27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Archiwum

Problem „tonącego” Milanówka zostanie rozwiązany

Zalane ulice miasta to widok, do którego mieszkańcy już przywykli. Opady deszczu, nawet o średniej intensywności, powodują w Milanówku paraliż komunikacyjny.

Po opadach deszczu zalaniu podlegają duże obszary miasta np. ul. Warszawska. Z tego powodu środek ciężkości planów inwestycyjnych Milanówka przeniesiono właśnie w stronę budowy urządzeń do odprowadzania wód opadowych i roztopowych. 

Tego typu instalacje powstały już w 2016 roku. W ten sposób został rozwiązany problem podtopień na ul. Wylot wraz ze skrzyżowaniem z ul. Wiejską w ul. Dembowskiej oraz na targowisku miejskim. Na ten rok zaplanowano wymianę nakładki asfaltowej na ul. Nadarzyńskiej. Wybudowano moduł chłonno-rozsączający. W tym roku odbudowano rów na ul. Czubińskiej oraz wzdłuż ul. Wysockiego. Ponadto wykonano połączenie szczelne rowu R-4 z ul. Książenicką. Wiosną natomiast dokończono rozpoczętą w roku 2016 inwestycję w zakresie budowy kanalizacji deszczowej w ul. Ludnej z ujściem do rzeki Rokitnicy Starej poprzez ul. Lazurową – wymienia Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Realizacja zadań wiąże się z wydaniem znacznych środków finansowych. Burmistrz Milanówka przedłożyła radnym projekt uchwały pozwalający na zaciągnięcie korzystnej pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Radni, większością głosów podjęli tę uchwałę na czerwcowej sesji. 

Jednocześnie prowadzone są rozmowy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie dotyczące wykonania odwodnienia przy ul. Królewskiej. W lipcu rozpocznie się także budowa kanału deszczowego wzdłuż torów PKP.

Burmistrz Wiesława Kwiatkowska uważa, że realizacja planów rozwiąże problemy z podtopieniami miasta. Taką nadzieję z pewnością wyrażają również mieszkańcy Milanówka, dla których opady deszczu wiążą się z dużymi utrudnieniami w przemieszczaniu się po terenie miasta.


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

poruszajac sprawe ronda przy ulicy kazimierzowskiej a sredniej i brwinowskiej skoro rondo to kiedy oswietlenie i asfalt na ulicy brwinowskiej? jestem mieszkancem tej ulicy od 22 lat 4 lata temu na ulicy brwinowskiej idac od kazimierzowskiej zaatakowalo mnie 4 zlodziei gdyz tam nie ma oswietlenia gdzie bezpieczenstwo? i co roku w lato kurz. samochody jada z duza predkoscia ze na dworze sie posiedziec nie da ale co tam "zrobilam rondo" bo ludzie nie potrafia jezdzic na lustrach hahahah szczerze mowiac ja nie posiadam prawa jazdy jezdze od 7 lat ta ulica i nie przydarzyło mi sie ani razu zebym mial sytuacje zderzenia z innym pojazdem pieniadze na ronda sa ale na droge nie ma a wielu ludziom by to ulatwilo zycie i zaoszczedziliby na paliwie dojezdzajac do domu mieszkajac w okolicach opyp kazimierowki badz innych pobocznych miasteczek..

pilot

Ludna niezostała do końca odwodniona ,odwodnienie jest tylko do lazurowej stan na dzień 17.07.2017 bumistrz mija sie prawdą tak samo dembowskiej woda stoi bo jest nierówna nawierzchnia ulicy

Gość

Drogi Kermicie czy wiesz, że drzewa zapobiegają takim sytuacjom? Wiesz, ze drzewa mają korzenie, które pobierają wodę i osuszają teren? czy wiesz, że ludzie kiedyś sadzili drzewa po to by teren osuszyć? te drzewa, które teraz stają na drodze takim jak ty. I tak przeszkadzają, że wyśmiewasz ich obrońców. Więc niech cię zalewa woda po deszczu, żyj w zabetonowanej pustyni...

kermit

My zielone zabki sie nie zgadzamy chcemy naturalne podmokle miejsca. Walczycie o każde drzewko o każdą kałuże tez