18° Piątek
19 Października

Sob

Anna Zwolińska

Prace w Parku Anielin znów ruszyły

Pruszkowianie z niecierpliwością czekają na zakończenie prac w zachodniej części Parku Anielin. Wielu z nich zastanawia się, gdzie w ostatnich tygodniach byli robotnicy.

Zimowe miesiące sparaliżowały prace związane ze zmianą zagospodarowania Parku Anielin. Jednak od połowy kwietnia pogoda do prowadzenia nowych nasadzeń czy innych robót budowlanych jest wręcz idealna. Tymczasem na terenie wspomnianego parku przez wiele tygodni nic się nie działo. – Czy wiadomo kiedy będzie koniec budowy tego parku? Wszystko stoi rozkopane, przechodząc trzeba uważać żeby nogi nie skręcić. Rowerem albo wózkiem przejechać to dopiero wyczyn. Na długości chodnika pełno rozsypanych kamieni, śmieci. Lato się zbliża a ta budowa straszy – napisała do nas Justyna.

W ostatnich dniach w Parku Anielin Zachodni ponownie pojawili się jednak robotnicy. Czemu tak późno? – Trzeba pamiętać, że w ramach zadania oprócz modernizacji Parku Anielin Zachodni wykonawca prowadzi roboty związane z urządzeniem pasów zieleni wzdłuż al. Wojska Polskiego i ulic Pogodnej i Plantowej. Roboty idą zgodnie z harmonogramem, wykonawca do tej pory zajmował się wspomnianymi pasami zieleni, teraz wrócił do prac w parku – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelni Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Jak zmieni się park? Pojawią się tu elementy do uprawiania Parkouru (ścianki, murki i równoważnie) i Workutu („bramki”, ścianki, poręcze). Zaplanowano stworzenie toru dla wrotkarzy z elementami pozwalającymi na wykonywanie akrobacji, siłowni plenerowej i ścianki wspinaczkowej. Dla tych, którzy lubią gry zespołowe powstanie nowe boisko do koszykówki, boisko do siatkówki oraz boisko dla seniorów. Dodatkowo w parku pojawi się niewielka scena. Całości dopełnią alejki parkowe, strefy do rekreacji stworzone z siedzisk oraz ławki. Nie zabraknie miejsca na ekspozycję prac artystycznych oraz na tymczasową scenę koncertową. W parku pojawią się również stojaki rowerowe. 

Pozostaje więc pytanie kiedy mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać ze wszystkich tych atrakcji? Park ma być gotowy pod koniec listopada tego roku. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Chodnik w Tworkach też może skończą na wybory, bo zostało jeszcze około 200 m do wykonania i na razie urlop wykonawca sobie zrobił. Kpina!!!!! Wykonali 100 m chodnika i to już finisz, a pod miejsca parkingowe przy WKD to już kasy zabrakło, czy Starzyński premię sobie wypłacił?

Gość

Chodnik w Tworkach też może skończą na wybory, bo zostało jeszcze około 200 m do wykonania i na razie urlop wykonawca sobie zrobił. Kpina!!!!! Wykonali 100 m chodnika i to już finisz, a pod miejsca parkingowe przy WKD to już kasy zabrakło, czy Starzyński premię sobie wypłacił?

Gość

Przecież prace w parku zatrzymały się razem z pracami wzdłuż Wojska Polskiego... Chyba każdy już w mieście wie że Starzyński celowo opóźnia budowę żeby otworzyć park na wybory. Chłopcy bawią się za publiczne pieniądze. Ciekawe kiedy w końcu ktoś ich z tego rozliczy....

Kedar

Trybune kryta na Zniczu od rzeki Utraty czas budowac! A nie tam....

Gość

Jak mozna robić kawałek parku przez rok? Gotowe będzie na wybory. Przypadek?

Gość

Modernizacja linii kolejowej idzie jak krew z nosa. Przestoje w jednym miejscu są tygodniami.

Gość

Na Sylwestra będzie jak znalazł będzie można podziwiać pokaz fajerwerków... chore...

Gość

No, w sam czas będzie gotowy ;-)

Ja

Zimowe miesiące? Chyba tylko z nazwy, ponieważ prawdziwej zimy podczas której nie można wykonywać pracę już kilka lat nie ma. A otwarcie parku w listopadzie to czysta kpina.

Gość Niedzielny

jakaś niekończąca się opowieść z tym parkiem

Gość

To chyba są ci sami pracownicy co na modernizowanej linii kolejowej z Grodziska do Warszawy. Jak zabiorą koparkę z parku, jadą zrywać stare tory. Gdy zabiorą z linii kolejowej, jadą sypać w parku górki. 2-3 pracowników też za sprzętem podąża. W efekcie wszystko jest rozgrzebane i końca nie widać.

Gość

Będzie na zimę aby psy miały gdzie sra. ..

Gość

Budowa tego "parku" to żenada. Rozgrzebali to nie wiadomo po co i zostawili na całą zimę. Przez ten teren prowadzi popularny skrót, którym ludzie chodzą od "Kamyka" do przejścia pod torami lub nawet dalej w stronę Piastowa. Chodzą i toną w błocie nie mając pewności czy zaraz się o coś nie przewrócą. Jak można do czegoś takiego dopuścić???

Gość

Szkoda że zostawili kilka drzew powinni wyciąć wszystkie, wykostkować, wybetonować i dopiero byłby park w Pruszkowie razem z CDK

Gość

Super, nie ma to jak oddac park na zimę a zająć się w pierwszej kolejności pasami zieleni... szczególnie przy Biedronce zadeptana trawa - czyj to pomysł tam akurat siać trawę- to tylko w naszym kraju możliwe- szkoda

Radzio

A kiedy na Zniczu powstanie druga piekna trybuna? Tam od Utraty? Byloby super. Czekamy!

Gość

Pod koniec listopada????!!!! OMG to mega ..co za termin ? Skandal