13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Czytelnik

Pruszków wykona projekty budowy kilku ulic

Miasto ogłosiło zapytanie ofertowe w sprawie wykonania dokumentacji projektowej budowy ul. Rozbrat, Herberta, Brzechwy, KDL-40 oraz Kasprowicza. Ponadto zbada się natężenie ruchu.

To dobra wiadomość dla mieszkańców wyżej wymienionych pięciu ulic! Zwłaszcza, że mieszkańcy tych dróg niejednokrotnie informowali nas o ich złym stanie. W listopadzie 2015 r. zwrócił się do nas czytelnik Przemysław, który opisywał sytuację związaną z ul. Rozbrat. Gdy jest sucho mieszkańcy walczą z kurzem, gdy mokro robi się basen. Pisaliśmy o tym tutaj. 

Nareszcie po wielu latach zrobiono krok wprzód. Miasto chce wykonać dokumentację projektową wspomnianych ulic, czyli: Rozbrat – od ul. Gałczyńśkiego do KDL-40, Herberta – od ul. KDL40 do Brzechwy, Kasprowicza – od ul. Brzechwy do nr 18, KDL-40 – od ul. Rozbrat do Herberta, Brzechwy – od ul. Herberta do Kasprowicza. Dodatkowo projektant będzie musiał uzyskać pozwolenie na budowę tzw. ZRID. Oprócz samych jezdni powstaną też chodniki, miejsca postojowe, odwodnienie, oświetlenie. 

Opublikowano już informację z otwarcia ofert. Najniższą z nich złożyła firma Apogeum, która zaoferowała 88 tys. zł za wykonanie projektu. Najwyższa została złożona przez przedsiębiorstwo Prebud – 124 tys. zł.

Maksymalny termin realizacji wykonania dokumentacji projektowej wyznaczono na lipiec 2018 r. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

i co widać na zdjęciu..... rwącą rzekę i LWA :)

Gość

dlaczego zmieniliście projekty , bloków komunalnych na studziennej , dla kogo te luksusy szykujecie