17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

WPR24

Pruszkowska dziewiątka „Szkołą w chmurze”

Szkoła Podstawowa nr 9 w Pruszkowie jako pierwsza w regionie otrzymała tytuł „Szkoły w chmurze”, za skuteczne wprowadzenie zajęć z obsługi programu Office 365. W praktyce oznacza to, że uczniowie na co dzień mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

„Szkoły w chmurze” to edukacyjny projekt firmy Microsoft, która udostępnia placówkom oprogramowanie, szkoli nauczycieli, pomaga organizować pracę od strony cyfrowego zarządzania i administracji, umożliwia prowadzenie zajęć z użyciem najnowszych technologii. Program wdrożono w SP nr 9 wiosną minionego roku, od września w klasach 6 i 7 rozpoczęły się zajęcia z Office 365, a wkrótce informatyczne lekcje obejmą kolejne grupy uczniów.

W czwartek na sali gimnastycznej „dziewiątki” wysiłek placówki został nagrodzony wręczeniem tytułu „Szkoły w chmurze”. – Chcemy od najmłodszych lat dawać uczniom możliwość korzystania z nowoczesnych technologii, poszerzania swoich kompetencji, to nasza misja, aby dostarczać te rozwiązania, które będą młodym ludziom przydatne w przyszłości – mówiła Agata Kapica, manager programu Microsoft dla Edukacji.

Współpracę w ramach „Szkoły w chmurze” chwali dyrekcja „dziewiątki”. – Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Widać to doskonale po ciszy, jaka panuje na sali kiedy mowa o wykorzystaniu tych nowoczesnych technologii. Uczniowie uczą się programowania, obsługi Office 365, robotyki. Sporo pieniędzy z naszego budżetu przeznaczyliśmy na zakup odpowiedniego sprzętu i była to bardzo dobra decyzja. Od nowego semestru rozszerzamy zajęcia na kolejne klasy – zaznacza Urszula Głogowska-Żuchowska, dyrektor „dziewiątki”.

Sukcesu uczniom i nauczycielom pogratulował Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Składam podziękowania kadrze, dobrym duchom, nauczycielom za zaangażowanie w edukację młodego pokolenia. Szkoła nr 9 jest jedyną taka szkoła w Pruszkowie i powiecie pruszkowskim. Gratuluję i zachęcam do dalszej pracy – stwierdził.

Specjalne podziękowania trafiły na ręce Pawła Pławiaka, rodzica trójki uczniów SP nr 9 i pomysłodawcy wprowadzenia projektu w placówce. 

Uczniowie „dziewiątki” uczą się nie tylko obsługi konkretnego programu, ale od kuchni poznają działanie nowoczesnych technologii, w tym tajniki budowy robotów i możliwości ich wykorzystania. Swoimi osiągnięciami pochwalili się w czasie czwartkowej uroczystości, w tym działaniem „m-botów” czyli zdalnie sterowanych jeździków, które potrafią wykonywać polecenia np. jazdy po torze określonego koloru i wiele innych.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jakie to ładne, amerykanskie, a dziennika elektronicznego też nie ma, pani dyrektor tłumaczy to słabym łączem internetowym. Spytajcie lepiej o zdanie uczniów a nie ludzi ze stołków starostwa. Rynce opadajo.

Gość7

Brawo! A w SP 8 w Pruszkowie nie ogarniają nawet co to jest dziennik elektroniczny. Po prostu żywy skansen. Jak ktoś chce zobaczyć jak funkcjonowały szkoły w XX wieku (coś tak lata osiemdziesiąte) to niech uda się na Obrońców Pokoju. Pani dyr. Kulmaczewska pełni tam dumnie funkcję kierowniczki muzeum. Tylko dzieci szkoda.

Gość

Szkoła w chmurze edukacja w czarnej dziurze ;-)