25° Wtorek
18 Września

Śr

ztm.waw.pl

Pruszków z biletem metropolitalnym

Pruszków dopłaci do tańszych biletów ZTM dla mieszkańców miasta. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji. Warunek to posiadanie Pruszkowskiej Karty Mieszkańca.

O nowym programie współpracy na rzecz transportu publicznego „Warszawa+” informowaliśmy kilka tygodni temu. Pozwoli on zakup biletów okresowych na lepszych zasadach i taniej niż dotychczas. Skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców podwarszawskich gmin, którzy dojeżdżają autobusami i pociągami do pracy i szkoły w stolicy. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, nie ma nic za darmo. Nowe bilety będą dostępne dla osób zamieszkałych w tych gminach, które zdecydują się do tego dopłacić.

Na ten krok zdecydował się Pruszków. Uchwałę w tej sprawie radni przegłosowali na ostatniej sesji.  Na mocy uchwały upoważniono prezydenta miasta do podpisania odpowiedniego porozumienia ze stołecznym ratuszem. –  Dopłatami zostaną objęci mieszkańcy posiadający Pruszkowską Kartę Mieszkańca. Program dopłat zostanie uruchomiony po przywróceniu kursowania pociągów SKM na linii Pruszków-Warszawa, nie wcześniej niż od września 2018 r. – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

A jakie są ogólne warunki zakupu biletów w ramach „Warszawa+”? – Nowe porozumienie zakłada trzy poziomy dofinansowania zakupu biletu przez gminy. I tak, np. pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisze porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+, za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych od września zapłaci tylko 120 zł, o 60 zł mniej niż dotychczas. A bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd – informuje ZTM.

Posiadacze Pruszkowskiej Karty Mieszkańca będą mogli liczyć na dofinansowanie w progu nr 3:


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jestem za, ale pod warunkiem, że strefa biletowa zostanie przedłużona dla Pruszkowa także na kolejkę WKD. Może być nawet pod warunkiem okazania karty mieszkańca (choć kolejna karta w portfelu to pewna niedogodność).

Gość

Przenosze podatki do warszawy

Teos77

Ponoć Pruszków wybrał drugi wariant, a Państwo piszecie, że trzeci. To jaka jest w końcu prawda?

Gość

Z tego co mi wiadomo, to ma być +2, a nie +3. Sprawdźcie to proszę...

Gość

Na wkd mogliby chociaż jakąś poczekalnię zrobić albo dużą wiatę żeby ludzie mogli usiąść. Dobrze że dziś deszcz nie padał...

Gość

A gdzie Ci mieszkający w powiecie pruszkowskim ? Czy to obywatele gorszej kategorii ? Dojeżdżam WKD i komunikacją w Warszawie. Podatki rozlicza mi urząd skarbowy z Pruszkowa. Może i nas obywateli pow.pruszkowskiego zaczniecie traktować, jak żyjących w tej społeczności ludzi !!!

Misiaczek

A może radnym dać mozliwość parkowania przy urzędzie pod warunkiem że za każdy postój będą płaić.??? Właśnie to tej ten tok myślenia damy ale ..........

Gość

A czy Brwinów też sie załapie na Warszawa+?

FD

Radni lekką ręką rozdają nie swoje pieniądze! Czy przyszło im do głów, że na ZTM świat się nie kończy? A co z tymi, którzy jeżdżą WKD i KM i nie koniecznie w kierunku Warszawy? Czy to są ludzie piątej kategorii, którym już nic się nie należy?

Gość

Czy do biletow ulgowych rowniez bedzie doplata?

Gość

Szkoda ze obnizajaja bilety 30 dniowe i 90 dniowe ,,a nic nie ma bilecie jednorazowym 90 min ( 7zł )..

Gość

Podobno srodkowa wersje wybrali wiec dlaczego w artykule przedstawiono najbardziej korzystna?!

INNY

Nie uwierze jak nie zobaczę. Pozatym czemu mam wyrabiać dodatkową kartę jeżeli chce karte metropolitarną???? Karta powinna być wydawana na podstawie "zamieldowania" takze MKP nie powinna być warunkiem do wydania metropolitarnej

Nie cierpie Wupry

Chore koszty. Lepiej wydac inaczej

Gość

Droga redakcjo, proszę o informację jak zapatruje się na to Piastów.

Gość

Dołożą do najsłabszej opcji i to z Naszych pieniędzy a następnie pochwalą się wielkim zainteresowaniem kartą mieszkańca. Brzmi jak szantaż. Przenoszę podatki do stolicy, sam umiem o siebie zadbać !!!.

Gość

A gdzie dopłaty do biletów WKD???? Czy to są mieszkańcy gorszej kategorii???? Nie godzę się na takie dopłaty. Proszę podać nazwiska radnych głosujących za tą uchwałą!!!!!

Kocham Pruszków

A gdzie informacja do którego wariantu Pruszków przystąpi? Z tego co wiem to nie do tego który w artykule został przedstawiony jako przykład!