24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Straż Miejska w Pruszkowie

Pruszkowscy strażnicy podsumowali działania ekopatrolu

Od początku roku pruszkowski ekopatrol otrzymał ponad 600 zgłoszeń. 315 z nich dotyczyło interwencji związanych ze zwierzętami, natomiast pozostałe to informacje przekazywane o paleniu w instalacjach grzewczych odpadami. Wśród zgłoszeń z udziałem zwierząt odnotowanych zostało m.in. 132 dotyczących błąkających się psów, 72 chorych zwierząt wymagających pomocy weterynaryjnej oraz 16 w sprawie zwierząt przebywających w złych warunkach bytowych. Wpływały także informacje o zaginionych i odnalezionych zwierzętach na terenie naszego miasta.

Do maja odłowiono 58 psów. Trafiły one do Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Rekordowym. Rekordowym miesiącem był kwiecień, bo odłowiono 23 psy. Ale dobra informacja jest taka, że wiele czworonogów wróciło do swoich właścicieli.

Funkcjonariusze interweniowali też w sprawie psów i kotów wymagających pomocy weterynaryjnej. Takie zwierzęta szybko trafiają do lecznic. Przetransportowano dwa psy z wypadków komunikacyjnych oraz 9 chorych kotów.

– Dla porównania w ubiegłym roku (od stycznia do maja) odłowiliśmy 49 psów, które przekazaliśmy Pruszkowskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt, a także 13 chorych wolno żyjących kotów oraz 5 chorych psów, które poddane zostały leczeniu – informuje Anna Janicka, kierownik Referatu Dzielnicowych i Zespołu Eko Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Ponadto odnotowuje się przypadki gdy właściciele zwierząt nie zajmują się nimi odpowiednio. Podczas interwencji pouczono siedmiu właścicieli psów i „wlepiono” osiem mandatów. Funkcjonariusze zajęli się też sprawami trzech pogryzień przez psy, których właściciele nieodpowiednio pilnowali.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Piastowianka

A po Piastowie biegajà DZIKI I LISY! URZĘDNICY MAJĄ TO GDZIEŚ I WMAWIAJĄ, ŻE MIESZKAŃCY ZGŁASZAJĄ BZDURY, POMIMO WYKONANYCH ZDJĘĆ! TO SKANDAL!!! KTO TAM ZATRUDNIA TYCH LUDZI!!!

Gość

Zanieczyszczanie trawników i chodników przez psie odchody również należy do EKO patrolu i to właśnie ci ludzie powinni się tym zająć.

Gość

Z tego co wiem to eko patrol zajmuje się też pijakami jeździ do źle parkujacych itp Są bardzo potrzebni a sprzątania psich kup to niech suweren sam pilnuje bo to należy do obowiązków i tyle

silver

Nie narobili się zbytnio.

Ja

Mamy super ekopatrol.

Gość

Może ekopatrol zacznie przyglądać się właścicielom psów czy zbierają po swoich czworonogach odchody zalegające na trawnikach !!!

Podatnik

Ludzie pliz przestancie sie wszystkiego czepiac! Najwazniejsze, ze ta ekipa pomaga zwierzakom. Zawsze kurcze zle. Przestancie juz. Mili Panstwo z Ekopatrolu - Wasza praca jest b potrzebna i szanowana.

Gość

Czterech kolesi, samochód, telefony, biurka. A kiedyś całą okolicę obrabiał jeden hycel i jeszcze na tym zarabiał.

Gość

Przeliczmy szybko. 200 zgłoszeń na 120 dni na 4 osoby (tyle jest na foto). To daje 0.4 tematu dziennie czyli dwa zadania tygodniowo. Nie przemęcza się ekipa .... do tego koszty auta i pewnie cała administracja. Na bogato gospodarujemy ....