26° Poniedziałek
23 Lipca

Wt

Śr
Archiwum

Problem z odpaleniem samochodu? Strażnicy pomogą

Zimowe poranki dla wielu kierowców bywają nieprzyjemne nie tylko ze względu na trzaskający mróz, ale też niemiłe niespodzianki w postaci kłopotów z uruchomieniem auta. W takich sytuacjach pomocną dłoń podadzą strażnicy miejscy.

Najczęstszym źródłem kłopotów w chłodne poranki i dni jest rozładowany akumulator, który nie wytrzymuje niskich temperatur. A bez niego, dosłownie, ani rusz. Co zrobić, jeśli auto ani drgnie a w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby pomóc? Wystarczy zadzwonić na staż miejską. Funkcjonariusze przybędą z odsieczą i kablami. – Przygotowujemy się do tego, sprawdzamy przewody i zestawy do odpalania. Będziemy udzielać takiej pomocy jeśli tylko funkcjonariusze będą wolni. Jeśli nie, to we wskazane miejsce dojadą za jakiś czas – zapewnia Włodzimierz Majchrzak, komendant straży miejskiej w Pruszkowie.

Na podobną pomoc mogą liczyć kierowcy z Grodziska. – Grodziska straż miejska już od kilku lat realizuje taką pomoc, ale oczywiście w sytuacji, gdy nie mamy nic pilniejszego, bo to, nazwijmy, „sąsiedzka pomoc”, a nie priorytet naszego działania. Myślę, że każdy z kierowców jest na tyle rozsądny i na tyle dostępne są odpowiednie urządzenia, że w trudnych sytuacjach można dać sobie radę samodzielnie. Ale jeśli takiej możliwości nie będzie, a my nie będziemy mieć innych zadań, to podjedziemy i pomożemy – mówi nam Dariusz Zalesiński, komendant grodziskiej straży.

W Milanówku w tym sezonie strażnicy miejscy będą pomagać kierowcom przy pomocy nowego specjalistycznego sprzętu. – Jak najbardziej można na nas liczyć. Do dyspozycji mamy nie tylko kable rozruchowe, ale będziemy też inwestować w „bustera”, żeby było szybciej i sprawniej. To urządzenie ułatwiające rozruch – wyjaśnia Izabela Koźbiał, zastępca komendanta straży miejskiej w Milanówku.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Jacek

Witam Dziś nie mogłem odpalić auta zadzwoniłem do straży miejskiej.Ładnie wszystko ale jak powiedziałem że mieszkam w Piastowie to otrzymałem odpowiedz że to rejon nie ich i nie przyjadą i zamiast do pracy jechać musiałem na żądanie brać wolne!! Szczerze to tylko 6 km z Pruszkowa ale nie dało rady.Jestem rozczarowany takim podejściem do sprawy

Hugo9

Po zakupie dobrej jakości akumulatora np. polskiego jenoxa nie trzeba dzwonić po SM ;) ta teori u mnie sprawdza się już od 7 lat :)

Sedan na grodziskich

Predzej z pychu odpale niz oni przyjadą

Marcinek glupi

Benzyne trza wlac to wtedy zawsze odpali ;)

Gość

Hmm ... Policja i prąd to się bardzo źle kojarzy ,mam nadzieję że SAM i prąd nie będzie aż tak śmiertelną mieszanką .

Gość

Kupcie se normalne akumulatory a nie 10 letnie regenerowane dziadostwo to i przy -30 odpali. Ale polaczki wolą oszczędzać na żołądkową najtańszą

Gość

strazacy kocham was i dziekuje

BRAVO

BRAVO STRAZAKI

Kamillo

Nie buster tylko BOOSTER tak dla ścisłości.. a tak ogólnie to wreszcie sie do czegoś przydadzą bo najlepiej im wychodzi spisywanie ludzi spożywających alkohol. Tak na marginesie: ja ich kurwów namonitoruje.. Ja ich namonitoruje jak śpią przy dawnym CBKO w Pruszkowie

Gość

Polecam doładowanie akumulatora przed zimą by na mrozy odpowiednio się przygotować. Trzeba pamiętać, że krótkie dystanse raczej akumulator rozładowują niż ładują.

Gość

W Poznaniu Straż Miejska dowiozła paliwo do prywatnego auta posła PiS. Teraz muszą się tłumaczyć przed komendantem. Czy nasi strażnicy też podadzą pomocną dłoń posłowi PiS ?