27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Maciej Bochnowski

Protestowali przeciw reformie sądownictwa

W niedzielny (23 lipca) pod pruszkowskim sądem rejonowym zebrali się przeciwnicy planowanej reformy sądownictwa. Organizatorzy nie wykluczają kolejnych protestów.

Odczytywanie fragmentów konstytucji, palenie zniczy – wszystko w trosce o demokrację. Takie było założenie organizatorów niedzielnego protestu. – Liczyliśmy, że w wydarzeniu weźmie udział 100 osób. Pod sądem pojawiło się jednak, według naszych szacunków, 300-400 ludzi. Jak na tak krótką akcję promocyjną wydarzenia to sukces. W Pruszkowie są ludzie, którzy potrafią się zmobilizować – mówi nam Przemysław Nowak, organizator protestu.

Niewykluczone, że dojdzie do kolejnych manifestacji. – Chcemy to kontynuować. Wszystko zależy jednak od rozwoju sytuacji politycznej – podkreśla Nowak.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z protestu pod pruszkowskim sądem.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 81

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

pora wyczyścić stajnie augiasza? może dzięki temu sądy będą traktować prawa ojców jak prawo a nie jak "coś ty chamie chciał???"

Gość

jakoś nie za duzo tych protestujących jak na miasto 55.000,00 mieszkańców

Piastun

Od miesiąca niezmiennie widzimy na stronie WPRu pozornie spontaniczne reakcje społeczne czyli „astroturfing” ;-)

Artur

Do szanownych "Gość", którzy nawet odwagi nie mają podpisać się choćby imieniem. Złość bierze kiedy czyta się bzdury o postokomunie, resortowychndzieciach itp. Bądźcie choć odrobinę kreatywni bo powtarzane bzdury tylko was ośmieszają. Co do mafi, to szanowny adwersarzom przypominam, że największym orędownikiem pseudo reformy wymiaru sprawiedliwości jest Jarosław S. ps. "Masa" i w cale tego nie kryje. Jaki wg was może mieć w tym interes? Kto tu jest zatem gwarantem bezpieczeństwa bandyckich interesów? Czasami wystarczy pomyśleć, to nie boli (przeważnie).

Gość

mimo zakazu?? rejestrujcie przebieg rozprawy sądowej bo czasem? przydaje się zapis w zaskarżeniu wyroku z dowolnego powodu,przecież tzw protokolanci piszą tylko to co kasta łańcuchowa dyktuje.a nasze prawa gdy nie stać nas na adwokata nie istnieją !! a zapis rozpraw zawsze odkupi jakaś gazeta lub stacja telewizyjna ;-))

GOŚĆ

Junkersy i Messerschmitty też protestują ;-)

Gość

Ludzie , którzy naoglądali się TVNu i nie mieli do czynienia z sądami tam przyszli. Naiwniacy i resortowcy

Gość

W tym sądzie szeregowych pracowników traktuje się jak śmieci, można dostać nerwicy. Odmawia się urlopów, każe za spóżńienia np z powodu opóźnienia się pociągu. Nieliczni sędziowie są normalni i przyzwoici reszta to postkomunistyczne bufony.

Włącz myślenie

Przyszli ludzie omotani przez TVN i Polsat

Bum

Za PO media milczały bo były stronnicze .i człowiek nic nie wiedział .dajmy popracować temu rządowi za dwa lata zobaczymy a tak te kody Po cały czas ryczą bo od koryta oderwane i nie mogą się pogodzić

Gość

chyba jestem zadziwiona opowieścią o autokarach zwożących ludzi pod Sąd w Pruszkowie. Byłam pod nim i widziałem wielu znajomych, sąsiadów i ludzi z tego miasta. Nie widziałam zwiezionych wycieczek. Grupa nie była liczna, ale w końcu są wakacje. Ci, którzy byli to. zwykli mieszkańcy tego miasta, którzy nie mogą sie pogodzić z demolowaniem demokracji i funkcjonowania Polski przez PiS, partie, którą kierują ludzie z licznymi problemami psychicznymi. Zła karma wraca. Wróci też do pisowców

Gość

W internecie chodził film z rozprawy sądowej w której Janusz Wojciechowski (były sędzia SN) jako adwokat bronił byłego europarlamentarzystę przed sądem karnym za rzekomą obrazę policjantów. Młoda sędzia za wykazywanie przez J. Wojciechowskiego ewidentnych sprzeczności w zeznaniach policjantów co do miejsca i osoby - wyrzuciła go z sali nakładając 1000 zł kary za obrazę sądu. Oskarżony zapytał kto go teraz będzie bronił skoro sędzia wyrzuciła jego obrońcę. Sprawiedliwość PO Polsku. Polecam ten film z rozprawy

Gość

Do : Artur 2017.07.25 23:41 Autorze co w tym dziwnego pytasz ? Pewnie , że dziwne gdy wieczorem do Pruszkowa miasta z mafii słynącego autokary z pielgrzymami pod sąd przyjeżdżają. Dodatkowo zaznaczyć należy , ze pod sąd w którym układy chłopków z PSL-u funkcjonują. Byłem parę lat temu obserwatorem na sali rozpraw w tym sądzie na prośbę człowieka na którego SSR darła mordę na każdej rozprawie zaś w momencie pojawienia się publiczności zachowywała się jak szara mysz młoda udająca , że nie rozumie przedmiotu sporu. To dlatego na tym proteście zabrakło mieszkańców Pruszkowa i zorganizować wycieczkę dla mieszkańców Warszawy Mokotowa tak samo wyglądał protest w Grodzisku kolejnym siedlisku PSL-u.

Gość

warto to przeczytać bo nawet w senacie mieli wątpliwości http://senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k9/dokumenty/opinie/045/o/563o.pdf

Gość

Sąd powszechny i apelacyjny już pod panowaniem prokuratora, bo właśnie po to pis chce robić reformę, aby przejąć nadzór nad sądem. Czemu nie zmienią ustaw dotyczących postępowania przed sądem? Czemu nie dofinansują sądów i nie zwiększą liczby pracowników - sędziów, asesorów, sekretarzy, itd? Sąd działa w granicach prawa a podporządkowanie sędziego politykom nie zmienia prawa wg którego sędzia musi pracować

Gość

Do gościa który chce przykładu patologii w SN. Pisanie przez sędziego SN kasacji dla kolegi. Ten sam skład SN wydał 4 wyroki sprzeczne z ustawą prawa spółdzielczego. Prawo stanowi, że spółdzielca za długi spółdzielni odpowiada do wys. wniesionego udziału. Sędziowie orzekli, że odpowiada mieszkaniem. Miliony spółdzielców w Polsce jest totalnie okradane przy pomocy części sędziów i prokuratorów, 95% statutów jest rejestrowanych przez sędziów referendarzy pomimo, że zawierają zapisy sprzeczne z prawem, Prezes sadu rejonowego będący sędzią okręgowym wydawał wyroki bez delegacji, zaprawę zatuszowano. Ile osób pobiegło pod sądy by bronić ogromnych majątków sędziów ? Dlaczego był taki sprzeciw w ujawnianiu majątków ? Ilu z protestujących ma takie majątki ?

Artur

Do Gość, który odkrył spisek z autokarami. Nic takiego nie widzialem ale może i tak było, nie wiem. Zapytam tylko co w tym dziwnego? Czy ma szanowny pan/pani świadomość jaki jest obszar podleglosci Sądu Rejonowego w Pruszkowie? Czy jest to tylko Pruszków? A może np. Piastów, Michałowice, Brwinów, Ożarow, Babice, Nadarzyn i inne okoliczne miejscowości? Pomogę, żeby nie nadwyrężać intelektualnie. http://www.pruszkow.sr.gov.pl/Wlasciwosc_sadu

Artur

Ciekawe ilu z przeciwników protestów powtarza jedynie slogany i czy ktokolwiek z nich zapoznał się z ustawami których tak broni.

Do Gość 2017.07.24

Do Gość 2017.07.24 11:48 A możesz podać jakieś konkretne argumenty za swoją teorią o tym, że Politycy z PO i PSL przez 8 lat popierali patologię w sądach ? Choć jeden konkretny przykład ? Taki do sprawdzenia, a nie zmyślony, którego się nie da sprawdzić ? Najbardziej mnie rozbraja w Was ludziach wspierających PIS, że powtarzacie za TVP populistyczne bzdury ALE jakoś PIS nie rozliczył jeszcze ani jednego polityka opozycji za te pseudokradzieże, pseudoniszczenie kraju, za nic nie rozliczyli - bo nie mają żadnych argumentów na poparcie swoich chorych tez. Po to chcą przejąć sądy (bo to nie jest żadna reforma !), żeby wreszcie się udało sfabrykować proces i pozbyć się opozycji, dzisiaj żaden normalny sędzia nie skaże kogoś w medialnym procesie bez dowodów... a dowodów na polityków opozycji, tak jak na zamach smoleński nadal brak ...

Gośćteresa

żal mi tych zmanipulowanych ludzi , są żałośni jako słudzy Sorosa i timermansów i innych unijnych Panów !!!

Gość

Na parkingu obok kościoła ( czyli blisko sądu) stały 3 autokary, do których to udała się grupa spontanicznie protestujących... Pruszkowian ? Chyba z wczasów ich Myszka Agresorka ściągnęła. Frekwencja ok 150 osób, z czego ok. 120 to grupa objazdowa.

Artur

Obywatel W. Albo pan nie rozumie albo sam manipuluje. Prawie wszyscy są za zmianami w sądownictwo, tak żeby przyspieszyć sprawy, zmniejszyć opłaty itd. Nie zgadzamy się ze sposobem, stylem i faktycznym celem pseudoreformy. To z usprawnienie ma tyle wspólnego co egzekucja z operacją. Proszę wskazać, w tych trzech ustawach jeden choćby przepis, który usprawni i przyspieszy wymiar sprawiedliwości. Bo może ja czegoś nie widzę. Gdzie propozycje ławników, gdzie rozszerzenie spraw do mediacji, gdzie ew sędziowie pokoju (były wcześniej takie propozycje), gdzie zwiększone finansowanie na obsadę. Co z tych ustaw poprawia, co!?

Gość

Przykro patrzeć jak ludzie dają się manipulować. Jakieś 99 % z tych co przyszli nie mają pojęcia o co chodzi, powtarzają tylko slogany. Ciekawe ilu z nich przeczytało projekty ustaw, a j jaki procent to zrozumiał.

Gość

Pis to dno dna i nic tego nie zmieni

Gość

Rodzice Kaczyńskich walczyli w powstaniu, dziadka Tuska wcielony do wermahtu. A tu żart historii - Tusk robi co może, żeby ratować polska demokrację, a Kaczyński - szkoda gadać. :-)

Gość

Wrogowie narodu wychodza na ulice, wrogowie milosciwe nam panujacego dziada ze spazmem psychiczym smolensk:P Nastepneko dyktatorka i typa ktory uwali wszystkich aby miec wladze:P Przeciez nie moze pol narodu stanac napzreciw chorym ambicja jednostki i jego poplecznikow, blaszczak powinnien ich pozamykac z ziobrem, wyjsc z uni, wypowiedziec wojne ruskim, wyjsc z nato. Taki porzadek ma byc!!!! heheh

Jan

Reforma musi być dobra, nie na szybcika.

Gość

A kto to jest ten Nowak ? Jakiś prawnik ?

Gość

Do : Pruszkowianka 2017.07.24 12:57 : Przecież to były minister sprawiedliwości jest wnukiem Gomułki i zieje jadem nienawiści. Chyba ci się politycy pomieszali

Gość

Dwie ważne informacje dla przeciwników reformy sądów. 1. Sędziowie po to właśnie są "nadzwyczajną kastą" żeby ani Kaczyński ani Tusk ani Miller ani Korwin-Mikke nie mogli z nimi robić co chcą bo taki mają interes polityczny. Niezależne sądy są kluczowe dla funkcjonowania państwa, bo w końcu kto jak nie sędziowie ma patrzeć na ręce politykom? 2. Ludzie, którzy chcą sądy sobie podporządkować sami są "nadzwyczajną kastą", czyli politykami z immunitetem, zarabiającymi ogromne jak na nasze warunki pieniądze, którym przeciętny obywatel może naskoczyć. Dlatego nie dajcie się zwieść tym głupawym argumentom.

Gość

Gratuluję ! świetne miejsce na ćwiczenia w manipulowaniu tłumem.nieważne kto rządzi najważniejsze że tłum zachowuje się jak nakazano . takie fajne dojne bydełko : -DDD

Gość

Może ktoś mi wyjaśni bo nie kumam. Czemu jeśli jakiś człowiek chce reformy sądów jest przez was nazywany Pisowcem? Z PiSem nie mam nic wspólnego jednak uważam że sądy należy przewietrzyć. Więc nie dziwcie że jesteście nazywani KODowcami, POowcami itp, wasz język nienawiści i pogardy trafia jedynie na skuteczną ripostę. Pozdrawiam.

Piotr

Tam są trzy pokolenia sędziòw...

Grey

Kto nie skacze ten za Kodem, hop, hop, hop!

Gość

spacerowali, spacerowali i reformę PiS rozje...li

Pruszkowianka

I to jest typowa Pisowska narracja. Kto nie za Jarkiem, to Kodowiec, PO, SLD, PSL. I kim jeszcze mnie nazwiecie, do którego ugrupowania mnie przydzielicie?

Gość

Witamy pracowników sądu!

Gość

Biedni ludzie

Gość

do Pruszkowianka a jaki jest wasz język kodowcy? pełen chamstwa, wyzwisk i nienawiści, myślałby kto, że jesteście tacy święci, podaje przykład ; Gość 2017.07.06 16:55 ze strony http://wiadomosci.wpr24.pl/szpital-kolejowy-przestanie-istniec;31597.html

Obywatel W

Protestuje kto- ludzie zwiazani z PSL, PO i tymi co nie chcą zmian w sądach- zmiany są konieczne dla zwkłego obywatela- JA NIM JESTEM I KAŻDY INNY TEŻ. WIEC NIECH NIE MĄCĄ TE OSZOŁOMY Z PO, PSL I KOD.

Pruszkowianka

Byłam pod Sądem i będę przychodziła! Żaden Pisowyjec nie będzie pluł mi w twarz!!!! Propaganda, wyzwiska to wasz język zaciągnięty od Wiesława Gomułki. Dla mnie białe, nigdy nie będzie czarne. Centrala kazała siać propagandę i siejecie, jak na pisowyjców przystało. Ha, ha, ha.

Pis to DNO

A pisowskie zakute łby dalej myślą że to co przedstawiło pis to reforma (poprawa, ulepszenie) sądownictwa. To było zwykłe upartyjnienie. Nikt nie protestuje przeciwko prawdziwym reformą które mają dać władzę nad sądami obywatelą NP. w wyborach powszednich krs (Ale pis tego nie chciało wprowadzić im zależało na zrobieniu z sędziów marionetek), tylko przeciw tzw. ,,PARTIA RZĄDZI PARTIA SĄDZI`` HAHAHAHA dobrze że Prezydent nie jest tak głupi jak wy pisowskie pasiebrny neokomuny

Gość

Historia kołem się toczy. Światli Polacy uchwalili Konstytucje 3 Maja, lecz targowica przy pomocy zagranicy ją zniosła. W Polsce nadal obowiązuje to, że mądry Polak po szkodzie, a POKORNE CIELE dwie matki ssie. Polak Polaka w łyżce wody utopi z zawiści i głupoty. Rodzice Kaczyńskich walczyli w powstaniu warszawskim, a dziadek Tuska nosił mundur wermachtu

Gość

Daliśmy radę w 2/3 przekonać Prezydenta. Damy radę w 100% przekonać współobywateli. W jedności siła. W większości nie jesteśmy narodem głupim i sprzedajnym. Zawsze działamy w razie ostatecznego zagrożenia w sposób jedynie słuszny. Tak jest i teraz.

Ave

dzieci ubeków i zdradzieckie mordy siedzą właśnie u koryta... dziewne jak mało osób pamięta kim byli ci ludzie, za co sądzili innych za PRLu, czym się zajmowali po 89'... Niestety historia już nie raz pokazała jakim Polacy są głupim narodem, głupim i sprzedajnym. Tym razem pod przykrywką reform i dobrej zmiany mamy powrót do PRLu i partyjnej kontroli wszystkiego co możliwe, plus straszenie, wyzwiska, wulgaryzmy pod adresem narodu polskiego... idzie dobra zmiana ;) pozdrawiam samodzielnie myślących !

Gość

ludzie, żyjemy w jednym kraju..skąd w Was tyle nienawiści?

Gość

Politycy z PO i PSL przez 8 lat popierali patologię w sądach, dlatego dzisiaj nawołują aby było tak jak było. Schetyna, Kosiniak Kamysz, Petru dbają tylko o siebie i swoich, to wy napuszczeni poniesiecie ofiary, oni będą dzięki wam mieli wys. uposażenia i władzę. Oni demokrację mają w d.... im chodzi tylko o władze i profity. Oni chcą puczu za który zapłacą obywatele, a potem wyjadą i będą sie pławić w luksusach gdy wy będziecie siedzieć w biedzie - tak jak Tusk i pozostali. Dzisiaj oni chcą puczu jutro następni zrobią pucz dla władzy, czy to ma być demokracja ? Takie zdobywanie władzy zawsze kończy się ofiarami i zniszczeniem własnego państwa. Kto na tym zyskuje - wrogowie zewnętrzni - zagranica. Historia znowu ma sie powtórzyć ? Rosja i Niemcy józ na to czekają ?

loku

tylu ludzi się obawia POprawy działalności sądów, dlaczego tak się boją? Zapewne chodzi o dobro Rzeczpospolitej. Nie wolno pozwolić na żadne reformy, to się dzieci nazywa Targowica, sprawdzić można w necie o co kaman

Gość

Adrian zawetował !

Gość

O ludziach z Pruszkowa raczej nigdy nie panowała dobra opinia, ale że wszyscy zwolennicy "żeby było tak jak było", koalicji dawnego SB, ich dzieci i wnuków z mentalnością pasożytów żywiących się na organizmie Narodu - niech przedstawią się z imienia i nazwiska - pokażą twarze, powiedzą, gdzie pracują... Żeby było wiadomo, kogo unikać, żeby się świerzbem i gangreną nie zarazić.

Skutek

Może tym zamknę dyskusję wszystkich krytykantów protestów: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/reforma-sadownictwa-2017-oswiadczenie-andrzeja-dudy-ws-ustawy-sn-relacja/94e613n

Gość

Tu stoją ze swieczkami a za chwilę nie będą mieli wody kilka dni. Kabaret.

Q

Tak dobre są te pisowskie ustawy że nawet Prezydent je wetuje. Brawo dla pisowskich idiotów w komentarzach

Gość nowa wiara ?

Wszyscy którzy to popierają odrzucają 1000 letnią katolicką historię narodu. Dzisiaj zamiast diabłu ogarek dają mu cała świecę. Oto nowy Bóg - budynek pustego sądu, Katolicy w kościołach przed ołtarzami a ONI przed sądami. Dlaczego wieczorami a nie w dzień ? Pokrzywdzeni przez nadzwyczajną kastę chętnie opowiedzieliby im o sprawiedliwości w sądach. Dlaczego ci "obrońcy" nie przychodzą na sprawy ? Ilu z nich miało sprawy przed sądami ? Zamiast gadać do pustych murów zapraszamy na sale sądowe.

Gość

Reforma czyli ulepszenie TAK ale nie UPOLITYCZNIENIE wg pis: sędziów będą wybierali politycy zamiast naród w powszechnych wyborach, KRS będą wybierali politycy zamiast naród w powszechnych wyborach, izba dyscyplinarna złożona z polityków ma karać niewygodnych sędziów (którzy np. skażą radnego pis za kradzież) kontrola nad sędziami musi być, ale narodu w powszechnych wyborach KRS który dyscyplinuje sędziów!!!! KIEDY PISOWSKIE PÓŁMÓZGI TO ZROZUMIECIE!!! JESTEŚCIE OCZADZENI propagandą rodem z komuny, to już było w PRL

Gościu99

dla tych co nie byli a chcieli by więcej relacji i fotek z protestu, można znaleźć na stronie organizatora Obywatele i Obywatelki Pruszkowa czyli np: https://www.facebook.com/pages/S%C4%85d-Rejonowy-w-Pruszkowie/174183849327173?__xt__=33.%7B%22logging_data%22%3A%7B%22profile_id%22%3A174183849327173%2C%22event_type%22%3A%22clicked_view_profile%22%2C%22impression_info%22%3A%22eyJmIjp7Iml0ZW1fY291bnQiOiIwIn19%22%2C%22surface%22%3A%22www_events_permalink%22%2C%22interacted_story_type%22%3A%22540610469432174%22%2C%22session_id%22%3A%2250d1e283c22c91d9d05d2729fcb0fbcc%22%7D%7D to pozwoli wam zająć obiektywne stanowisko w sprawie protestu !

Dr

Ale Gość móżdzył i wymożdzył,producenci świeczek zarobili-

Gość

A dojna zmiana się broni buahahaha ile wam za to płacą klakierzy dojnej zmiany? W imię słów goebbelsa kłamstwo powtórzone 100 razy dla części staje się prawdą. Kłamiecie że to reforma, a to czysty ordynarny skok na sądy w których tworzy się wydział dyscyplinarny gdzie politycy będą mogli sędziego odwołać. I kto wam w wasze brednie jest w stanie uwierzyć? ,,Oczadzeni``

Gość

Mięsa nie jedliśmy, rowerami jeździliśmy, chodziliśmy i spacerowaliśmy, aż w końcu PIS obaliliśmy!

Gość

Był protest, portal o tym napisał. Nie wiem jaki macie z tym problem. Nie macie nic lepszego do roboty, tylko siedzieć tu i obrażać ludzi, którzy przyszli wyrazić swoją opinię pod sądem? Skąd ta nienawiść? Jacy ubecy? Wskażcie palcem, a ja nie potraficie, to znaczy że tylko szczekacie jak partyjne trole. "Won!" - mówię wam, tak jak wasz naczelny karzeł. Bo tylko taką narrację rozumiecie.

Q

Obrońcy sekty pisowskiej działaja na pełnych obrotach. Wizja traconego koryta ściska? Radni pis, kupieni propagandyści? Myślicie że ludzie są głupi? Jak nazwiecie UPOLITYCZNIENIE SĄDÓW niby reformą, to tylko głupi w to uwierzy, nawet USA i Watykan widzi jawny zamach na sądy. Kwiczycie aż miło w obronie tej bandy złodziei pisowskiej - KASTA ZIOBRY W FIRMACH PAŃSTWOWYCH 1) Żona Ziobry Patrycja Kotecka (zajmuje dyrektorskie stanowisko w należącej do PZU spółce Link 4) 2) Witold Ziobro, brat ministra sprawiedliwości, został doradcą prezesa PZU Życie 3 ) Z kolei zarząd PZU Życie rozrósł się do jedenastu osób. Znalazł się w nim m.in. były adwokat Ziobry Bartłomiej Litwińczuk TAK SIĘ KRADNIE!!!

Gość G

Fakt 0,7% to niezły wynik poniżej błędu statystycznego :)))

K

Do tej pory byłem dla tej gazety bardzo wyrozumiały bo z Pruszkowa. Jak na 60 000 mieszkańców 400 osób to poniżej 1%. Czas podziękować temu szmatlawcowi przestaje czytać obserwować. Nie napisze do widzenia bo nie chcę więcej widzieć takich nieobiektywnych mediów. Poziom Gazety Wyborczej. Chętnie będę palił tymi piecu ;)

wot i wsio

sędziowie , adwokaci , notariusze,komornicy i inne,, alimenty,, prawnicze z rodzinami z rejonu pruszkowa , czyli ci którzy mają w tym swój ,,dobry,, interes, do tego paru gapi i dyżurnych zadymiarzy

borodziej

Gość nr 1 pisze: " Dziwie się że redakcja popiera takie hucpy, chyba czas porzucić to medium bo jest tak samo nieobiektywne jak GW, Onet czy TVN". No cóż, jako Obserwator z boku, wyjaśniam, stawiając pytania retoryczne: 1. Czy mamy wolność i demokrację? Nie? Bo jeśli tak, to wolni obywatele Polski i Pruszkowa mają prawo do zgromadzeń i publicznego wyrażania swoich opinii, zwłaszcza na legalnych demonstracjach. Prawo do strajków i demonstracji jest najświętszym prawem ustrojów demokratycznych. Przypomnę Ci Panie Gościu, że zostało wywalczone w ramach "nielegalnych" strajkach Solidarności. Strajki i demonstracje są zabronione i tłumione w ustrojach totalitarnych. Czy marzy Ci się Panie Gościu ustrój rodem z Korei Północnej? 2. W wolnych demokratycznych krajach istnieją wolne media. Misją i obowiązkiem wolnych mediów jest podawać prawdę, nie manipulować, przekazywać fakty pod osąd odbiorców - czytelników. Doszło do takiego wydarzenia, więc WPR tę informację podał - i słusznie! I w czym tu widzisz Panie Gościu hucpę? Gdyby dziennikarz napisał "przybyło 3000 osób", a faktycznie było 300 - to byłaby hucpa. Gdyby dodał swój komentarz typu "wolność demokracji jest zagrożona, przybywajcie mieszkańcy Pruszkowa, blokujmy urzędy etc. etc." to by złamał prawo prasowe i utracił obiektywizm. A co zrobił dziennikarz? Przekazał same fakty, kilka zdjęć z manifestacji, zacytował wypowiedź organizatora. Brawo dla WPR i dziennikarza - to jest właśnie fachowy przekaz dziennikarski. Szanowny Panie Gościu, może słusznie "porzuć to medium" i pozostań przy "jedynie słusznym przekazie", w którym red. Ziemiec ma już gotowe pytania z odpowiedziami, odpowiedzi są już zasugerowane w pytaniach, a jednocześnie dziennikarzyna (inaczej niestety nie można Go określić) bawi się w prokuratora, sędzię i nie wiadomo kogo jeszcze. Dobrze się zapowiadał, miał dobry warsztat, lecz niestety "poszedł w kanał" ;-) A że ktoś zarobił na świeczkach... Także na białych różach, flagach. Od dłuższego czasu mamy wolny rynek, nikt nikogo nie zmusza do kupowania czegokolwiek. Jedynie do czego jesteśmy zmuszani, to do opłaty abonamentu rtv nawet wtedy, gdy nie oglądamy nie słuchamy. Ale z czegoś tego Ziemca trzeba przecież opłacić ;-)

Goral

Dzieci ubeków i wnuki bronią tylko czego , EMERYTURY DZIADKA .pałować Bolek ich?

Kkk

Hasło przewodnie powinno brzmieć ,,żeby było tak jak było" Mieszanie do tego konstytucji ,wolność jest po prostu śmieszne i mało wiarygodne.

Wolak

Do "Gość 2017.07.24 08:48": Hucpę to masz w mózgu, tuż obok echa.

Gość123

Na protescie zarobili producenci świeczek... Stary, nie zatrzymuj się w dążeniu do "prawdy". Za wszystkim stoją zagraniczne koncerny obuwnicze-po tych spacerach setek tysięcy Polaków szybciej zużyjzużyja się buty i zarobią na tym.. idąc tym tropem kociarz z Żoliborza jest opłacany przez koncerny farmakologiczne, żeby wierzyć w to co mówi trzeba mieć silne prochy.

@Gość08:48

"Kretyni... buc ... hucpa..." Pełna "kultura" autora wpisu. Żenada

Gość

300-400 osób? Chyba 200 jak twierdzili organizatorzy....

Gość

nie jestem zwolennikiem PIS, ALE dobrze , że nie było tam barw partyjnych, bo to co teraz jest to de facto wina 8 LAT BEZCZYNNOŚCI PO-PSL PATOLOGII NIKT NIE KWESTIONUJE ZATEM pretensje do PIS można mieć tylko o to JAK reformuje to jak PIS korzysta z tej okazji to inna sprawa, ALE CHODZENIE NE PROTESTY POD SZTANDAREM WINNYCH ZANIEDBAŃ OBRAŻA MOJĄ INTELIGENCJĘ GDZIE BYLIŚCIE, PROTESTANCI, PRZEZ 8 LAT?!

REFORMA_NA_TAK

kto za reformą Sadownictwa niech daje +

turirek

A co to takiego się wydarzyło że w Pruszkowie jacyś imbecyle taką szopke odstawiają ?

Gość

Pruszkowiacy nie gęsi, też swój protest mają :) A na poważnie - to bardzo dobrze, jest bardzo dużo złych emocji w Polsce, a na protestach one się rozładowują.

Uczestniczka

Gościu! Nikt sie nie szczuł z nikim!Kretynow było dwóch-jeden gwizdał, drugi pijany trzecim jestes Ty Idź sobie stad!

Mateusz Chmielewski

Pan Nowak niech sobie w Elblągu robi takie spotkania a nie w naszym mieście

Gość

@Gość 2017.07.24 08:48 to płyń, nikt tu nie będzie po tobie płakał

Gość

Akcja promocyjna? Nieźle odtrąbcie sukces, zrobiliście sobie akcję promocyjną na WPR, ludzie poszczuli się na siebie to i kretyni przyszli się lansować, przy okazji jakiś buc zarobił na świeczkach. Dziwie się że redakcja popiera takie hucpy, chyba czas porzucić to medium bo jest tak samo nieobiektywne jak GW, Onet czy TVN.

Gość

Szkoda że nie wiedziałem. Też byśmy się wybrali.

Gość

Brawo!