18° Wtorek
24 Kwietnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Facebook Miasto Pruszków

Pruszków otrzymał dofinansowanie na remont kwatery wojennej

Wysokość dotacji jaką miasto otrzymało od wojewody mazowieckiego wynosi 250 tys. zł. Zostanie ona przeznaczona na prace remontowe w kwaterze wojennej ofiar Powstania Warszawskiego.

Kwatera mieści się na terenie cmentarza przyszpitalnego na Tworkach. Jakie prace zostaną przeprowadzone? – Prowadzone prace będą polegały na wymianie betonowych krzyży i obrzeży, przebudowie całych grobów z krzyżami betonowymi, remoncie krzyży metalowych, wymianie tabliczek epitafijnych, wykonaniu upamiętnienia w formie postumentu, wysypaniu grysem alejek oraz ułożeniu kostki na chodniku głównym – poinformował pruszkowski magistrat na Facebooku.

Prace, które zostaną przeprowadzone przy pomocy dofinansowania otrzymanego od wojewody to końcowy etap robót modernizacyjnych prowadzonych przez miasto na tym obiekcie. W 2016 r. wyremontowano pięć rzędów mogił oraz wykonano postument upamiętniający ofiary.

Na Tworkach znajduje się także kwatera żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nie piszcie bredni, dajcie spokój cmentarzom.

pszetsiąbiorca

każde zlecenie samorządowców musi być bardzo,, chlebne,,

Gość

Moim zdaniem modernizacja zawiera w sobie unowocześnienie. Ciekawe jak miasto zmodernizowało mogiły?

Do Alchemika

To nie wiesz, że w Pruszkowie Niedasię ? Trzeba powiedzieć zdecydowane NIE w najbliższych wyborach dla SPP.

loku

bardzo się cieszę, że ktoś o tym pamięta, zawsze mnie zastanawia dlaczego jest na to potrezbne 250 tys złoty, za taką kwotę można postawić dom w stanie surowym, nieduży ale można, więc kto to przejada?

Alchemik

Bardzo dobrze że cmentarz będzie remontowany. Jednak smutne jest to że w Pruszkowie znajduje się wiele miejsc pamięci które są zaniedbane przez miasto. A wystarczyłoby wycięcie wysokich traw i chaszczy, pozamiatanie i umycie na co nie potrzeba żadnych nakładów tylko chęci i dobrej woli.