24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
mat. prasowe

Pruszkowianie wygrali ogólnopolski konkurs

To sukces na skalę całego kraju. Uczniowie klasy 2e z pruszkowskiego Gimnazjum nr 4 wygrali ogólnopolski konkurs „Uwielbiam gotować z Lubellą”.

W połowie września rozpoczął się program edukacyjny o roli produktów zbożowych w diecie „Lubella inspiruje i edukuje”. W projekcie mogła wziąć udział każda szkoła gimnazjalna w Polsce. Na samej edukacji nie poprzestano. Młodzież miała możliwość wykazania się w konkursie. Zadanie jakie im powierzono nie było proste. Należało prawidłowo, w sposób zdrowy i smaczny przygotować posiłek z produktów zbożowych. Uczniowie z pruszkowskiego gimnazjum doskonale wiedzieli, co pysznego można zrobić m.in. z makaronu, kaszy czy mąki.
 
Celem projektu było zachęcenie gimnazjalistów do odpowiedniego odżywiania i uzmysłowienia im jak ważna w życiu każdego człowieka jest zbilansowana dieta. To, co zjemy, wpływa przede wszystkim na nasze zdrowie, ale i na sprawność fizyczną. Specjalnie w tym celu powstały materiały edukujące, z których mogli korzystać nauczyciele prowadzący grupę młodzieży.
 
Konkurs w Gimnazjum nr 4  im. Jana Pawła II w Pruszkowie koordynowała Izabela Żywicka, nauczyciel biologii. To dzięki jej warsztatom uczniowie z całego gimnazjum wraz ze swoimi rodzicami przygotowali konkursowe dania. – Na samym początku potrawy postanowiliśmy zaprezentować w szkole. Uczniowie przynosili wykonane przez siebie posiłki i wzajemnie degustowali. Przepisy kulinarne prac konkursowych wraz z ich fotografiami zostały wysłane do organizatora. Klasa 2e zajęła pierwsze miejsce. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych podopiecznych – mówi Żywicka.
 
Z całej Polski nadesłano 470 prac. To zdanie wystarczy, aby zobrazować sukces młodych kucharzy. Nagrodą w konkursie były warsztaty kulinarne dla całej klasy poprowadzone przez Piotra Ceranowicza, uczestnika 3. edycji programu telewizyjnego „Top Chef” oraz dietetyczkę Annę Różyk. Relacja z warsztatów zostanie zaprezentowana 23 października o godzinie 8.00 w programie śniadaniowym TVP2.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Brawo dzieciaki i dla Pani też szacunek, że zainteresowała się konkursem i zainteresowała klasę :)

Żywiec Zdrój

Żywicka czy Żywiecka, ważne że na tyle żywa i żwawa kobitka i tak wspaniale zaktywowała dzieciaki. Pozdrowienia dla wszystkich!

jadzik

Marto gratulacje

Gość

nie żywieckiej a ŻYWICKIEJ !!!!

Judas

Gratulacje dla całej klasy i dla Pani Żywieckiej!

Gość

Super :)

Gość

fajne kucharczyki :) gratulacje!

mieszkanka_

Gratulacje Szanowna Młodzieży :)