30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

NieAndrzej Golec

Prokuratura ustala tożsamość ofiar pożaru

Wracamy do sprawy tragicznego pożaru w Michałowicach, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Prokuratura zleciła sekcję zwłok i ustala tożsamość ofiar.

Przypomnijmy. Do pożaru doszło w poniedziałek, 9 stycznia, po godz. 4.00 przy ul. Rumuńskiej w Michałowicach. Gdy wybuchł ogień, w budynku stolarni przebywało pięć osób. Trzy wydostały się na zewnątrz o własnych siłach, dwie zginęły.

Jak przekazali nam strażacy, przyczyn pożaru może być wiele. – W okresie zimowym używa się ogrzewania, więc jego awaria mogła doprowadzić do powstania ognia bądź też jedna z osób przebywających wewnątrz budynku. Tego nie wiemy. Policja musi zbadać okoliczności zdarzenia i przesłuchać świadków, co z pewnością pozwoli wyjaśnić sprawę – mówił nam st. kpt. Karol Kroć, rzecznik pruszkowskiej straży pożarnej.

Sprawa trafiła do prokuratury. – 10 stycznia zostało wszczęte śledztwo w sprawie zagrożenia życia i zdrowia wielu osób w wielkich rozmiarach. W tym przypadku mówimy o artykule 163 par. 1 pkt 1 kodeksu karnego – przedstawia Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszkowie.

Jakie będą kolejne kroki w sprawie? – Zlecona zostanie sekcja zwłok oraz badanie genetyczne DNA. Ustalana będzie również tożsamość ofiar pożaru. Na szczegółowe wyniki podjętych działań trzeba będzie poczekać kilka tygodni – podaje prok. Zwoliński.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

M. PAŻDZIOCH

po Pięknej już,, pozamiatane,, zainteresowani dostali nowe mieszkanka , administracja ogłosiła przetarg na remoncik po pożarze , będzie okazja wydać grubszą kaskę- wszyscy zadowoleni , pełen sukces i GITARA jak mawia klasyk F. Kiepski

Makak

A kiedy dowiemy się o przyczynie pożaru na Pięknej ? Tyle medialnego szumu a przyczyny jakoś nikt nie podaje... Kiedy WPR dowie się o przyczynie ?