27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Czytelniczka

Problemy przy rozbiórce budynków na Waryńskiego?

Rozpoczęła się rozbiórka budynków przy ul. Waryńskiego w Pruszkowie, gdzie mają powstać lokale w ramach programu Mieszkanie Plus. Czy prace prowadzone są prawidłowo? Zdaniem mieszkańców, z dachów usuwany jest azbest, który nie jest odpowiednio zabezpieczany.

Wszyscy czekają na efekty programu Mieszkanie Plus. Do końca maja 2019 roku przy ul. Waryńskiego w Pruszkowie mają zostać wybudowane cztery wielorodzinne bloki. Najpierw trzeba przygotować teren pod inwestycję. Wykonawca rozpoczął rozbiórkę budynków zlokalizowanych przy ul. Waryńskiego. Ale mieszkańców niepokoi pewien szczegół. – Na ul. Waryńskiego 7, tam gdzie mają powstać Mieszkania Plus trwa rozbiórka baraków. Prawdopodobnie dachy są z azbestu, który jest toksyczny i rozbiórkę powinna przeprowadzić specjalna firma, po to aby chronić środowisko i ludzi – napisała do nas jedna z naszych czytelniczek.

Okazuje się, że nie ma żadnych podstaw do obaw. – Na terenie budowy nie ma budynków z dachami z płyt azbestowo-cementowych (tzw. eternitu). Rozbierane na terenie budowy budynki maja dachy drewniane kryte papą – tłumaczy Marzena Mrozik, Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich i PR w firmie Polnrod.

Wykonawca przedsięwzięcia zapewnia, że w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia podejmie odpowiednie kroki. – W przypadku stwierdzenia obecności na placu budowy materiałów zawierających azbest, ich usunięcie zostanie przeprowadzone zgodnie z przedmiotowymi przepisami, przez uprawnione podmioty oraz przeszkolony personel bez jakiegokolwiek zagrożenia dla środowiska i ludzi – zapewnia Marzena Mrozik.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Maciej

Czy ktoś wie czemu tak strasznie śmierdzi od dłuższego czasu ,,czymś chemicznym,, przy PKP na Waryńskiego i Promyka? Nie da się okna otworzyć. Plac budowy to dawna farbka izolacji...aż strach że w takich miejscach budują mieszkania dla ludzi.

Gość

ja mieszkam przy torach wkd i słysze komunikaty ze stacji komorów. Wiem, że w porównaniu z linią PKP to mały pikuś..... ale przy otwartych oknach pociąg WKD potrafi wyrwać z najgłębszego snu... który już nie chce potem do mnie wrócić....

Gość

"do zwrotniczy" megafony ze stacji, to akurat ledwo słychać na samej stacji, więc problemów nie będzie:P Faktem natomiast jest, iż mimo powstania dodatkowych bloków nie myśli się o odpowiednich dojazdach :/

zwrotniczy

Korek do ronda ??? Poczekajcie aż wprowadzą się nowi mieszkańcy i rano ruszą do pracy. A i zaraz po tym jak się wprowadzą będą petycje i skargi że pociągi są za głośne , nie mogą zasnąć przez zapowiedzi z megafonów na stacji.

Gość

A 1 sierpnia kiedy właśnie były zdejmowanie dachy pyliło się okropnie. Na balkonach pojawiło się z 5 cm kurzu. Okna szare kwalifikujace się do pilnego mycia. Była masakra. Do tego potworny smród tego pyłu. Przyjemnie nie było bo to był akurat ten mega upalny dzień.

Gość

Niedasie to Pruszkow.

Gość2

Pył azbestowy jest rakotwórczy. Wszelkkie prace związane z azbestem powinny odbywać się z odpowiednimi zabezpieczeniami. Inna sprawa, że jest szczególnie niebezpieczny dla osób którzy mają bezpośredni kontakt z pyłem.

Gość

Azbest nie jest toksyczny, tylko się wrednie pyli. A budynek z gołąbkiem powinien pozostać jako symbol Pruszkowa.