25° Wtorek
18 Września

Śr

Dron Pruszków

Pruszków ma nowe studium

Po wielu miesiącach przygotowań i konsultacji pruszkowska rada miejska uchwaliła nowe Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego. To jeden z ważniejszych dokumentów planistycznych.

Studium to dokument ułatwiający planowanie inwestycji w poszczególnych dzielnicach miasta To właśnie na podstawie tego dokumentu wytycza się nowe drogi, tworzy parki czy buduje przedszkola. Studium to pierwszy krok w procesie planowania. Na jego podstawie tworzone są Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego, gdzie znajdują się już szczegółowe zapisy dotyczące m.in. ilości kondygnacji czy wysokości budynków, które mają powstać w danym miejscu.

Nie obyło się bez dyskusji nad projektem studium. Część radnych podkreślała, że nie wszystkie wnioski i postulaty zgłaszane przez mieszkańców zostały odczytane. Wiceprezydent Pruszkowa zaznaczył natomiast, że część propozycji została uwzględniona w samym planie. Dodał również, że niektóre wnioski nie wpłynęły w terminie określonym przez przepisy i dlatego nie mogły być brane pod uwagę. Ostatecznie za przyjęciem nowego studium było 14 radnych, dwóch głosowało przeciw, a dwóch nie oddało głosu. 

– To doniosły dokument i nie zamyka rozwiązań, które państwo dziś na sali zgłaszali. Będziemy mogli o tym dyskutować jak będziemy uchwalali miejscowe plany. Jeśli byśmy tego dokumentu dziś nie uchwalili to nie moglibyśmy uchwalać miejscowych planów – zaznaczył po głosowaniu Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 31

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jeśli byśmy tego dokumentu dziś nie uchwalili to nie moglibyśmy uchwalać miejscowych planów – zaznaczył po głosowaniu Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. ... CO TO ZA BZDURA !!!! czy pan Kurzela nie wie, że cały czas są uchwalane plany zagospodarowania. W zeszłym roku i w tym były uchwalane plany zagospodarowania, ; między innymi plan w 2016 roku koło przedszkola na Żbikowie gdzie wybudowali stację benzynową w sąsiedztwie z bawiącymi się dziećmi w przedszkolu. Nie było potrzebne studium by dogodzić inwestorowi. Władze myślą, że można nam wcisnąć WSZYSTKO.. no coś takiego!!!!!!!

Wilku

Słyszałeś Mirosław o czymś takim jak projekcja? "Projekcja (od łac. proiacere, wyrzucać przed siebie) – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć[1], poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych uczuć, poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię." Wszystko co na innych wypisujesz doskonale do ciebie to pasuje. :)

nie lubie ,,niedasie

Do kiepskiego Mirosława to pobyt w Tworkach nazywa się teraz urlopem na wyspie Bahama, dobre

Gość44

do MOP my wiemy, że to ty Mirosław, który spędzasz urlop w Złotopolicach,

MOP

do wilka zazdrościsz badylarzu nam urlopu na wyspie Bahama.Ty pewnie spędzisz w chlewie wraz z świniami i krowami i w chacie zabitej dechami.

Wilku

Miroslaw, idz na spacer, wylacz komputer i zostaw w spokoju kulturalnych ludzi.

Gość22

do MIROSŁAW jedziecie ale na urlop do Złotopolic buhhahhaa

yssma

do Mirosław nawet nie wiesz jaki jesteś śmieszny

Gość

studium jest wazne

MIROSŁAW

DO wilku- głupota twoja napisana nie zna granic szczerbaty typie.MOPIE pozdrawiam Ciebie gorąco jak też twoją piękną dziewczynę -do zobaczenia na urlopie na wyspach Bahama.Mirosław prawdziwy Rodowity Pruszkowiak. Ps.to ty jesteś bezczelny a nie ja ,ale cóż prostak zawsze będzie prostakiem .

Wilku

MOP to wcale nie jest MOP, tylko Mirosław, który się pod niego podszywa, a kiedyś bezpardonowo go obrażał, gdy MOP jeszcze się tu udzielał. Że też ci człowieku nie wstyd tak robić, bezczelny jesteś.

Gość

do MOP piękny sen brachu miałeś, a potem się obudziłeś

Gość345

" Menele juź nie piją pod kościołem na Kraszewskiego" to przejdź się na 3 maja, menele+koksy to wizytówka tej ulicy. "..a słoje ciągle narzekają. Wstydu nie macie." To pokaż mi porządny plac zabaw na Żbikowie lub/i Gąsinie. Pan prezydent już zapowiedział, że nie ma i nie będzie (wg. niego brak miejsca, a jak jest to na inne inwestycje - pewnie o sławetny pomnik chodzi, a były proponowane miejsca w "pytaniach do prezydenta "wg planu zagosodarowania ..mogłyby być tereny obok utraty, tj. 2ZP.. lub 4ZP/US. Możnaby również na 10MW, tam gdzie są dziko rosnące drzewa i miejsce biesiadowania pijaczków, obok garaży. Ostatecznie 4U-1MW, już lepiej jakby dzieci bawiły się w pobliżu linii wysokiego napięcia niż wogóle.."

Gość

do MOP 2018.07.01 10:33 jak Ty potrafisz rozbawić człowieka, dawno się tak już nie uśmiałem, dobre

Gość

No gdzie jest ten plan redakcjo?! Na stronie internetowej miasta brak takiego pliku...Gość z 22:35 piszę ,że Starzyński na coś w nim pozwala to znaczy ,że widział. Skąd go pobrałeś szanowny gościu?

Gość

Kolejny strzał w kolano. Będzie bolało:-)

Gość

Szanowny Andrzeju Kurzelu, to gdzie teraz będzie szaleć zaprzyjaźniona w królikiem deweloperka??

Gość

Słoje narzekają, a po wyborach prezydentem miasta będzie nadal Pan Prezydent mgr mec. Jan Starzyński bo prawdziwi Pruszkowiacy wiedzą na kogo głosować. A co może ten Gołoś, wolne żarty. Albo caryca hehehe

MOP

Cieszę się, że Pruszków tak pięknie się rozwija. Szkoda, że już w nim nie mieszkam. Menele juź nie piją pod kościołem na Kraszewskiego, bloki ocieplają, komunikacja miejska jest, WKD jeździ tak często jak tramwaj w Warszawie - takie naziemne metro, CDK jest, kąpielisko jest, galeria handlowa powstaje, można już kupić piwo po 22, są ciekawe koncerty, pokazy filmowe, a słoje ciągle narzekają. Wstydu nie macie.

przydupas Niedasia.

Mirek! No co ty! ?

Gość

Pogonić ich w listopadzie. Błagam nie zamieńmy ich na Kondzia.

Gość

Kurzela i Starzyński przygotowali taki dokument by się nie ograniczać. Teraz będą mogli stawiać bloki obok domków jednorodzinnych. Na dodatek zapisali że przewidują minimalną liczbę miejsc parkingowych. Sama Sesja była żenująca. Radni od Starzynskiego odbierali głos radnym z PiS bo zadawali niewygodne pytania. Nawet do głosu nie dopuścili mieszkańców. Dlaczego Pan Kurzela akceptuje takie praktyki? W końcu jest znany z obrony demokracji w Polsce, tylko dlaczego na jego własnym podwórku jakoś jej nie ma....

kasia 67

Po co to studium i tak każdy buduje jak chce i co chce i gdzie chce .Nikt nie patrzy na plany zagospodarowania a tym bardziej urzędnicy którzy nie reagują na zgłoszone nieprawidłowości Szkoda kasy. Mieszkam w dzielnicy gdzie zgodnie z planem zagospodarowania terenu nie można budować warsztatów samochodowych a powstają jak grzyby po deszczu a urzędnicy wiedząc o tym nie podejmują żadnych kroków.

Mirek

Do gościa z godz.09:04 z dnia dzisiejszego mamy twoje dane do zobaczenia w Sądzie zechce ci się opluwać Władzę Miasta jak też WPR.

Gość

Miejscowe plany zakladaja kolejne blokowiska i dewastacje pozostałych zabytków. Spierd.... Ty Kurzela i Niedasia zabieraj ze sobą. Jeszcze tylko zróbcie w telkabie swojej nieudolnej tubie propagandowej wywiad gdzie udowodnicie spojrzeniami jak kłamiecie!!! A ty cenzor z wpr idź sie utop w tojtoju!

MJP

Gdzie jest ten doniosły dokument??

Gość

te wszystkie plany to o kant D.. potłuc, czyjś,, interesik,, w wszystko można odwrócić o 180 stopni , ale o tym wiedzą tylko ,, zainteresowani ,, , motłoch niech myśli że taki plan cokolwiek gwarantuje

Gość

"Będziemy mogli o tym dyskutować jak będziemy uchwalali miejscowe plany." Byłem pewien że plany już są - ja widać nie da się. Żenada

Gość

Tym miastem rządzi hołota. Chodzi o te rządy na ulicy. Szpanowanie brykami, pokazowe jazdy choćby 50 metrów ale z rykiem większym od Jumbo Jeta, parkowanie na środku chodnika. Te sprawy Straży miejskiej nie interesują. Samochód za kilka stówek jest przepustką do innej rzeczywistości. Widać powrót do narodowego alkoholizmu. Po latach umiarkowania coraz więcej pijaków w stadium dennym. W małych sklepikach sprzedają im gorzałe na każde życzenie. Delirycy kupują i spożywają berberuchę w pobliżu szkól, przedszkoli, kościołów, urzędów. Straż Miejska nie robi im krzywdy bo to tylko smród, bluzgi i mandatu się nie wystawi.

Gość

Ciekawe dlaczego Starzyński umożliwia w tym dokumencie budowę centrum handlowego na miejscu targowiska przy komorowskiej.

Wilku

Jakiś link do wersji online?