy – powiedział nam st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

AKTUALIZACJA 18.15.

Na miejscu nadal trwa akcja gaśnicza. – Pożar mocno się rozwinął. Na miejsce przybywają kolejne zastępy straży pożarnej. Czeka nas dużo pracy. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że nie ma osób poszkodowanych, ale może się to zmienić, gdyż cały czas rozpoznajemy budynek – przedstawia st. kpt. Kroć.

AKTUALIZACJA 19.30.

Ewakuowano 30 osób. – Część przebywa u swoich rodzin, pozostali zostali ulokowani w hotelu przy ul. Niecałej. Jutro spotkamy się z mieszkańcami. Otrzymają niezbędną pomoc i wsparcie psychologa – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

AKTUALIZACJA 21:00
Strażacy wciąż są na miejscu pożaru. – Trwa dogaszanie budynku. Dodatkowym utrudnieniem jest mocny wiatr – mówi nam st. kpt. Karol Kroć z pruszkowskiej straży.

Co mogło przyczynić się do tak ogromnego pożaru? – Na ten moment jest zbyt wcześnie by mówić o przyczynach. Akcja jeszcze trwa – dodaje.

W trakcie dzialań ratowniczych ucierpiał jeden ze strażaków.Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 49

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ja sadze ze starcia pruszkowskich z mutantami, widziałem tam w pobliżu nieraz auta paru takich wysportowanych panów z bloków w północnej części Piastowa. Zatem stara miłość nie rdzewieje :)

Gość

monia ty coś więcej wiesz o tych sprawkach na pięknej?

Gość

Nie dzieciaczku pruszkowska)

Gość

mafia lokatorska?

Gość

To jest potwierdzone źródło facet z góry wisiał mafii pruszkowskiej hajs i spalili mu mieszkanie a na tym ucierpiała cała kamienica. Samo to się nie zapaliło bo benzyną śmierdzi w całej kamienicy!!!! A co z kamienicą na pięknej też mafia jak nic!!!!!!

Gość

Doprawdy nie rozumiem fali nienawiści, jaka przebija się w większości Państwa wpisów. Ciekawe, czy chociaż jedna z osób piszących o Patologi i "Patusach" była w pobliżu tego zdarzenia. I oby Wam Bóg nie miał tego za złe.... Wydarzyło się nieszczęście i tylko cud sprawił, że poza rannym strażakiem, nikomu nic się nie stało, bo tragedia miała miejsce w godzinach popołudniowych. Aż strach pomyśleć, jakie skutki miałyby miejsce, gdyby wydarzyło się to w nocy. W budynku przebywały dzieci!!! I chyba nikt o zdrowych zmysłach nie narażałby własnych dzieci na takie niebezpieczeństwo!!!

Mieszkanka Żbikowa

Dlaczego w Pruszkowie brakuje hydrantów????? Powiedzmy to jasno. Przecież ogrom tego nieszczęścia wynika z tego, że w czasie akcji zabrakło wody! Licznie przybyłe zastępy straży pożarnej czekały na WODĘ. Aktualnie nawet na wsiach hydranty są standardem!

Mieszkaniec Narodowe

Jestem wielce ciekawy, czy ktokolwiek podjął decyzję o zabezpieczeniu budynku po pożarze. Kto jest odpowiedzialny za to? Przecież w każdej chwili wątpliwa konstrukcja może runąć komuś na głowę!

Narodowa

Zaniedbanie koserwacji budynku zabytkowego odpowiada za to TBS Zieleń Miejska, widzieliśmy palił się komin potem dach i dopiero mieszkania!!!ale najlepiej zwalić winę na lokatorów? Powinna tym tematem zająć się prokuratura wtedy prawda wyjdzie na jaw !!!

Gość

To prawda Tbs ma wszystko gdzieś, tylko zgarniaja kasę za czynsze. Dotyczy to nie tylko kamienic ale i bloków, gdzie nie ma wentylacji, zima zalecają rozszczelniac okna mimo że za gaz płacimy my mieszkancy

Gość

Jak czytam to co niektórzy tu piszą to mi ręce opadają. Rozumie że przeszkadzaja menele i patologia ale żeby do tego wora wrzucać rozwodki co ona mają wspólnego z cholota .Druga sprawa to wszędzie gdzie się pali to patologia się podpala żeby dostać nowe mieszkania?? Co za bzdura piszecie głupoty bo wam się nudzi .Winna jest tu tylko zieleń dawno powinni zrobić pożądek z kamienicami ,gdyby się zainteresowali ich stanem nie było by pożarów .A do gościa który pisał że sami się podpalili żeby dostać nowe mieszkania też się jebany debilu podpal to też dostaniesz nowe mieszkanie . Piszesz a nie wiesz co łajzo jedna patologia tam ciekawe co u ciebie się w domu dzieje ale napewno źle bo zapomnieli cię wychować

Gość

Szkoda ludzi ciekawe jaką pomoc otrzymają? Mam nadzieje że nie tylko psychologa ?

Gość35

Współczucie dla tych ludzi, którzy stracili dorobek życia.

Ja

Współczuję tym ludziom.

Lokatorzy

Wystarczy popytać lokatorów jak są traktowane zgłoszenia do TBS Zieleń Miejskiej,jaka pomoc możemy uzyskać jak zgłaszamy problem z instalacją kominowa, powinna tym zainteresować się Telewizja aby ruszyć z tematem! My szaraki nie mamy wpływu na Zieleń Miejską i nie możemy liczyć na pomoc a ogrzać mieszkanie trzeba , kominy budynki mają wiele do życzenia a nikt nic z tym nie robi bo szkoda inwestowac !!!!pozdrawiam serdecznie pana prezesa Zieleń Miejskiej !!!!! Szkoda ze wczoraj tu pana nie było!!!!!

ŻBIKÓW

Panie Prezydencie strasznie zaniedbanie ze strony TBS Zieleń Miejskiej nie sprawdzane nie czyszczone kominy przed okresem grzewczym brak jakiejkolwiek organizacji jak zawsze TBS umyje ręce i będzie wina lokatorów a niebawem przy takich warunkach atmosferycznych albo palący komin i dach albo zawalenie budynku ?taki los czeka stare kamienice nie nadające się do użytku nie koserwowane szkoda inwestować bo stare a ludzie muszą tam mieszkać i płacić i nistety ale ogrzać też , szkoda tylko ludzi i oby nie było ofiar ,a kominiarz oczywiście chodził a by tylko podpisy zbierać nawet na dach nie wszedł aby sprawdzi stan przewodu kominowego czy co kolwiek, brak słów i jedna wielka parodia za co bardzo dziękujemy TBS Zieleń Miejskiej !!!!!!

Gość

Silny wiart był ... gazy, wysoka temperatura to i tak źle i tak źle .... Jeazcze bardziej sie pali

Gość

Jak się dba, tak się ma. A teraz zarządca obiektu niech się wykażę przeglądami i stanem zabezpieczenia p.poż. I już Prorok czyha, lewe firmy, lewe papiery, lewe przeglądy na których widnieją czyjeś podpisy.

Gość

Jedyną ulicą w pruszkowie która jest porównywalna w ilości patusów do całego żbikowa jest chyba stalowa i ewentualnie fragmenty daszyńskiego. No i okolice studziennej itp, ale to już praktycznie nie pruszków

Gość

Widzę, że większości z Was nie schodzi z ust słowo: "PATOLOGIA". Ręka do góry, chociaż jeden z tych mądrali, czy zna choć jedną rodzinę, która mieszka na ŻBIKOWIE???? pokusiłbym się o opinię, że na osiedlach pruszkowskich jest więcej patologii niż na Żbikowie, więc przestańcie tryskać jadem!!!!

Gość

Hm ciekawe czemu nikt nie pisze że mieszkańcy otrzymali pomoc od UM, nie pochwali że Prezydent był tam osobiście i to z troski o ludzi a nie po to by sobie fotkę na FB wrzucić, widziałem też że straż miejska ( ponoć lenie i nieroby) swoimi samochodami odwoziła ludzi do hoteli. Brawo dla magistra Jana i jego pracowników

Gość

przeprowadzić badanie wariografem wśród zainteresowanych [ również tych którzy dobrze żyją z finansowania tych faweli ] i po sprawie

Gość

Z tego co wiadomo to podpalili to specjalnie. Co za patologia, żbików tyle w temacie.

Gość

U magicala są lepsze dymy

Zbikowianin

Szanowny Prezydencie, Szanowny Panie radny Adamie, niestety taki los jak na Narodowej 25 czeka wiele kamienic na Zbikowie. Tak dbacie o swoich mniej zamożnych mieszkańców. Panie Prezydencie, Pan to tylko na spotkaniach u Pana Adama obiecuje remonty kamienic. My pamiętamy i czekamy

Gość

Co jak co ale wg mnie te wszystkie domy komunalne na narodowej powinny zostać zrównane z ziemią i na ich miejsce miasto mogłoby zbudować nowe mieszkania Bo za jakiś czas tfu tfu zapali się kolejna kamienica bo to wszystko jest stare i leciwe u niewiadomo ile wytrzyma jeszcze

Gość

Do gość5, przed ostatni od dołu. Kto ci dał prawo oceniać ludzi, w ten sposób? Stała się wielka tragedia tam dla wielu rodzin. Potracili może wszystko co mieli. Plus pamiątki rodzinne zapewne, które wynieść nie zdążyli. A ty zza komputerka w paputkach i herbatką gorącą na stoliku, dałeś tym wpisem dowód na to, jakim pustym jesteś człowiekiem. Z kitikietem zamiast mózgu. Idę o zakład, że nawet nie znasz jednej osoby z tej kamienicy, a może i nie byłeś nawet na tej ulicy. Takim ludziom jak ty po takim wpisie powinni odcinać internet na zawsze.

Gość21

Co ze strażakiem, który ucierpiał w trakcie gaszenia?

Gość

Do Gościa, który napisał o wybijaniu szyb. Nie wiem czy miałeś kiedyś okazję znajdować się wewnątrz pomieszczenia, gdzie pożar jest rozwinięty, tworzą się tam gazy pożarowe, które osiągają wysokie temperatury. Wybicie szyb powoduje obniżenie temperatury i przewietrzenie pomieszczeń co dużo ułatwia pracę straży. Pozdrawiam

Gość

Brawo Andrzeju. Opanujcie sie ! Ci ludzie potrzebują realnej, namacalnej pomocy, a nie tylko pomocy psychologa.

Gość

Może później wyskoczył ale nie taka była kolejność świecili latarkami, ktoś wybija szyby na górze, ale niebylo ognia, tlilło się gość wygląda, później sie chowa, wieje silny wiatr po 5 minutach po wybiciu nie widziałem aby ktoś wyskoczył ale wiem że z tego okna to ładny smoczy podmuch żywego ognia sie zaczął wydobywać, kolejne minuty to już ognisko zajęło dach uważam że to błąd wybijać szyby powinni juz w środku lać pianą cały dach aby wiatr nie podjudzał ognia szkoda że nie nagrałem... Co oni masek nie mają?

Gość

Prawda jest Taka ze sie zaczyna sezon grzewczy to palą czym popadnie - a przepisy weszły stosowne niedawno, ze nie można śmieci palić ! Z drugiej strony to są prości ludzie to czego wymagać przecież nie maja wyobraźni ze od tego rAK jest ze nie tylko siebie sle sąsiadów tez trują ! Karać trzeba No nie wiadomo czy celowanie podpalili aby dostać nowe ..

Gość

pali sie pod 25

Norbi

Pali się na narodowej 10 masakra

Gość

Do Ja z 18:11 - skoro bog jest dobry i modlitwa pomaga to po straż pozarna ?

Gość

Ludzie ogarnijcie się. Jaka patologia. To jest ludzka tragedia!!!

Gość

Przed chwila godz 19;21 pojechala kolejna straz pozarna ,z drabina do podnoszenia wysoko .Ul Dluga na sygnale ,koło mojego domu,Widzialam z okna ta jadaca straz .

Mieszkaniec Narodowe

Ty debilu życzę Ci żebyś przeżył to sam ,inteligencie zasrany.Najlepiej jak by każdy potrafił ocenić sam siebie.Bo karma wraca.

Gość

ja- przestań widać żeś nie kumaty

Gość

To juz wiem,dlaczego tak mkneła straz pozarna na sygnale ,Ulicami Mostowa i Długa.Do pozaru......

Gość

Gościu który pisales ze po co wybili te okna na górze to juz Ci mowie. Wybił je strażak który chciał się ratować przed ogniem po czym spadł na garaż i ponoć z tego co mi wiadomo ma połamane dwie nogi ale nie wiem do końca czy to prawda

Gość

Czy wiadomo o której wróci prąd na ulicy narodowej?

Wariacik

Ale dymy bez kitu xDDD

Ja

Widzę ten pożar z okna po drugiej stronie Pruszkowa i modlę się aby nikt nie ucierpiał...

Gość

jeden nowy bloczek komunalny na Studziennej prawie gotów , dziwnie tajemniczy pożar był na Pięknej tuż przed oddaniem nowych mieszkań komunalnych - szczęściu trzeba pomagać

Gość

Patologia podpaliła żeby otrzymać nowe w kamieniach żyją menele i pjaki rozwódki wszelkiej maści cholota 1

Gość

Już cały dach płonie, nie wiem po co wybili te szyby na gorze zaczeło sie jeszcze barsziej palić + za inteligrncję

Gość 5

Zimno jest patologia pali czym popadnie i w nagrodę dostaną mieszkania w nowych blokach

Gość

Czy to nie przypadkiem Narodowa 25? Bo pod tym adresem kolo miesiaca temu tez byla interwencja strazy w piwnicach.